Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 40 от 40

Тема: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

Здравейте.
    Решено е и вече са купени тръби от неръждавейка.
    Сега остава да се докарат извивките и предполагам до четвъртък колата ще върви.
    Ще се опитам и да направя снимки.
    Мисля, че най-доброто решение е неръждаемо желязо със същите размери като дебелина на стените.
    Цената на тръбите е 250лв, като по-скъпата е дебелата тръба. Трите по-тънки не са чак толкова.

Поздрави.

ОФФ:
    Мисля да поръчам тези сонди:
    http://cgi.ebay.co.uk/0258007158-NEW...-/150546739240
    Звънях на Бош дистрибутори в София и ми казаха, че към Април ще ги има в Бош Германия на цена 387лв.
    То като ще чакам до Април, ще ги поръчам от този сайт.

gogosi е офлайн Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    878
    Точки (при гласуване)
    10

Днес и при мене се появи подобен проблем само се чудя дали става въпрос за същото нещо, кайена е фейса турбиниран. От известно време губеше по малко вода и днеска като го покарах по дълго изведнъж изтече водата, явно съвсем се е спукала тръбата. Ако някой знае, дали тръбите са същите при мотора след фейса, дето е 4.8 и дали са пластмасови или алуминиеви нека пише, че там няма бъркане и цялата история много сложна, не мога да видя въобще от къде тече.

Място
    София
    Публикации
    1,288
    Точки (при гласуване)
    16

Може да е протекла водната помпа.Тя също е при тръбите,но в предния край на мотора.Изкарва антифриза за отрицателно време.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

Място
    София
    Публикации
    878
    Точки (при гласуване)
    10

Ами пробвах се поне да видя от къде е, но е така наблъскано че нищо не се вижда, тече в задния край някъде. Качих го на канал, но пак не мога да разбера от къде е. А тръбичките на 4.8 цата същите ли са или вече са алуминиеви ?

Иначе засега варианта го виждам като пътна помощ и направо в сервиза да си го гледат, аз няма как да го отстраня пък и не ми се пипа нещо да прецакам.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

Място
    София
    Публикации
    1,288
    Точки (при гласуване)
    16

Не знам дали са алуминиеви или от по-старите.Но щом е в задния край,значи е от тях.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

Ако тече отзад значи е от тях. Разглобява се и се гледа, няма друг вариант Съжалявам за случилото се на колегата, но това е недоразумение на Порше. Мисля че от 2008г ги правят тръбите от алумин.
    След като се разглоби те съветвам за профилактика на стартера
    Веднъж като се пипне проблема ще си караш ................ Вовеки Аз вече навъртях 40к километра без проблем.

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Re: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

Цитат Мнение на gogosi Преглед на публикациите
    Аз незнам дали бях писал, ама като изгорих клаксона и бяха му писали към 1500 лв ремонт. Изгорих го щото возих абитуриенти и свирих, но нищо фрапиращо. Та тези парите за нищо ги нямат.
    Колега, и аз изгорих преден ляв клаксон на сватба миналата година и до сега карах само с десния Аз им викам, че ще се прецака клаксона ако продължавам да го "мъча" а те своето си знаят. Ами прегракна и не след дълго и спря да свири Преди 10-тина дена си купих два на БОШ за 15лв еееее...., ментета са, ама по звук не се различават от оргиналния Направо са си ОРГИНАЛДЪ за 15лв двата Сега пак ма заливат за возене, ама в цената ще им включвам и клаксони по 300лв нали трябва да се избиват кинти

Поздрави и съжалявам че поста не е по темата, но не се сдържах

Място
    София
    Публикации
    1,288
    Точки (при гласуване)
    16

Странно...И аз абитуриенти,и аз ляв клаксон.Да ги правят по-усилени бре.

