Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

    Колеги, някой беше писал ама не откривам къде, ако трябва ме пренасочете, но кой беше предпазителя в двигателния отсег който махате за изчистване на грешки. Предполагам е този отговарящ за ECM, 15A. Дали съм разбрал правилно или се маха главния големия? Не ми се откачат клеми вече.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #32
      От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

      Като отвориш капака на бушоните до акумулатора...от ляво на дясно втория малък бушон-7,5 А.-от към предното стъкло.След като окъсиш синята букса в купето вадиш бушона за 10 сек. и пак го поставяш.. ,след което махаш кламера от буксата.. и когато дадеш на контакт..,понеже това упражнение се прави без контакт.. чека светва за момент и угасва като при нормално палене. С това грешката е изчистена.. и караш докато не светне пак. Успех!
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #33
        От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

        Имаш предвид този на който пише Back up/ Radio? Задължително ли е укъсяване на тест буксата?
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #34
          От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
          Имаш предвид този на който пише Back up/ Radio? Задължително ли е укъсяване на тест буксата?
          Същия...,не съм пробвал без "кламер",но така го прочетох някъде във форума и така го правя...(правех),от два дена не съм правил това упражнение,но ще видим след 50(петдесетия километър)..,че тези дни я карам на изключително къси разстояния.. и още не съм минал критичните 45-50 км. Дано сме я настроили този път ...
          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

          Коментар


          • #35
            От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

            Виж тук как се зачиства грешка при самодиагностика: http://www.offroad-bulgaria.com/show...F1%EE%ED%E4%E0
            [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
            [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

            Коментар


            • #36
              От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

              Мерси колега имам го ръководството, но общо взето трудно се работи с него ако не е разпечатано. Погледнах въпросните страници но там не видях да е необходимо окъсяване за ресет на ECM. Дадени са два начина- или със специалния тестер който се свързва към OBD буксата или чрез вадене на бушона Back up. Да не би в руското ръководство да е по различно? Там кои страници са да ги прегледам?
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #37
                От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                Достатъчно добре съм обяснил,как се зачиства грешката,без закачане на компютър,след замяната на дефектната част!Аз OBD букса нямам.А иначе това в руското ръководство го няма!
                [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
                [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

                Коментар


                • #38
                  От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                  Здрасти колега, внимателно изчетох и твоите и на ръководството и инструкции и не твърдя че имаш OBD букса. Сега ако ми посочиш къде точно пише че е задължително да се окъси буксата за да се ресетне компа ще ти пратя едно "Бургаско" по куриер.
                  Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 05-12-12, 09:05.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #39
                    От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                    И аз вече съм съгласен с колегата HONDAEXPLORER.., след малко ще ви обясня защо,но вчера ми се наложи да извърша упражнението... за пореден път.., и този път пробвах без кламер(само извадих бушона за 10 сек.) и се получи..! И..., така...,в събота като ходих до София(до летището и Бултрако за масло за скоростите).., точно при потеглянето от паркинга на Бултрако(сигурно ме проклеха..,че не сложих от наливното MTF),чека отново светна..! Изминатите километри този път бяха около 150км.,от които 50км. в Кюстендил,а останалите 100 до София. Естествено кода на грешката беше №45..,изчистих грешката и продължих по околовръстното ... за Кюстендил, и точно при маневрата за паркиране пред нас (след зануляването в София,дневния километраж показваше 105км),чека отново светна...След поредното изчистване на грешката(писна ми да настройвам радиото вече),съм изминал около 40км.(за сега още не е светнал).. и явно ще трябва наистина да ходя при новия ми "газаджия",да разпробива дюзите(както той искаше) и да я настройва наново.. А си мислех..,че се е оправила.. и смятах да пропусна тази процедура...! П.П М/у другото забелязах, че чека светва(когато му дойде времето) винаги при потегляне от място ..,при превключване от 1(първа) на 2(втора) предавка....
                    Последно редактирано от vadoiv; 10-12-12, 21:26.
                    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                    Коментар


                    • #40
                      От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                      А досега проверявал ли си какво ти отчита ламбда сондата?

                      Коментар


                      • #41
                        От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                        Първоначално публикуван от ebattipi4a Преглед на мнение
                        А досега проверявал ли си какво ти отчита ламбда сондата?
                        С истински уред... не!Но газаджията казва ,че я виждал на лаптопа(при настройка на газовата уредба).. и според него "и двете работят добре"! Чакам да се оправи малко времето и ще ходя при майсторчето(газаджията),както съм писал в тази връзка..,и аз не знам в колко теми вече.. имаме много работа..,но едно по едно...!
                        Последно редактирано от vadoiv; 12-12-12, 18:43.
                        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                        Коментар


                        • #42
                          От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                          Да, вярно е че се вижда през газовия инжекцион, но щом според твоя майстор сондата работи добре, не би трябвало да ти отчита грешка.Ако става дума за бедна смес когато я закачи към лаптопа, едва ли ще пропусне да забележи показанията на сондата. Моята сонда отчита малко по-обеднена смес при работа на газ в сравнение с бензин и до сега не ми е давала такава грешка. А уред за замерване на сондата можеш да си сглобиш и ти.Ако те интересува мога да ти дам схемата-елементарна е.

                          Коментар


                          • #43
                            От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                            Благодаря колега..,но дори и елементарна да е схемата..,аз няма да се справя..,понеже съм доста скаран с тоците.Както казах ..,маисторчето ми обеща да се справи с проблема..,но ще изчакаме по хубаво време..,че днес сутринта в Кюстендил беше (-19)градуса... П.П. Твойте дюзи(на газовата рейка) какъв размер са...,че мойте са 2,0 и не може достатъчно да обогати сместа... и той иска да ги разпробива на 2,2 или повече..., и от там щяло да падне налягането в изпаритела...и т.н. и.... те такива ми ти работи..
                            Последно редактирано от vadoiv; 13-12-12, 12:33.
                            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                            Коментар


                            • #44
                              От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                              Колега моята каляска я взех с монтиран инжекцион на Ловато и честно да ти кажа не съм се интересувал от модела на инжекторите, не им знам размера на отворите. Дано това да е проблема при теб, че иначе става сложно ако се разпробият повечко. Съветвам те като отидеш при този майстор да погледнеш показанията на сондата трябва да са нещо като това http://www.youtube.com/watch?v=cxLMaixbKXM

                              Коментар


                              • #45
                                От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                                Здравейте колеги, откакто застудя почна по често да ми светва чек енджина на газ, вероятно защото повече галя педала на газта и сместа е по обеднена. Грешката която ми дава е едно мигане повтарящо се в интервал през 3 секунди. Предполагаме че грешката е #1 ламда сонда, обаче как да разбера дали не е #10? Светенето на лампата е около половин секунда. Всъщност дългите интервали на светене на лампата за цифрата на десетиците колко продължават?
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X