Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

    Здравйте колеги,

    току що се регистрирах във форума и се надявам скоро да мога да се похваля с нова придобивка. В процес съм на закупуване на Гранд 4.7 2001г. По разбираеми причини съм се насочил към монтиране на газов инженкцион в последствие (след като издухам няколко резервоара V-Power Racing да се накефя на осмака). Доста изчетох из форума, но еднозначно мнение относно марка няма. Единственото, за което всички са съгласни е, че качеството на монтажа определя качеството на системата повече от всичко друго. По този повод бих искал да ми препоръчате доказани и тествани монтажисти на ГИ в София или радиус от 100ина км.

    Другият ми въпрос е относно размера на кръглата газова бутилка. Срещнах мнения, а и съм го виждал на снимки, че надига кората на пода на багажника. Интересува ме, има ли размер и модел бутилка, която да пасва идеално на мястото на гумата? Не искам да слагам бутилката под колата поради съображения за сигурност. Колкото и да е здрава бутилката, още по-здрава и защитена е като е вътре в колата. По този повод обмислям дали е възможно да се прикрепи резервната гума под колата както е на някои модели автомобили. Идеи и съвети по този въпрос също ще бъдат приемани с благодарности.

    Благодаря на всички предварително за техните мнения и препоръки.

  • #2
    Re: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

    Здравей.
    Преди време и аз пуснах подобна тема. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111255
    След доста търсене намерих няколко места с по-големи бутилки, но все не намирам време да ида да ги премеря.
    Два примерни сайта.
    http://www.autogas.bg/gazoviuredbi.php?id=65
    http://www.gasmagazin.com/бутилки/Page-2-20.html
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AGU.jpg
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5254143
    На нас ни трябва вътрешния диаметър да е към 300 мм., да не е по-висока от 250.. май и външен диаметър 700 и нещо макс.
    След седмица ще се включа по-активно в меренето, че сега жената е с джипа на гости при майка си.. ( не ще да кара лека кола)
    За външен монтаж, без да махаш резервоара (под резервната гума е) няма да стане и пак ще е много ниско. Иначе бих го предпочел..

    А.. да От кой град си?
    Последно редактирано от Dany_iv; 20-02-11, 20:43.
    WJ 4.7 Limited
    0889 70 70 42

    Коментар


    • #3
      От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

      От София съм. Пиши ако намериш нещо и аз като взема джипката ще меря.

      Коментар


      • #4
        От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

        http://www.jeepforum.com/forum/f310/...stion-1024789/

        Коментар


        • #5
          От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

          За груб ориентир: http://www.ekogas.de/cms/website.php...rie.htm&gid=36
          88 л. бутилка

          Ако си измериш багажника можеш тука да видиш какви литри би събрала
          http://www.stako.pl/

          Коментар


          • #6
            От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

            Според мен първо си намери читав газаджия
            и после, като отидеш при него, ако е читав, ще ти сложи точния по размер бутилка без ти да се кахъриш...
            Монтираната на WJ - я ми се води 35л. и събира към 31.5л плюс-минус, че то на нашите бензиностнации не може да се вярва..
            Моя човек е на мнение, че спокойно може да побере и по-голяма, тъй като има място, но аз съм на принципа по-малка бомба по добре..Спокойно си минавам 200км. извънградско с нея.. и не имало път да не срещна междувременно бензиностанция че да допълня...
            За съжаление този майстор не попада в твоя критерий, защото е на много повече от сто километра от София, иначе бих ти го препоръчал, че е изпитан - една година и 20 000 км....
            WJ 99 4.7 V8

            Коментар


            • #7
              От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

              Колега, ако сложиш 35л. бутилка, която събира около 30л. газ, при среден разход 20-22л./100км., ще ти се наложи да зареждаш на всеки 120-150км. Това със сигурност ще ти скъса нервите. Говоря от личен опит. Имах такава и я смених с 60 литрова бутилка.

              Коментар


              • #8
                От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

                Аз доколкото знам може да се събере 80+ литрова бутилка ама точно затова питам за конкретен размер и модел за да не повдига кората на багажника. Някой ако знае и добри инсталатори на газови инжекциони, моля да сподели тук или на ЛС. Чувам добри думи за Фобос и техните техници ама ако някой има лични наблюдения ще бъде най-полезен. Благодаря.

                Коментар


                • #9
                  От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

                  Колеги за района на Бургас къде ще ме пратите? Търся го за същия 4.7 ... Мерси!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

                    Бутилката на моя джип е турско производство и е около 53 лт. Реално пълня в нея 47 лт. и изминавам м/у 220 и 280 км извън града. Не повдига кората на пода.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

                      69l надига кората с около 15 мм, но не си на газаджийното всеки ден...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

                        След като изрязох релефа по кората на резервната гума се всичко пасна и сега изглежда точно както си е фабрично ...
                        Тоест 69л е максималната бутилка която може да сложите на мястото на резервната гума. В нея зареждам около 50л (надявам се зимата повечко)
                        Изминавам около 250км при смесен цикъл... Или около 20л/100км
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-11 10.43.00.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5395679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31 19.07.33.jpg
Прегледи:1
Размер:215.7 КБ
ID:5395680

                        Коментар


                        • #13
                          От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

                          55 литра газ зареждам.Кората се надига с 5 мм. Не е болка. Бутилката е 60+ литра симгаз.
                          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                          Това е положението.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Размер газова бутилка на мястото на резервната гума на WJ 4.7?

                            Моят WJ 4.7 дойде от Италия с монтирана 90 литрова бутилка BRC, зареждам 72-73 литра и пак са ми малко, надига кората с 3-4 сантиметра, сега ще правя една маскировка, като стане ще пусна снимки.
                            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X