Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се запиша да тренирам мотокрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Мотор мога да си взема, но догодина иначе вече за тренъор Христо Живота не мисля, че взема много. Той си е номер едно тук и ми каза, че ще ме учи, така че тренъора да не го мисля

    Коментар


    • #17
      От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

      Говорихме на тая тема с един познат....

      Та момчето искаше да става състезател по мотокрос, карането му се отдава доста. Купи си мотор за 13 000 лв , с който да е конкурентен. Всичко точно като начало , яко каране , тренировки, докато не дойде момента да се търси треньор ! Тогава някакъв треньор от Айтос , го харесал , видял ,че има потенциал в него, идвал да го гледа няколко пъти, но като седнали да водят преговори , човека му казал: " Мотор имаш , това е добре , даваш ми 50 000 лева , и ще те тренирам и ще водя по състезания цяла година !!! "

      След тоя разговор , момчето продаде мотора и се отказа от това да става състезател , просто финансово е найстина много скъпо и малко хора могат да си го позволят !!
      Така , че всеки сам да си прави сметката....

      П.п Това става преди 3-4 години , сега може цифрата да е по-малка , не знам , не съм се интересувал повече по подобен въпрос !
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • #18
        От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

        ....по въпроса за парите-преди точно 3 години на мотокрос/атв писта "Джанвара" (гр.Варна) за 1 час каране с треньор,който да те учи/съветва/поправя/показва взимаха 60лв....тоест ако на седмица правиш около 6 часа чисто каране (примерно 3 пъти по 2 часа каране)----->360лв.....360 Х 50 седмици е равно на ; ) ; )

        И мен парите ме спряха тогава,взех си ендуро и с приятели и групички си карахме и трошахме моторите по горите.....просто професионално е много,много (за мен непосилно) скъпо....

        П.С.Но пък не пречи ако някой се чувства талант да пробва директно на някое състезание и да се надява да го забележат....

        Коментар


        • #19
          От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

          Първоначално публикуван от Valentin Krasimirov Преглед на мнение

          П.С.Но пък не пречи ако някой се чувства талант да пробва директно на някое състезание и да се надява да го забележат....
          Според мен, даваш доста грешен съвет. На едно състезание на старта да застане пълен аматьор дето за първи път стъпва на трасе е опасно за самия него и околните. Трябват си тренировки и то много преди да се мисли за състезания.. Пък за в България и какъвто и талант да си пари как да е не се дават. Криза е, много трудно се намира някой спонсор да те обезпечи от А до Я и ти да мислиш само за каране, а не от къде да спестиш за да си купиш бутало. В България така нареченото спонсориране се състои в това, че еди кой си приятел или познат с що годе доходен бизнес много ми се кефи как се мъча и карам, следователно ми помага малко и аз в знак на благодарност слагам името на фирмата му върху мотора. Осъзнай се малко това е България, не Америка.. Има и други български моткросисти, които карат навън - Майкъл Иванов и Иван Петров, но за да стигнат до това ниво само семействата им знаят що пари са издавани и продължават да се дават.. Но не всичко е пари, това е екстремен спорт рано или късно идват и падания, травми операции и т.н. Темата е много обширна, но това е моето мнение като цяло доста резюмирано..
          Non scholae sed vitae discimus.

          Коментар


          • #20
            От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

            Едва ли ще се намери някой,на който първото му стъпване на писта да е на състезание....имам в предвид,че когато някой покара на писта и с времето добие някакви умения и се почуства уверен,а няма пари за треньори/клубове и т.н. може да се пусне на някое състезание или с цел да го забележат или да се види на какво ниво е сред трениращи....иначе темата за парите и спонсорите съм съгласен и съм наясно как стоят нещата-Божидар Беленски,който тренираше и се състезаваше допреди година ми е приятел и ми е казвал какви кинти отиват !Който няма пари за треньор пък има мерак-да си тренира самостоятелно с мотора,който има и когато се почувства уверен-да пробва на някое състезанание...нали все отнякъде трябва да се почне.

            Но някакви дилеми от от сорта на -"Ако няма кой да те тренира,ако нямаш хубав кросов мотор въобще не се пробвай" за мен са пълни глупости и убиване на всякакво желание ! ....

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X