Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

    Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

    Здравейте, интересувам се от специфичен въпрос.
    Не мога да повярвам, че този въпрос не е разискван тук или поне не успях да го намеря. Нета е пълен с видеата или статии за самоделни устройства хидролизиращи вода и добавящи водорода към нафтата, с това се получава драстично подобряване на работата на двигателя и съществена икономия на гориво, както се твърди от безброй места.
    Ето и устройство на италиански, пускам този линк, защото изработката ме впечатли, както и способностите на водача да контролира параметрите на работа, като температура, налягане, и др.
    http://www.youtube.com/watch?v=FYuwY_PSmgg&feature=related
    Най ме притеснява, че до сега не съм намерил официално становище на производителите, ситуацията изглежда като конспирация, нещо масово разпространено се добавя в колите, а производителите си траят. Предполагам тук има хора с контакти сред сервизи и официални дилъри, ще се радвам и на критични мнения.
    Благодаря за отговора.

  • #2
    От: Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

    Даже е обширно обсъждано тук - и за бензинови, и за дизелови. Ако потърсиш старателно - ще намериш няколко теми. Ако си дилър на такива "устройства" - имаш думата ми, че тук няма да продадеш нито едно, независимо от начина, по който ги рекламираш.

    Коментар


    • #3
      От: Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

      Нито с търсачката, нито с общо разглеждане намерих нещо по въпроса и не съм дилър, няколко конспиратори ме убедиха, че тези неща са като газови уредби. На горното видео просто бях впечатлен от изработката, а не разбирам и италиански. На български как им е името? Защото с търсачката за "водород" или "електролиза" не намери нещо по темата.

      Коментар


      • #4
        От: Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=75531

        Заповядай. За повече - търси "браунов газ". Конспираторите нека си се забавляват - законите на термодинамиката не са точно като ЗДДС.

        Коментар


        • #5
          От: Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

          Благодаря за линка. Ако го бях намерил нямаше да поствам тук.
          Това за "браунов газ" е малко грубичко, все пак има познания по химия. Конспираторите ме убедиха, че икономията идва от подобрени показатели на горенето, а не че някой е оборил Нютон и закона за запазване на масата и енергията. Според твърденията им 1-2% водород водели до повишаване на температурата и съответно до намаляване на необходимото гориво постигайки същата мощност. Но явно брауновия газ е много по-разпространен, все пак научих и важни неща за водородните двигатели и способността хората да бъдат заблуждавани с добре изглеждащи джаджи.

          Коментар


          • #6
            От: Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

            Брей, пуста му температура. Аз пък мислех, че температурата е просто мярка за вътрешната енергия на веществото и като такава - посвоему подвластна на законите за запазване на енергията. Но кой съм аз, че да зная - след като има толкова свидетелства в Интернет, ...

            Коментар


            • #7
              Напълно съм съгласен с коментарите, тъй като темата е използвана в друг форум за разобличане на такъв род измами. Пускам линк и към нея.
              http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...41029&start=60
              Последно редактирано от Ясен; 03-04-11, 21:31. Причина: неразбории с линка

              Коментар


              • #8
                От: Самоделни устройства за добавяне на водород при дизела

                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EB%E5%F2%EA%E0
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X