Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на КНО за самоотбрана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на КНО за самоотбрана

    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
    Наистина ТТ,е по скоро нападателно оръжие,но успешно служи и като отбранително,верно е че за градски условия в цивилна обстановка е излишно силен боеприпас,наистина не е препоръчително да се носи с патрон в цевта,но не е рисково ако пистолета е изправен,като цяло аз съм против носене на оръжие с патрон в цевта,ако ще да е най съвременното и изпитано.
    Ако в ценовия клас ги сравняваме,то той води по всички показатели,казват че е трошлив,но го казват хора които не са имали възможността да боравят с Токарев,няма много строшени ТТ-та,като се има в предвид с каква мониция стреля.Алтернативата пред него е Макаров,и ако не си претенциозен той удовлетворява напълно изискванията за нормално КНО,виждал съм по стрелкови турнири,как на 25 метра "изкопават" десятката с Макарови,а "спецове" с супер модерни пищови с прицели и компенсатори не могат да направят нищо забележително.
    Моето мнение е че за цивилна градска среда в нисък ценови клас Макарова е добър,но ако ти трябва нещо "екстремно" за второ оръжие и скрито носене,което да припокрие основното,истината е в Токарев.Разбира се ако уважаваш себе си и оръжието,ще си го ъпгрейтнеш,за да си уверен че това е твоят пищов,но това е друга тема.
    [ATTACH=CONFIG]303770[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303760[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303782[/ATTACH]
    Колега, съгласен съм в общи линии с казаното от теб. Виждам, че си ценител на ТТ, втората снимка наистина е красива (такава промяна си е направо изкуство) Поздрави

    Коментар


    • #47
      От: Избор на КНО за самоотбрана

      Колеги имам един въпрос(модератора да ме извини за отклонението,но мисля че и други като мен не знаят това).Понеже съм на вие с оръжията и имам пропуски ,направи ми впечатление, че се използва едно понятие "мерна линия" и към нея и определението къса или дълга-какво значение има това?
      Благодаря предварително.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #48
        От: Избор на КНО за самоотбрана

        Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
        Наистина ТТ,е по скоро нападателно оръжие,но успешно служи и като отбранително,верно е че за градски условия в цивилна обстановка е излишно силен боеприпас,наистина не е препоръчително да се носи с патрон в цевта,но не е рисково ако пистолета е изправен,като цяло аз съм против носене на оръжие с патрон в цевта,ако ще да е най съвременното и изпитано.
        Ако в ценовия клас ги сравняваме,то той води по всички показатели,казват че е трошлив,но го казват хора които не са имали възможността да боравят с Токарев,няма много строшени ТТ-та,като се има в предвид с каква мониция стреля.Алтернативата пред него е Макаров,и ако не си претенциозен той удовлетворява напълно изискванията за нормално КНО,виждал съм по стрелкови турнири,как на 25 метра "изкопават" десятката с Макарови,а "спецове" с супер модерни пищови с прицели и компенсатори не могат да направят нищо забележително.
        Моето мнение е че за цивилна градска среда в нисък ценови клас Макарова е добър,но ако ти трябва нещо "екстремно" за второ оръжие и скрито носене,което да припокрие основното,истината е в Токарев.Разбира се ако уважаваш себе си и оръжието,ще си го ъпгрейтнеш,за да си уверен че това е твоят пищов,но това е друга тема.
        [ATTACH=CONFIG]303770[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303760[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303782[/ATTACH]
        ТТ за красота във витрината, за другото си има други пистолети и револвери.Много пъти сме го бистрили този неудачен калибър и в тази тема го изкоментираха, че пробива и няма стопиращ ефект.А какТТ се носи по-скрито от останалите пистолети???

        Коментар


        • #49
          От: Избор на КНО за самоотбрана

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Колеги имам един въпрос(модератора да ме извини за отклонението,но мисля че и други като мен не знаят това).Понеже съм на вие с оръжията и имам пропуски ,направи ми впечатление, че се използва едно понятие "мерна линия" и към нея и определението къса или дълга-какво значение има това?
          Благодаря предварително.
          Принципно се спряга че по дългата мерна линия(разтоянието от мерника до мушката)е по прецизна,в смисъл че дава по точна стрелба на по големи дистанции,но пък забавя прицелването,затова и не е на почит явно в IPSC,но пък там бързомерците са на почит.Използва се и термина "Висока мерна линия",обуславяна от височината на мерните прибори,при висока мушка,се целиш по ниско,не важи при прецизни мерни прибори.
          Може да питаш друго,но това е което се сещам в момента,все пак човек се учи цял живот.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на КНО за самоотбрана

