Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на КНО за самоотбрана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на КНО за самоотбрана

    [QUOTE=снайпер;1449731]Честито колега! Руснаците казват, че ако можеш да стреляш отлично с твоето оръжие значи е най-доброто, а ако не можеш дори и най-скъпия и качествен пистолет не представлява нищо.Така че наблягай на стрелбата и не забравяй, че оръжието си ти, а пистолета е просто едно желязо. Поздрави.[/QUOТЕ

    Благодаря, съгласен съм изцяло

    Коментар


    • #32
      От: Избор на КНО за самоотбрана

      Мисля,че трябва да сменим тона при сравненията,то и кремъчните пистолети,са били добри за времето си но е било отдавна.Нито една оръжеина фирма(за жалост)не е моя за да защитавам с такава стръв продукцията и ,щом като видя че нещо е по-добро и имам възможност да го закупя не виждам причина да не загърбя старото.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на КНО за самоотбрана

        Здравейте !
        Тука във Варна за 9х19 цената е 0,70ст.Това е в стрелбището на тимаджии и са на тази цена близо от една година .Спрях да ходя там .Ползвам патрони на Първи партизан имам зиг sp2022 няма проблем с този боеприпас, но на цена под 0,60 не го намирам.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на КНО за самоотбрана

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Мисля,че трябва да сменим тона при сравненията,то и кремъчните пистолети,са били добри за времето си но е било отдавна.Нито една оръжеина фирма(за жалост)не е моя за да защитавам с такава стръв продукцията и ,щом като видя че нещо е по-добро и имам възможност да го закупя не виждам причина да не загърбя старото.
          Съгласен съм колега. Извинявам се, ако съм обидил някого

          Мисля, че всеки си има лични критерии и приоритети при избор на КНО, но ...
          не следва да се подхожда положително или отрицателно към дадено оръжие без конкретна и обективна аргументация. Едно оръжие може на мен лично да не ми харесва, но това не означава че не е добро оръжие. Иначе новото може да е по-добро (би следвало), но може и да е по-лошо

          Личните критерии са много- харесване, емоции, история на модела и оръжието, стрелба с него, напасване, оръжието на дядо и т.н., но това е лично за всеки.

          П.П. И аз за съжаление нямам оръжейна фирма, но пък имам здрав сън

          Коментар


          • #35
            От: Избор на КНО за самоотбрана

            Първоначално публикуван от яворчо Преглед на мнение
            Здравейте !
            Тука във Варна за 9х19 цената е 0,70ст.Това е в стрелбището на тимаджии и са на тази цена близо от една година .Спрях да ходя там .Ползвам патрони на Първи партизан имам зиг sp2022 няма проблем с този боеприпас, но на цена под 0,60 не го намирам.
            Благодаря за инфото колега! Някой няма ли да даде отзиви за българските патрони 9х19, мисля че има и такива или бъркам? Качество, цена, оръжия които стрелят с тях без проблеми?

            Коментар


            • #36
              От: Избор на КНО за самоотбрана

              Не знам само защо в КОС ми казаха, че не мога да имам стоппатрони Хубаво са специални, ама предполагам че над 10 м. са доста по-безопасни от бойните FMJ.
              Предполагам по три причини:
              1. Те са за "служебно ползване", МВР и охрана.
              2. Прага им на използване е по нисък, а от пределно близки дистанции са смъртоносни.
              3. На "стоп проектил" не можеш да направиш балистична експертиза.

