Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел.Инсталация за 1.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ел.Инсталация за 1.7

    Зад километража са се стопили от друго. А москвичовата има много малко общо.

    Коментар


    • #17
      От: Ел.Инсталация за 1.7

      Ми захранването за халогените е взето директно от ключа на таблото без реле и затова е греело по целия път на тока.Колкото до москвичовата инсталация идеята е да ползвам част от кабелите един по един а не да плесна цялата накуп.
      Имам три варианта:
      Да изолирам сегашните кабели
      Да тегля нови на мястото на тези със стопената изолация
      Да сложа нова оригинална инсталация.
      И в трите случая врътнята е голяма,разликата е в парите... и донякъде и в качеството..

      Коментар


      • #18
        От: Ел.Инсталация за 1.7

        Нова инсталация, трудно ще намериш, пък и е разправия.
        По-добре, частично да се пооправи, но да е направено кадърно..
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #19
          От: Ел.Инсталация за 1.7

          Никак не е трудно да намериш нова инсталация, само е скъпо. Даже не знам колко е толкова скъпо. То не ти трябва и цялата инсталация, те сноповете се продават отделно и може да вземеш само които са ти повредени.

          Разбира се, свалянето на таблото, оправянето на колхозните ремонти, коригирането на дребните разлики между резервния и твоя кабел, никой не ти ги отменя.

          Коментар


          • #20
            От: Ел.Инсталация за 1.7

            Не мисля,че са чак толкова много кабели.
            Почвай,един по един и ги сменяш всички до здраво място.
            Играчка е!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Ел.Инсталация за 1.7

              Зад таблото на Нива са примерно 50.

              Коментар


              • #22
                От: Ел.Инсталация за 1.7

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                Нова инсталация, трудно ще намериш, пък и е разправия.
                По-добре, частично да се пооправи, но да е направено кадърно..
                Аз знам, около 150лв

                Коментар


                • #23
                  От: Ел.Инсталация за 1.7

                  Значи просто ще си харесам съответстващите кабели по цвят и сечение от Космича и ги слагам на мястото на дефектните ладови.Звънях в ем-комплекта и казаха " нямаме инсталация , последно едната част само струваше 100.00 лева.".
                  Благодаря за мненията и държа нещата да са ми читави затова и поради финансови ограничения реших че ще ползвам каквото съвпадне от Космича а останалото от железарията.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ел.Инсталация за 1.7

                    Здравейте пак.Работата върви бавно и методично за да няма грешки и да не повтарям.Но стигнах до една странна връзка до акумулатора където се събират четири силови кабела и предишния "майстор" само е сложил кабелите един до друг без спояване и без дори да ги е усукал!
                    Та въпроса ми е как се казва частта в която се включват тези кабели-при мен липсва.
                    Другия ми въпрос е за кабела на запалката-колко квадрата трябва да е и на какъв бушон се пуска.
                    Мисля по натам да изведа всички силови тоци в коша,със съответната хидроизолация и за целта търся табло за бушони за 8-10 релета и ~ 20 ножични бушона.Предложения от каква кола ще паснат?
                    Ходих в голям софийски строителен маркет и понеже нямаха многожилни кабели с двоен цвят си взех едни гумени пръстени с цифри ☺

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ел.Инсталация за 1.7

                      Ето ,може и да и ти свърши работа.http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e...ema/21_213.jpg
                      По повод табло за бушони ,руснаците слагат от Лада 2108 ,но според мен от моргите може и да се намери нещо ,стига да може да се сложи на също място,имам в предвид по размер да влиза.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ел.Инсталация за 1.7

                        Благодаря колега,това не е моята схема.Аз схемата я имам а за таблото идеята ми е да го сложа в коша а не на мястото на сегашното.Да,знам че при бесен офроуд може да даде яд.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X