Място
    София
    Публикации
    878
    Точки (при гласуване)
    10

Аз ги редувам една година с джипа, една година с 997 цата, тая година ще е с колата. Иначе по темата, явно и нашите тръби са пластмасови, понеже кайена е 2007 от първите след фейса. Дано ги сменят с алуминиевите в сервиза.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    LZ1GGC

Място
    София
    Публикации
    878
    Точки (при гласуване)
    10

Джипа е в сервиза, но доколкото разбрах от приемчика положението с 4.8 мотора е различно там нямало такива проблеми, а други. Някаква втулка около термостата сълзяла или някаква тръбичка дето излиза от колектора и се охлабвала с времето. Надявам се утре вдруги ден да е готов и ще пиша какво точно е било.
    LZ1GGC

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на gogosi Преглед на публикациите
    Надявам се утре вдруги ден да е готов и ще пиша какво точно е било.
    Какво се оказа в крайна сметка?

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Еххх! И при мен се получи това с тръбите , от доста време знам за проблема с тръбите но не ме подмина на 89 000км е поршето . Някой знае ли от каде по-изгодно да се снабдя с ремонтния комплект?

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Повредата е отстранена. Смених само дебелата тръба която ми излезе около 800лв

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

Колега, едно момче ми звъня, чело темата тук във форума за тея тръби и той мина по тая пътека. Оказа се че комплекта е поеФтинял доста, та за 800лв излизало целия комплект от UK. Е верно чака се 2-3 седмици но пък е еФтинджос
    Аз лично се изненадвам проблема да се прояви на тези километри.
    Обикновено е над 130к

Място
    София
    Публикации
    878
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на _1912_ Преглед на публикациите
    Какво се оказа в крайна сметка?
    Съжалявам, че бях забравил да пиша, но тогава го оправиха. Незнам как точно го оправиха, но имаше 2 варианта или да поръчват частта или тука си я лепели с лепило. В крайна сметка го оправиха, и уж понеже било дефект те щели да го оправят, ама пак дадохме 800 лв, много не помня точно за какво.
    LZ1GGC

Място
    пловдив
    Публикации
    59
    Точки (при гласуване)
    9

и аз си ги смених профилактично бе да имат някакви течове. Кайена ме 2005 на 130 000 и тръбите отвън бяха в идеално състояние. Отвътре по ръбчетата където се захващат за двигателя обаче пластмасата беше започнала да се разпада - тя е някаква пореста, като аерошоколад и на пипане е като гумирана отвътре. Комплекта ми излезе 1200 лв. оригинален от Порше - сервиза на Нарцис.

Публикации
    316
    Точки (при гласуване)
    9

Комплекта е без пари в Китай, на мой познат който е там на панаира съм поръчал такива. Цената е 100$
    Ето и снимка, до месец ще е при мен комплекта (да имам за черни дни) Име:  IMG-20140425-WA004.jpg
Прегледи: 499
Размер:  81.7 Кб

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Здравеите колеги имам голям проблем с моя кайен преди четри дни трагнах към морето и преди стара загора пръсна някаква трабичка във долния край пред дясната гума а моят кайен е 4.5s 2003 година със газова уредба купих го преди 3 седмици а вече се счупи и след като ми смениха вапросното гумено съадинение колата не работи както трябва загрява водата на 120 градуса и маслото на 150 и исхварля антифриза и наи тапото е че го прави през гарнетата на бели облаци седя в сервиз в софия във които се предполагаше че ще разберат какво е но казват на колата и няма нищо работи на място надуха системата на 1 бар при положение че колата работи на 0.8 и не спадна налягането което според маисторите значи че нее издухала гарнитура или пукнала блок/глава но още не се знае какво е сега ме пратиха на газажия . Някой да е имал подобен проблем моля ако може да сподели . Благодаря

Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте на всички компетентни по темата.
    бих искал да попитам при порше кайен 3.2 има ли го този проблем с пластмасовите тръби.
    благодаря предварително на вс.

Място
    София
    Публикации
    58
    Точки (при гласуване)
    10

Не, пластмасовите тръби са само на 4,5

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Продавам: Теглич за Porsche Cayenne 4.5 v8