              Няколко думи за ТТ обр.1930/33 г. На външен вид е много близък до "Браунинг" 1903г. 9 мм "дълъг". Бил е на въоръжение в Московската полиция преди революцията. Разликата освен в боеприпаса е, че ТТ е с външно петле, а Браунинга е с вътрешно. Конструктивната схема на заключване на цевта преди изстрел е на Д.М. Браунинг приложена в Колт 1911. Плосък, без стърчащи части които се закачат за дрехите и кобурите, удобен за носене /изключая теглото/.
              Ако го забучиш в колана на кръста без кобур с дръжката напред, изобщо не личи, че носиш оръжие. Който е свикнал с него, не го сменя за друг.
              Три недостатъка според мен. Първо дръжката му е много "изправена" и страда ергономията. Може да се тушира до някъде с поръчкови чирени които обхващат дръжката и отзад. Второ, сравнително лесно губи пълнителя. Кнопката която освобождава пълнителя можеше да не е толкова издадена. При носене и манипулация пълнителя се освобождава и дори да не е паднал цялостно, при зареждане не вкарва патрон. Трето - излишно мощен за граждански цели. Според някои източници куршума ако не срещне голяма кост в тялото може да пробие до трима човека един зад друг.
              Точен на пистолетни дистанции, дълга цев, дълга мерна линия, цевта се заключва към затвора с мерните прибори. Ако има проблем с точността обикно
              венно причината е в износена втулка в предния край която фиксира цевта и възвратната пружина.
              Добър за второ оръжие в къщи и на лов.
              Боеприпаса му е един от първите изобщо създадени пистолетни патрони 7.63х25
              за "Маузер 1896г." /К-96/. Разликата между него и 7.62х25 ТТ е само в стандарта на измерване. Практически са еднакви. Един от най-мощните пистолетни патрони, половин грам барут /0.48 гр./ Концепцията е била такава,
              мощни и далекобойни боеприпаси, обсадни и окопни войни. От друга страна като първи боеприпаси са били "преоразмерени" за сигурно действие на автоматиката. С този боеприпас стрелят и "Шпагин" ППШ-41 и "Судаев" ППС-43, а не обратното както един колега по-горе се беше подвел. Има фабрични и "преправени" револвери "Наган" които също го ползват.
              В процеса не използването му, навлизането и на други пистолетни боеприпаси,
              теориите за "възпиращо действие", се вижда, че е излишно мощен за целите на
              КНО и с по-слабо възпиращо действие, и преди ВСВ се назначава конкурс за нов пистолет в Съюза, но това е друга бира.
              В заключение:
              !. Доказан - да, във войни и 80 г. експлоатация.
              2. Морално остарял - да, но в съчетание на изправен пистолет и редовни боеприпаси е безотказен.
              3. Точен - да, около златната среда.
              4. Трошлив - не съм се срещал и чувал за характерни "поломки".
              5. Излишно мощен и опасен в градска среда - да.
              6. Евтин за придобиване и боеприпаси - да
              7. Лесен за разглобяване и обслужване - да
              Във форума един колега беше показал впечатляващ тунинг!

              Извод: всеки сам за себе си да го направи
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #37
                От: Избор на КНО за самоотбрана

                Към горното ще допълня, че 7,62х25 не е просто "един от първите" а си е направо "първият от първите" патрони за автоматичен пистолет - този на Борхард и преди да бъде боеприпасът на споменатия Маузер, е минал и през Люгер.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на КНО за самоотбрана

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Към горното ще допълня, че 7,62х25 не е просто "един от първите" а си е направо "първият от първите" патрони за автоматичен пистолет - този на Борхард и преди да бъде боеприпасът на споменатия Маузер, е минал и през Люгер.
                  Приемам!
                  Но щом ще правим "фини настройки" Люгер е след Маузер. Започнал е с умален като габарити, но същата бутилкообразна форма 7.65х19. Първите Парабели преди да се приеме на въоръжение Р08. В процеса на изпитания и препоръките на комисията разширява дулцето на гилзата, тя става права и се получава 9х19 Пара, най-разпространеният пистолетен патрон в света.
                  След Първата световна война поради ограниченията наложени на Германия - цев не по-дълга от 100 мм и калибър не по-голям
                  от 7.65 мм се връщат отново на 7.65 Парабел с дължина на цевта 98 мм. мисля, че са били на въоръжение в Швейцария.
                  Виждал съм такъв 7.65, прекрасен, трябваше да го "обезвредим" за един местен музей. Занесохме го в един завод - пила и обикновенна бургия не го "лови". Страшна стомана. Едвам пробихме цевта странично около средата като го сложиш да легне във витрината да не личи. В областта на патронника където мислехме - абсурд, не става. Извадихме му и "карантията"".
                  По-късно ми припаднаха двайстина патрони за него, ама късно, можехме поне да го пробваме.
                  П.П. 7.65х19 Пара е имал по-висока начална скорост от 9х19, 375 срещу 350 на 9 мм.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на КНО за самоотбрана

                    Люгер, все пак е преди Маузер и практически представлява опростен и по-технологичен Борхард. Патронът е едно към едно. Този, за който ти говориш също го има, но е друг клон от вариациите и доизкусуряванията.
                    Всъщност, по онова време, "живота и творчеството" на Борхард, Люгер и Маузер са тясно преплетени.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на КНО за самоотбрана

