Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

    Здравейте колеги.Някой може ли да ми помогне да разчете грешките на компа?Прилагам и клипче.благодаря предварително
    Honda CR-V B20Z1

    Коментар


    • #47
      От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

      Ако не греша: 13 и 17.
      Но май имаш и проблем и с abs-ca!
      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

      Коментар


      • #48
        От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

        Мен повече ми прилича на 1, 3 и 17. Първото примигване е като моето по кратко от това на десетиците при грешка 17.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #49
          От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
          Мен повече ми прилича на 1, 3 и 17. Първото примигване е като моето по кратко от това на десетиците при грешка 17.
          Още един глас за същите грешки...
          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

          Коментар


          • #50
            От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

            Първоначално публикуван от ebattipi4a Преглед на мнение
            Колега моята каляска я взех с монтиран инжекцион на Ловато и честно да ти кажа не съм се интересувал от модела на инжекторите, не им знам размера на отворите. Дано това да е проблема при теб, че иначе става сложно ако се разпробият повечко.
            Нищо сложно няма.Развиват се старите(седят на рейката) и се сменят с девствени на 1,8 мм.И пак се разпробиват.Направих го тоя номер вече с мойте.Пробвах автокалибрацията при 4 диаметъра,докато подминах необходимия диаметър и се върнах стъпка назад....и 20-на лв назад
            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
            Disco 1 бекъп
            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

            Коментар


            • #51
              От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

              А как подбра подходящия диаметър на отвора - спомена за автокалибрацията - от кое изхождаш за необходимия диаметър... показания на ламбда сондата ?

              Коментар


              • #52
                От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                При различните марки/софтуери е различно,но ще го обесня теоретично.Инжектора=дюзата има механично ограничение.От долу е минимално време за отваряне в мс. Отгоре е максимален дебит...клони към безкрайност да кажем.Според минималното време Тмин. се прави проверка за диаметър.Или с програмка от софтуера или на ръка/око се проверява таблицатга за стойности излизащи от това ограничение.
                С две думи,прост Валтек с Тмин.=4мс......АКо някъде в картата имаме Тгаз=3,5мс.Имаме проблем...дюзата не може да го изпълни,трявба да се намали размера примерно с 0,2 мм на разпръсквача.От там времето ще скочи на 4.5 мс.Опитния газаджия ще се ориентира като почне пробите от диаметър 1,8 нагоре.Ако софтуера,като моя Тартарини има проверка,направо след автокалибрацията си казва малки дупки или големи дупки...
                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                Disco 1 бекъп
                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                Коментар


                • #53
                  От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                  Мерси колега , с това не бях наясно

                  Коментар


                  • #54
                    От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                    Здравейте колеги вчера се направих на майстор сложих друг часовник оригиналния не работеше без да искам дадох на късо и изгоря бушона на обортомера смених го но лампата за блокажа не гасне и чека ми свети откачих само минуса на акуломатора за 12 часа да изчисти но уви пак не гасне моя помогнете

                    Коментар


                    • #55
                      От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                      Добре де... колега..,след като си писал в тази тема..,поне направи ли си труда да я прочетеш..(понеже в нея е описано кое как..,даже и снимков материал има..). Също така ми е интересно, каква е тази лампа за "блокаж"... И.. не се сърди..,ами чети.... Успех!
                      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                      Коментар


