Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на КНО за самоотбрана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на КНО за самоотбрана

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Към колегите с АРКУС:Какво друго ви остава да кажете (освен добри думи) когато видимо сте се набутали с това недоразумение на родното оръжейно производство.Бих предпочел всеки ГЛОК или ЧЗ втора употреба издухано от стрелба на цената на нов АРКУС.Това че системата Барунинг -наложила се при болшинството от съвременните късоцевни оръжия не прави АРКУС перфектен дори за цената си, а тя е такава не защото е родно производство(и пак са му много).Незнам какви са ви критериите за много и малко изстрели, но мога да ви уверя, че цитираните от вас 4-5000 изобщо не са толкова много.
    П.п.Горе написаното е лично мое мнение и не държа да се събразявате с него.
    Получава се разминаване в критериите.В моето разрешително за КНО пише че оръжието ще се ползва за ОХРАНА и САМООХРАНА .За тези цели аз лично намирам моята подготовка ,като и оръжието си за приемливи.За спортни цели вероятно изискванията са по други и аз не се наемам да коментирам.Но и крайни преценки от рода -това става ,а това не,също ми се струват ,хмм,непремислени.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #77
      От: Избор на КНО за самоотбрана

      Съвсем сериозно отговарям.При сглобяване на пистолета в завода първата стъпка е напасване кавото и да значи-пасват ложа към затвора и ако има проблеми го донапасват с пилене(несъм си правил експерименти да заменям части между няколко АРКУСА, но и нямам желание, за МАКАРОВ, АК и др. съм пробвал-работят без проблем.Това е грубо нарушение на правилата за безопасно боравене с оръжие-признавам си).Неможе на едно оръжие цевта му и патроника да са от две части заварени със сребърен припой(загледайте се ,вижда се)-някак несериозно е.Как пък някой не се сети да направи дръжката под малко по голям ъгъл като на съвременните пистолети ей тъй за ергономия.И не на последно място -съгласен съм за спортни пистолети да са капризни на боеприпаси, ама тактически пистолет..........стига бе, и ти ще разчиташ на него(пък и какъвто ще да е).
      П.п. не ме питайте откъде знам.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #78
        От: Избор на КНО за самоотбрана

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        .....Неможе на едно оръжие цевта му и патроника да са от две части заварени със сребърен припой(загледайте се ,вижда се)-някак несериозно е......
        Мда, наистина е несериозно. За малко се вързах и го разглобих да видя. И в момента го гледам. И не е запоен, заварен и какво да е там. Съвсем монолитен си е..... Единственият пистолет, на който съм виждал патронника да е от 2 части е Викинг МП 446, но там просто има нещо като втулка върху патронника на цевта. За ергономия въобще не коментирам. До сега никой не е споменал, че му е неудобен, даже напротив( не говоря за собственици, а за съвсем непредубедени лица). Но това е субективно и не е никакъв критерий. А капризността към боеприпаси винаги е породена от малка хлабина и дефекти при обработката в патронника и е съвсем лесно отстранима ... Някои твърдят, че вина имат и пълнителите понякога, но аз не съм убеден. Общо-взето мисля, че мнението ти се базира повече на информация от агенция ЕЖК...
        Последно редактирано от kuzdov; 22-03-11, 22:44.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          От: Избор на КНО за самоотбрана

          Аз в предния си пост съм казал, че това е мое мнение и не ангажирам никого с него.Утре ще пробвам да снимам да видим дали ще се вижда добре.Идея си няма какво е ЕЖК......., но може да си сигурен, че над доста оръжия има поглед(в нета да направя някоя справка за данни.....и до там)
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #80
            От: Избор на КНО за самоотбрана

            То и аз имам поглед. Стрелял съм почти с всичко в калибър до 23 мм, което е на въоръжение в БА и НАТО, ама не смея да твърдя, че познавам оръжията. И съм не 100, ами 1000% убеден, че няма спойка на това място, която да издържи и 1 изстрел ....
            П.П. ЕЖК = Една Жена Казала ...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: Избор на КНО за самоотбрана

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              То и аз имам поглед. Стрелял съм почти с всичко в калибър до 23 мм, което е на въоръжение в БА и НАТО, ама не смея да твърдя, че познавам оръжията. И съм не 100, ами 1000% убеден, че няма спойка на това място, която да издържи и 1 изстрел ....
              Разбира се че няма такава . На някой руски пушки са им запоени патронниците, но както спомена по-горе е втулка .

              Гледай като го заснимаш, да не вземе да се стопи спойката, действай без светкавица .

              Коментар


              • #82
                Re: Избор на КНО за самоотбрана

                Общо взето Аркус-а не е лош пистолет. Единствено според мен е, че е малко тежък. Също лично мое мнение е, че всичките тези пистолети които се коментират, са с излишно много патрони, големни размери и тегло. И за да подкрепя казаното мога да разкажа малко при мен как се получи. Преди години като взимах пистолет, абсолютно нищо не разбирах, но като взел първото разрешително бях надъхан да си взема нещо с много патрони очаквайки бъдещото му използване. Взех пистолет със 17 патрона 9х19 - Викинг, тъкмо беше излязъл. За моя радост не съм имал по сериозен случай при който да ми се наложи да използвам този пистолет по предназначение. С времето осъзнах, че пистолета е голям, бави ме при вадене, особено когато е под дрехите, започна да ми тежи, да ме мързи да го нося и т.н. Почнах да осъзнавам безмислието на многото патрони, големият му мерник, също и сериозният му вид даващ му размера. В последствие така се случи, че купих второ оръжие - едно малко пистолетче унгарско производство R-78 cal.7.65, събиращ само 6 патрона. Въпреки, че боеприпаса му може да се види на някой несериозен смело мога да споделя, че този пистолет има само предимства съобразени с целта за която ми е издадено разрешителното. А те са малки размери, ниско тегло, мерника е изпилен и поставен в канал, като при вадене не закача в дрехите или нещо друго. Ниското му тегло позволява много по комфортно носене от големите му събратя. Шестте патрона според мен са достатъчни за самозащита, освен ако не очаквате да участвате в сериозна престрелка. В крайна сметка от както имам втория, първия не съм го и вадил от касата.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на КНО за самоотбрана

