Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обезвъздушаване на охл. система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    крана нещо е клеясал сигурно сменяй го преди да си се обезводнил някъде

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от kamen_kalchev
      а по въпроса за мойто парно:крана го затворин с ръка,ама пак неще духа си топло и твае,абе все едно сам във сауна
      все едно си във лада
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Последната "идея" която видях, беше на един МБ Спринтер - бяха му сложили "бозаджийски" кран. Завърташ - топло, на 90 градуса - студено - Това е !
        А относно обезвъздушаването - има специално устройство - прави вакуум в системата, наливаш, пак вакуум - и така ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          незнам какаво е "бозаджйски" кран ама сигорно става на въпрос за сверичен ми и аз си мисля да слагам такъв
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #20
            Бозаджийския е коничен, щото е лесен за производство, на ладата е такъв. Там целия проблем е в една втулка, която се изтрива с годините и прокапва, или се спича, и спира да се върти. Естествено я няма като резервна част, обаче не е толкова трудно да се направи от полиамид.
            Сферичните са два вида - прилични и калпави. И двата са лъскави, калпавия струва 2-3 лева, има малка пластмасова дръжка за въртене, също лъскаво метализирана, и малка дупка на сферата. Приличния струва 5 - 7, дупката на сферата е по-голяма при същите вхо--изход 1/2 цол, и врътката пак е метализирана, обаче метална. Вземи за топла вода, има с червени дръжки, тунинг все пак ...)

            Коментар


            • #21
              знам че собствениците на лади /ниви/ имат особени виждания по въпроса за кранчето на парното. обикновено в крайна сметка всички стигат до едно решение.

              понеже оригиналния кран е калпав и изкарва една зима /най - много/ пък мястото не е толкова отговорно, че да преприемат сложни модификации, хората лятото затапват тръбата, по която горещата вода идва до парното, а през зимата махат тапата. и през двата сезона крана си е на мястото, но вътре по някакъв начин го изолират да не тече и колкото и да го въртиш ефект няма
              drive alive

              Коментар


              • #22
                LJ73 по - добре си смени това течащо гумено съединение защото прегряването е най - гадното нещо, което може да се случи на един дизел. има вариант водата да изтече, нивото и да падне под датчика за температура бързо и ти изобщо да не разбереш, че двигателя вече не се охлажда, до момента в който не роди / биелата да се покаже през блока /

                огледай и другите гумени съединения, щом едното се е скапало значи и другите са на път
                drive alive

                Коментар


                • #23
                  Там има два други датчика за тая работа, които палят независимо един от друг червена лампичка. Обаче маркуча трябва да се смени наистина

                  Коментар


                  • #24
                    да има и такъв за нивото на водата, но той обикновено не работи, поне при мен не работеше, кога прегрях една кола по този начин
                    drive alive

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от go go go
                      да има и такъв за нивото на водата, но той обикновено не работи, поне при мен не работеше, кога прегрях една кола по този начин
                      Тук ми се иска да ви попитам!
                      Чувал съм за някакъв вид лепенка с която можеш да залепиш ПОЧТИ всякакви водни съединения.Приличала на Изолир Банд!
                      Някой знае ли дали е качествена?Имам в предвид да можеш примерно да се прибереш 50 км и да си оправиш съеднения!
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар


                      • #26
                        засега успях да затворя крана,явно от време навреме запецва
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • #27
                          лентата се казва PОWER TAPE или DUCK TAPE продава се по бензиностанциите, върши работа ако маркуча е спукан не много повече от ширината на лепенката, ако се е пръснал нестава. като залепиш теча пак продължава от някаде да сълзи но става да се прибереш.

                          аз винаги си нося такова нещо в колата /освен в случаите, когато съм го забравил/
                          drive alive

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X