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            ТТ за красота във витрината, за другото си има други пистолети и револвери.Много пъти сме го бистрили този неудачен калибър и в тази тема го изкоментираха, че пробива и няма стопиращ ефект.А какТТ се носи по-скрито от останалите пистолети???
            Няма смисъл от ненужни спорове,аз смених,и имам доста оръжия,и наистина ТТ-то се носи доста скрито,по скрито от Макаров със сигурност,прилепя до тялото понеже е плосък.Колкото до калибъра,всеки си преценя за него си,от какво има нужда,отговорността за оръжието и неговата употреба остава персонална.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #51
              От: Избор на КНО за самоотбрана

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Принципно се спряга че по дългата мерна линия(разтоянието от мерника до мушката)е по прецизна,в смисъл че дава по точна стрелба на по големи дистанции,но пък забавя прицелването,затова и не е на почит явно в IPSC,но пък там бързомерците са на почит.Използва се и термина "Висока мерна линия",обуславяна от височината на мерните прибори,при висока мушка,се целиш по ниско,не важи при прецизни мерни прибори.
              Може да питаш друго,но това е което се сещам в момента,все пак човек се учи цял живот.
              Само да доуточня-в IPSC има различни дивизии ,така оръжията са разделени по възможности и екстри, най грубо казано.Да не говорим че там 99% от състезателите ползват оръжие с дълга мерна линия(почти на всички съвременни пищови ,мерните прибори са високи).Ако има някой да стреля с късо оръжие, то е защото такова има в момента или като мен в началото с Макаров щото дивизията беше"Макаров". Особено на близки цели дори и не използвам мерни прибори(те почти всички IPSC стрелци работят така)
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #52
                От: Избор на КНО за самоотбрана

                Колеги, споделете кратки (на който не му се пишат дълги) ревюта за плюсове и минуси на модели на Зиг Зауер, ЧЗ, Глок, Джерико, Берета, Астра, револвери и други, с оглед възможностите им като оръжие за самоотбрана- скрито и удобно носене, стопиращ ефект, надеждност, здравина, точна стрелба. Препоръки?

                Знам, че в темите досега се коментира доста, но мисля че би било полезно информацията да се обобщи и изложи накратко с оглед натрупания опит от притежателите на съответните оръжия

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на КНО за самоотбрана

                  При избора на КНО за самоотбрано, според мен, най-съществено е оръжието масимално да отговаря на потенциалната опасност на която несещия го мисли, че ще бъде изложен. В този смисъл, най-важно е оръжието да ти е под ръка когато се наложи(да не дава Господ).Пистолета трябва да е достатъчно удобен за постоянно носене и да не създава дисконфорт. При самоотбравна е важно да се произведе бърз точен изстрел с достатъчно възпиращо действие, като обикновено се предполага, че за неутрализаране на опасността ще са достатъчни малко на брой патрони.Едва ли на това условие отговарят оръжия с вместимост на пълнителя 14,15 и повече патрони(за служебни оръжия е различно и за тях има други правила).За целите на самоотбраната, калибъра трябва да е такъв, че куршума да гарантира достатъчно възпиращо действие, т.е според мен 9х19 е минимум.За да бъде точен изстрела произведен в условия на недостиг на време и стрес, се предполага, че стрелеца трябва да е достатъчно подготвен психически и технически, което изисква доста тренировки и изстреляни боеприпаси.Поради това, че пистолет не се купува всеки ден, боеприпасът трябва да е достъпен не само сега, но и в бъдеще.Едва ли патрона 9х18 Макаров, ще продължи да бъде такъв още много години.За да не излезе прекалено теоретично ще посоча моите фаворити с уговорката,че това са пистолети по често субективено мнение, макар че револверите по добре се вписват в изискванията за КНО за самоотбанна(поне според действащото законодателство).Моят фаворит от това което в момента се продава на пазара е HECKLER & KOCH USP COMPACT, следван от WALTHER PPS и CZ 75 D COMPACT,всичките в 9х19
                  Последно редактирано от emil5koff; 25-02-11, 23:56.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на КНО за самоотбрана