                      • #56
                        От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                        Здравейте колеги,
                        Карам Хонда ЦРВ 147к.с. 2000год.
                        Моля за Вашите компетентни мнения.
                        Фактите:Спука ми се радиатора,смених го и сложих нова капачка 0,9/1,1 нямаше / измих двигателя защото беше изпръскан много с антифириз и започнаха проблемите:
                        Проблемите:Светна лампата на чека ,прочетох грешките които бяха 1,5,10 и 17.Изчистих куплонгите и изчистих грешките чрез бушон 7,5 А.Всичко беше наред.След 16-17 км.чека светна отново.Прочетох същите грешки и направих същата процедура по изчистването им.И това се повтори до днес общо четири пъти след около 16-17 км светва чека чета грешките чистя ги.
                        Моля за Вашата компетентна помощ.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #57
                          От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                          Здравейте,в руското ръководство стр.168-172.
                          А сега Вашите компетентни мнения по моя проблем.Карам црв 147к.с. 2000г
                          Спука се радиатора,смених го ,сложих нова капачка 0.9 /1,1 в момента нямаше в магазина/.
                          От спуканото беше олят двигателя и го измих и започнаха проблемите:
                          Излизат грешки 1,5,17.Чистя ги с бушон 7,5А.След около 15-17 км. пак светва чека и същите грешки.Почистих куплонгите на съответните датчици и пак след изчистване на грешките и след 15-17 км. същото.И така четири пъти до днес.Моля за Вашето компетентно мнение за проблема.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • #58
                            От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                            Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                            И аз вече съм съгласен с колегата HONDAEXPLORER.., след малко ще ви обясня защо,но вчера ми се наложи да извърша упражнението... за пореден път.., и този път пробвах без кламер(само извадих бушона за 10 сек.) и се получи..! И..., така...,в събота като ходих до София(до летището и Бултрако за масло за скоростите).., точно при потеглянето от паркинга на Бултрако(сигурно ме проклеха..,че не сложих от наливното MTF),чека отново светна..! Изминатите километри този път бяха около 150км.,от които 50км. в Кюстендил,а останалите 100 до София. Естествено кода на грешката беше №45..,изчистих грешката и продължих по околовръстното ... за Кюстендил, и точно при маневрата за паркиране пред нас (след зануляването в София,дневния километраж показваше 105км),чека отново светна...След поредното изчистване на грешката(писна ми да настройвам радиото вече),съм изминал около 40км.(за сега още не е светнал).. и явно ще трябва наистина да ходя при новия ми "газаджия",да разпробива дюзите(както той искаше) и да я настройва наново.. А си мислех..,че се е оправила.. и смятах да пропусна тази процедура...! П.П М/у другото забелязах, че чека светва(когато му дойде времето) винаги при потегляне от място ..,при превключване от 1(първа) на 2(втора) предавка....
                            Здравейте.
                            @vadoiv - Моито CR-V е на бензин още не съм сложил газ. И вече два пъти ми дава грешка номер 45. Първия път я изчистих с кабел и програм. Но сега втория път се чудех два дена дали да дръпна бушона защото незнам кода на радиото. И тази сутрин паля кола и грешката я няма
                            Тази грешка според мен ми се получава защото още не съм и свикнал на съеденителя и от време на време особенно на задна подщи загасва. (до сега бях на Фиат с не много читав съеденител и тъка 4 години).

                            При теб какво стана в краина сметка газаджията оправи ли работата?

                            П.П:Грешка номер 45 Fuel system too rich or lean (имали бензин, нямали .......... имали въздух, нямали ............ Хубаво е когато грешките са конкретни и точни)
                            Honda CR-V B20Z 2001

                            Коментар


                            • #59
                              От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                              Или както се казва "Стажантът броди из архивите" Похвално е Нектаре, че търсиш стари теми вместо да пускаш наново. Иначе според мен регулирай и клапаните преди да започнеш да търсиш другаде проблема. Щом задния диф е оставен в състояние да свири едва ли предния собственик се е занимавал с регулиране на клапани. Празния ход как ти е, тъй като подозирам че не е много стабилен.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • #60
                                От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                                Здравете,
                                Писъл съм и за празния ход но ще трябва да пиша пак защото още ми одобряват постовете преди да ги побликуват и вече няколо пъти пускам едни и съши постове и се появяват след третия пат!?!?!?! Ще го пусна по касно пак за FITV-то.
                                За клапаните не мога да си намеря луфтомери Но приципно изглеждат добре, имаики предвид компресията и описаните симптомо по форомите.
                                Колкото по тази тема още си чакам ОБД безжичния адаптор за да я вържа най сетне към компа или телефона и да видя какво се случва ако се случва нещо.
                                Honda CR-V B20Z 2001

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X