                  Така е. Няма казус, при който да докажеш 17 изстрела при неизбежна самоотбрана, а и не съм чувал за подобен случай, при който да се е налагала. Лисичков отдавна да е забравил за делото срещу него, ако не беше четвъртият, напълно излишен изстрел. Теоретично многото патрони са предимство на служебното оръжие, ама има един лаф, че ако с 8 не успееш да свършиш работа, и 80 няма да ти помогнат....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на КНО за самоотбрана

                    Съгласен съм с колегите Гогоси и Куздов. Всеки да си избира и да си харесва какъв пистолет да си купи, но е добре да се вземат предвид теглото, размерите и възможностите за носене на оръжието за самоотбрана на конкретния човек (не на служебно оръжие). Наистина изстрелването на повече от 2-3 истрела в градски условия, при самоотбрана, според мен много повишава риска от нанасяне на вреди на невинни хора. Отделно, ако след поваляне на нападател (1-2-3 изстрела), останалите не се респектират- значи има много сериозна подготовка и 20 патрона едва ли биха били достатъчни ...

                    За Аркус 98 ДАК, пробвах този на колегата Куздов. На мен ми се стори добре балансиран и с хубав спусък при стрелба. Въобще хареса ми като цяло.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на КНО за самоотбрана

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Така е. Няма казус, при който да докажеш 17 изстрела при неизбежна самоотбрана, а и не съм чувал за подобен случай, при който да се е налагала. Лисичков отдавна да е забравил за делото срещу него, ако не беше четвъртият, напълно излишен изстрел. Теоретично многото патрони са предимство на служебното оръжие, ама има един лаф, че ако с 8 не успееш да свършиш работа, и 80 няма да ти помогнат....
                      Вярно!
                      Бих допълнил, че според израелците важни са първите два изстрела.
                      Аз мисля, че първия ти спасява живота, а ако не е било животозастрашаващо, изобщо не е трябвало да го вадиш...
                      Изключвам глутница вълци, мечка /едва ли ще помогне/ и бесовица бездомни помияри.
                      За да пресека евентуална дискусия в неправилна посока ще спомена, че съм стрелян и улучен с ловна пушка, и съм стрелял по човек /добре, че залегна зад скали/. Изобщо не е лесно...оставете американските филми.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на КНО за самоотбрана

                        П.П. Не съм виждал никое друго оръжие да ръждясва като ЧЗ, а те май не са "нисък клас", поне като цена....[/QUOTE]

                        Куздов.....сакън....толкоз години работя с ЧЗ-то, верно получих го чисто нов, ама до сега не ми е ръждясвал никога, никъде, а знаеш как е при нас... носиш си го постоянно просто защото си на работа.......а от наблюдения върху Аркуса...мога да кажа само положителни неща .... брат ми има такъв от доста години и наистина никога до сега не е правил проблеми, става дума за 98ДАК
                        LZ3YG

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на КНО за самоотбрана

                          Значи съм се изразил неправилно-не точно цевта и патронника са две отделни части , а самата цев е от две части(цевта където е патронника е изтънена и управляващия издатък под цевта е като втулка надянат върху нея).
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на КНО за самоотбрана

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Мда, наистина е несериозно. За малко се вързах и го разглобих да видя. И в момента го гледам. И не е запоен, заварен и какво да е там. Съвсем монолитен си е..... Единственият пистолет, на който съм виждал патронника да е от 2 части е Викинг МП 446, но там просто има нещо като втулка върху патронника на цевта. За ергономия въобще не коментирам. До сега никой не е споменал, че му е неудобен, даже напротив( не говоря за собственици, а за съвсем непредубедени лица). Но това е субективно и не е никакъв критерий. А капризността към боеприпаси винаги е породена от малка хлабина и дефекти при обработката в патронника и е съвсем лесно отстранима ... Някои твърдят, че вина имат и пълнителите понякога, но аз не съм убеден. Общо-взето мисля, че мнението ти се базира повече на информация от агенция ЕЖК...
                            Мога да ти кажа, че се лъжеш страшно много т.е. колкото си прав толкова и не. Цевта си е наистина монолитна, но с цел по лесно оформяне на заключващият гребен и петата на цевта същите са направени от едно блокче, което е нахлузено на самата цев и съединено с сребърен припой. След навъртане на достатъчно изстрели това снаждане се забелязва.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на КНО за самоотбрана

                              Ето снимки за потвърждение.Незнам колко изстрела трябват, за да се забележи тази сглобка, но този пищов е чисто нов.Стрелял е само изпитателя от завода.
                              П.п. ЕЖК-ама верни неща.А защо се забелязва снаждането....?
                              Прикачени файлове
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на КНО за самоотбрана

                                Човек,престани да пишеш глупости,до 1999г работех в оръжеен завод,виждал съм как се правят тези ,цеви.Нося такъв пистолет от 1997г-първото разрешително за закупуване в нашия град е на мое име.Бях на изпитанията на полигона край-с.Иганово когато ги предложиха на Израелците.Не казвам че това е перфектния пистолет,но това е едно от нещата ,заедно със "Стършелите"и калашниците произвеждани в Казънлък с които можем да се гордеем.И да не забравя,че се ядосах,цевта е от цял метален блок.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X