                    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                    При избора на КНО за самоотбрано, според мен, най-съществено е оръжието масимално да отговаря на потенциалната опасност на която несещия го мисли, че ще бъде изложен. В този смисъл, най-важно е оръжието да ти е под ръка когато се наложи(да не дава Господ).Пистолета трябва да е достатъчно удобен за постоянно носене и да не създава дисконфорт. При самоотбравна е важно да се произведе бърз точен изстрел с достатъчно възпиращо действие, като обикновено се предполага, че за неутрализаране на опасността ще са достатъчни малко на брой патрони.Едва ли на това условие отговарят оръжия с вместимост на пълнителя 14,15 и повече патрони(за служебни оръжия е различно и за тях има други правила).За целите на самоотбраната, калибъра трябва да е такъв, че куршума да гарантира достатъчно възпиращо действие, т.е според мен 9х19 е минимум.За да бъде точен изстрела произведен в условия на недостиг на време и стрес, се предполага, че стрелеца трябва да е достатъчно подготвен психически и технически, което изисква доста тренировки и изстреляни боеприпаси.Поради това, че пистолет не се купува всеки ден, боеприпасът трябва да е достъпен не само сега, но и в бъдеще.Едва ли патрона 9х18 Макаров, ще продължи да бъде такъв още много години.За да не излезе прекалено теоретично ще посоча моите фаворити с уговорката,че това са пистолети по често субективено мнение, макар че револверите по добре се вписват в изискванията за КНО за самоотбанна(поне според действащото законодателство).Моят фаворит от това което в момента се продава на пазара е HECKLER & KOCH USP COMPACT, следван от WALTHER PPS и CZ 75 D COMPACT,всичките в 9х19
                    Много добре казано,ама за да не обидят Глокаджиите,може да се добави и Глог 26 в компакт серията.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на КНО за самоотбрана

                      Глок 19 също се вмества в питането-не голям с достатъчен брой боеприпаси.Също подкрепям колегата за Г 26 ,но специално на мен ми е много къса и от там неудобна ръкохватката(перфектен за всекидневно скрито носене).
                      П.п.за револверите нямам наблюдения а и не искам да имам.
                      Горе написаното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на КНО за самоотбрана

                        Не включвам пистолетите от семейството на Глог поради това, че според мен, те са по-подходящи за служебно оръжие(без 26-цата) от колкото за лично КНО за самоотбрана. Каквото и да говорим, Глог 17 и 19 не са най-удобните за носене с ръбестите си форми.При 26-цата, а и при WALTHER PPS с малкия пълнител, просто някои пръсти стават излиши.Поради естеството на работата ми, се налага да нося служебно оръжие което в момента е ЧЗ 75 Д Компакт.С удоволсвие бих носил и Глог 19, макар че съм стрелял и с двата, и отново рискувайки да си навлека гнева на феновете на Глог,ще кажа че с ЧЗ-то стрелям по-добре.Възможно е това да се дължи на факта, че съм му свикнал и че е по-тежък.Глога обаче, е ненадминат в съотношението цена/качество, в разнообразието на предлаганите аксесоари, не корозира от пот при носене без кубур, полигоналната цев позволява рядко почистване.Тези му предимства го правят много добро служебно оръжие.Разбира се,това е мое лично мнение, което не значи, че няма и други гледни точки.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на КНО за самоотбрана

                          Първоначално публикуван от снайпер Преглед на мнение
                          Честито колега! Руснаците казват, че ако можеш да стреляш отлично с твоето оръжие значи е най-доброто, а ако не можеш дори и най-скъпия и качествен пистолет не представлява нищо.Така че наблягай на стрелбата и не забравяй, че оръжието си ти, а пистолета е просто едно желязо. Поздрави.
                          Най-доброто оръжие е това,което никой не може да ти го извади от ръката!А щом е оръжие,без значение какво и щом е в ръката ти-то ще си изпълни предназначението.
                          Последно редактирано от derhunter; 27-02-11, 09:26.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на КНО за самоотбрана

                            Глока може като цяло да е ръбест, но е удобен за носене понеже няма стърчащи части.Много хора го недолюбват,защото нямат опит с него-той си е с по особена конструкция и това,че е лек от там идват тежкия и.....как да го кажа- рязък спусък.Но с многото аксесоари и зап.части може да се избегне всичко това.
                            П.п. Оръжието трябва да се почиства редовно дори и с него да не е стреляно, а само носено!
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на КНО за самоотбрана

                              Тази тема, момчета, защо тека се разтегна, че нищо няма връзка с първоначалната идея на започналия я нов собственик на КНО.........и Узунов недей да лъжеш, че си "На Вие" с оръжията....
                              LZ3YG

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на КНО за самоотбрана

                                Някой, който носи съответното оръжие (Глок, ЧЗ, Х&К, револвер) поне 2-3 години, няма ли да напише кратко ревю (няколко реда плюсове и минуси) за оръжието си с оглед избор на оръжие за самоотбрана?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X