Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

    Доста добра тема! Много добре си подготвяш машината тази година мисля, че стълбичката ще ти стане навик И аз да покажа творението на познат ! Двигателят е от Лада 1.6 доколкото знам е със сменени вал и глава.
    2008 първо състезание, първи подиум! Отзад се вижда petroffbg

    2009

    2010

    Автокрос трасе Калипетрово

    Машината с номер 59 е заводско изпълнение и е с двигател от Сеат. Задвижването е 4x4 ! Това е трасето в Садина


    Ето и един интересен кадър на Пламен Петров от състезанието в Гривица 2008
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #17
      От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

      Ето развитието при колегите,нямаше ме три дена,а те творят ли творят:



      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

        Интересна концепция!?Защо скоростната кутия е разположена обратно?Не съм виждал досега подобна конфигурация.

        Коментар


        • #19
          От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
          Интересна концепция!?Защо скоростната кутия е разположена обратно?Не съм виждал досега подобна конфигурация.
          Това означава,че си виждал тези машини мноого от далеко.При бъгитата има два варианта на закрепване на двигател(третия напречен,няма да коментирам):преден мотор,когато двг е зад водача и ск.е отзад,и заден мотор,когато ск.е зад водача а двг е най-отзад.При задния двг,трябва да се има в предвид посоката на въртене на ск.,дали е предназначена за това или да се използва такава на която може да се измества короната на 180гр.(да се превърта) за да се постигне движение напред.Дреболиите които трябваше да довърша,хич не бяха дребни,два дена се занимавах докато ги завърша,от днес са във термичното,предполагам,че към сряда ще са готови.

          url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1784/595308309120828921812988819963ETkiDO5uuXwiFmsobJT.JPG] [/url]
          Всичко което е на масата от днес е в термичното:
          url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1615/8690969427894331731298882011mDYvkvwlIr4Nu028Y3nI.JPG] [/url]
          url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2738/149551835312157741761298882019U3HenuBJEFsv4dJ8HSn5.JPG] [/url]
          Така ще изглежда мотора след заигравка с четката:
          url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2718/20350294739841180831298882576Lnhrcc7rK2h2Jhc2IDW5.JPG] [/url]
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

            Искаш да кажеш,че касетата с короната се обръща на 180гр.Всъщност ако касетата е от ляво,да се превърти и да дойде отдясно.Е верно е че съм далече от тези машини.Ама пуст мерак.
            ПП.Пък то и с питане до Цариград се стига.....

            Коментар


            • #21
              От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Ето развитието при колегите,нямаше ме три дена,а те творят ли творят:
              Да разбирам ли, че ще имате нов колега или някой си прави ново бъги с куатро задвижване?

              Коментар


              • #22
                От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                Интересна концепция!?Защо скоростната кутия е разположена обратно?Не съм виждал досега подобна конфигурация.
                На по горната снимка бъгито с номер 59 е със задно разположен двигател т.е. скоростната кутия е напрад.Виж го поне как изглежда на снимка

                Коментар


                • #23
                  От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                  Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                  Искаш да кажеш,че касетата с короната се обръща на 180гр.Всъщност ако касетата е от ляво,да се превърти и да дойде отдясно.Е верно е че съм далече от тези машини.Ама пуст мерак.
                  ПП.Пък то и с питане до Цариград се стига.....
                  Точно това е идеята,но има и кутии които са само за заден мотор,и не се обръщат,да речем на траспортера Т-2.Идеята на задният мотор е,че тежеста му е изнесена силно назад,което спомага за по-добро сцепление и по-добър старт(евентуално).Начина на управление няма нищо общо със този на преден мотор,и аз лично не съм съгласен с тази концепция(мое мнение).Навън,в европейският шампионат са може би 50/50 предни и задни мотори,всички вървят на камара,в смисъл,че няма разлика кой с какво разположение на двг-то е,няма машини с един задвижващ мост,даже джуниърите са 4х4.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                    Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
                    Да разбирам ли, че ще имате нов колега или някой си прави ново бъги с куатро задвижване?
                    Няма да е нов,ако си наблюдателен,ще прочетеш и името му на по-горните снимки.Между другото работата продължава с пълна пара:

                    url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1890/190882646116336601891298927865Dv2UJlc8e8ct4YsKJgxQ.JPG] [/url]
                    url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2867/209734350415647510821298927876xOD6seENdAqA0xkNTEls.JPG] [/url]

                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #25
                      От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                      Вчера си вземах детайлите от термичното,закалени професионално и искренно се надявам да се е получило добре,иначе целият ми труд отива по дяволите.Термиста дава гаранция,но все пак имам дребни съмнения относно твърдостта,направи я на 58единици по не знам коя скала,май на бринел.Така изглеждат веднага след термообработката:


                      И след кореселинена баня,наредени по чифтове:
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0058.jpg
Прегледи:2
Размер:104.3 КБ
ID:5257512Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3037.jpg
Прегледи:3
Размер:187.2 КБ
ID:5257513Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ицо024.jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5257514А какво ви е мнението за ето така разположен двигател. Това може би е най лесно.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #27
                          От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                          Ами като за разходки из полята и гората става,най-лесният вариянт,режеш предницата и със все макферсони я заваряваш от зад.За състезания не е удачно,има склонност към завъртане в завой,поради това,че цялата тежест е разпределена върху задния мост,става като махало.Зад всмукателният колектор форд ли се крие?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #28
                            От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Термиста дава гаранция,но все пак имам дребни съмнения относно твърдостта,направи я на 58единици по не знам коя скала,май на бринел.
                            Мисля че твърдостта е 58 единици по роквел т.е. HRC 58. Доколкото знам метода по Бринел не се прилага за закалени стомани.А и зъбните колела се правят от Ст 20 и се закаляват HRC 50-55.

                            Коментар


                            • #29
                              От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Ами като за разходки из полята и гората става,най-лесният вариянт,режеш предницата и със все макферсони я заваряваш от зад.За състезания не е удачно,има склонност към завъртане в завой,поради това,че цялата тежест е разпределена върху задния мост,става като махало.Зад всмукателният колектор форд ли се крие?
                              Да колега, ХR3
                              GSM 0877 08 99 19
                              Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                              Коментар


                              • #30
                                От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                                Ей,навремето "Толиати"не бълваше толкова продукция!Много бързо действате.От какво са предните главини на рамата по долу?Качвайте снимки.Сигурен съм,че през почивните дни има бая напредък.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X