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Люгер, все пак е преди Маузер и практически представлява опростен и по-технологичен Борхард. Патронът е едно към едно. Този, за който ти говориш също го има, но е друг клон от вариациите и доизкусуряванията.
                      Всъщност, по онова време, "живота и творчеството" на Борхард, Люгер и Маузер са тясно преплетени.
                      Приемам!
                      Люгер взима "колянната става" на Хуго и прави пистолет, а не съоръжението на Борхард.
                      За патрона на Хуго 1893 ще видя. Сега ми се губи.
                      За живота им сигурно е така.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на КНО за самоотбрана

                        Кой е този "Хуго"! Точно през 1893 Борхард (с малко име Уго - зависи от транскрипцията, може и Хуго) конструира пистолета си - първият автоматичен.
                        Били са и колеги, в смисъл не по принцип, а работещи на едно място.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на КНО за самоотбрана

                          Излизате извън темата!!!
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на КНО за самоотбрана

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Кой е този "Хуго"! Точно през 1893 Борхард (с малко име Уго - зависи от транскрипцията, може и Хуго) конструира пистолета си - първият автоматичен.
                            Били са и колеги, в смисъл не по принцип, а работещи на едно място.
                            Сам разбираш, че не сме били съвременници. Ползваме за онези времена разни източници.
                            В кой кавото пише...
                            Макар, че съм намирал крещящи противоречия особено в последния каталог на Итън не знам кой си за леко стрелково оръжие.
                            Изръсих се 50 лв. но поне фотографиите са хубави.
                            Сигурно са виновни преводачките

                            Към модератора: Виноват, няма да се повтори.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на КНО за самоотбрана

                              И само да добавя към колегите за мнението им за ТТ като оръжие за самоотбрана (може някой да го е споменал, но не видях)- ТТ е с единичнодействащ УСМ.

                              Това значи, че при нужда от носене на патрон в цевта, за да кажем 30 мин. на предполагаем риск (постоянното е забранено от закона), има нужда от допълнителни манипулации при спуснат изцяло или наполовина ударник (издърпване на ударника). Другото е особения предпазител наполвина спуснат ударник. Това лично за мен го прави малко неудобен за самоотбрана при бърз първи изстрел и може би малко по рисков за злополуки. Но всеки сам знае какъв риск поема ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на КНО за самоотбрана

                                Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                                И само да добавя към колегите за мнението им за ТТ като оръжие за самоотбрана (може някой да го е споменал, но не видях)- ТТ е с единичнодействащ УСМ.

                                Това значи, че при нужда от носене на патрон в цевта, за да кажем 30 мин. на предполагаем риск (постоянното е забранено от закона), има нужда от допълнителни манипулации при спуснат изцяло или наполовина ударник (издърпване на ударника). Другото е особения предпазител наполвина спуснат ударник. Това лично за мен го прави малко неудобен за самоотбрана при бърз първи изстрел и може би малко по рисков за злополуки. Но всеки сам знае какъв риск поема ...
                                Наистина ТТ,е по скоро нападателно оръжие,но успешно служи и като отбранително,верно е че за градски условия в цивилна обстановка е излишно силен боеприпас,наистина не е препоръчително да се носи с патрон в цевта,но не е рисково ако пистолета е изправен,като цяло аз съм против носене на оръжие с патрон в цевта,ако ще да е най съвременното и изпитано.
                                Ако в ценовия клас ги сравняваме,то той води по всички показатели,казват че е трошлив,но го казват хора които не са имали възможността да боравят с Токарев,няма много строшени ТТ-та,като се има в предвид с каква мониция стреля.Алтернативата пред него е Макаров,и ако не си претенциозен той удовлетворява напълно изискванията за нормално КНО,виждал съм по стрелкови турнири,как на 25 метра "изкопават" десятката с Макарови,а "спецове" с супер модерни пищови с прицели и компенсатори не могат да направят нищо забележително.
                                Моето мнение е че за цивилна градска среда в нисък ценови клас Макарова е добър,но ако ти трябва нещо "екстремно" за второ оръжие и скрито носене,което да припокрие основното,истината е в Токарев.Разбира се ако уважаваш себе си и оръжието,ще си го ъпгрейтнеш,за да си уверен че това е твоят пищов,но това е друга тема.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Soviet_guns_1949_TT33 vs1982_Makarov.JPG
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5254622Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ювелирен ТТ.jpg
Прегледи:1
Размер:24.7 КБ
ID:5254621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ТТ power.jpg
Прегледи:1
Размер:4.9 КБ
ID:5254628
                                Последно редактирано от belata; 23-02-11, 17:13. Причина: добавяне на изображение
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X