Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

    Ми тя така трябва да свети. Даваш на контакт, лампата светва (постоянно). След няколко секунди изгасва, въртиш и палиш. Винаги (препоръчително е ) чакай да изгасне лампата преди да палиш, защото през времето, за което свети, помпата качва гориво ( заслушай се, ще чуеш бръмченето на помпата).
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #17
      От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

      Всичко е така,както го описваш.Изчаквам си помпата и след това въртя.Няма никакво присвяткане за грешка.Реших да проверя,защото от скоро имам проблем с първоначалното припалване сутрин като е студен двигателя.
      Лека!
      C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

      Коментар


      • #18
        От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

        а провери ли разстоянието на свещите какво е. за ЦР-В 1ва ген. трябва да е 1,1 мм. с времето на експлоатация на автомобила това разстояние се увеличава и при по-ниски температури стартирането отнема повече време поради по-слабата искра. сега през зимата сутрин дори не влизам в колата когато я паля. пресягам се и паля двигателя след което почиствам снега и като се кача стрелката за t леко се е вдигнала. след това обръщам на газ и .....
        Honda CR-V I 2000 г.
        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

        Коментар


        • #19
          От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

          ривет!
          и тук има съвпадение в процедурата.точно с идеята, че трябва да му дам време за позагрее, си намирам работа за 1-2 мин и след това тръгвам.а обръщането на газ го прави газовото. като завъртя и не подам газ, ако е много студено двигателят заработва и угасва. ако е по-топло не спира, но работи със сравнително ниски обороти и притриса така сякаш не може да си нареди цилиндрите.при леко форсиране се получава леко притрисане сякаш някой цилиндър не работи и след няколко секунди работа се нормализира. като че ли в началото има нужда да бъде изфорсиран, за да се прочисти
          а свещите са сравнително нови пък и сравнително скоро ги проверявах и бяха добре. чакам да се постопли, за да почистя джаджите за управление на въздуха на входа. и а си мисля и за смяна на дистрибуторна капачка и палец, ако първото не даде желания ефект, че за тях със сигурност не знам кога са сменяни.
          и те така. благодаря за мненията и доскоро.
          C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

          Коментар


          • #20
            От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

            почисти клапана(стъпковото моторче)отзад на смукателния колектор. сахванат е с 2 болта м8 и има два отвора с мрежички. първият се зацапва и не пропуска въздух зад дросеровата клапа, а тя затваря много плътно. с това си решаваш проблемите на празен ход. аз също смених дистр. капачка и палец но незнам дали имаше нужда. палеца имаше лек нагар но 4 извода на кабелите бяха окислени много. виж във хонда форума имаше търговец от в. търново и правеше отстъпки.
            Honda CR-V I 2000 г.
            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

            Коментар


            • #21
              От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

              благодаря за съветите. само малко свободно временце да остане.
              а някой чувал ли е за чипвано Ц-РВ І-ва генерация?
              C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

              Коментар


              • #22
                От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                Ето тук съм писал за IACV клапана. Между другото 2-3 дена след почистването вече си работи на 600-700 оборота.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                  Благодаря!
                  Наистина е много полезно.
                  C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                  Коментар


                  • #24
                    От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                    Привет отново!
                    Едва днес успях да обърна внимание на IACV клапана. Оказа се толкова затъкнат, че от вакуума мрежичката се бе деформирала навътре към смукателния колектор.
                    Сега двигателят "диша" много по-свободно, но пак реагира по-същия начин като студен. Даже и оборотите не са високи.
                    Другото нещо е ,че успях да проверя дистрибуторната капачка. Установих ,че по-клемите и палеца има някакво прахово натрупване. та си мисля ,че може би наистина ще е добре да подменя капата и палеца.колега spoko, ти с колко олекна при смяната? споменяваш за някакъв колега от форума,който ги давал на добри цени? имаш ли нещо по-конкретно?
                    благодаря и доскоро!
                    C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                    Коментар


                    • #25
                      От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                      Здравейте , много хубава тема и аз имам проблеми с този check .Проверих го по този начин и ми излезе 1 дълъг и 7 къси интервали тоест грешка 17. Това ли трябва да е VSS (Vehicle Speed Sensor) defective circuit or unplugged / defective sensor ,и какъв е този скоростен сензор дето е изключен ? И имам още един въпрос ,тези две букси не бяха вкарани в жаковете трябва ли да ги вкарам?

                      Коментар


                      • #26
                        грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                        Здравейте , знам че вече има такава тема , но никой не ми отговаря . Чека ми светва и колата вдига 1600-1800 оборота. Проверих го по начина с окъсяване на синята букса и ми излезе 1 дълъг и 7 къси интервали тоест грешка 17. Това ли трябва да е VSS (Vehicle Speed Sensor) defective circuit or unplugged / defective sensor ,и къде се намира този сензор и за какво служи ? Имам още един въпрос ,тези две букси не бяха вкарани в жаковете трябва ли да ги вкарам? Мерси предварително.

                        Коментар


                        • #27
                          От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                          С това вдигане на обороти, по ми прилича на грешки 1 и 7.
                          1 - Oxygen Sensor. Това е т.нар. "ламбда сонда".
                          7 - Throttle Position Sensor-сензора за дроселовата клапа.
                          И двете оказват влияние на оборотите.

                          VSS - Vehicle Speed Sensor, т.е скоростомера (км/час)

                          За какви жакове говориш?!
                          Двете букси се пъхат в 1(едно) гумено "калпаче", което просто ги предпазва от замърсяване, и да не тропат по купето.
                          Последно редактирано от krasi-mir; 01-07-11, 11:24.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #28
                            От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                            Отдавна не съм имал достатъчно време за компа и с малко закъснение ще кажа, че дистребуторната капачка я поръчах от Хонда форума. струваше към 45 лв. комплект с палеца, оплътнителен пръстен и болчета. пишеше произвидино н Япония. дано съм полезен със инфото, макар и късно
                            Honda CR-V I 2000 г.
                            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                            Коментар


                            • #29
                              От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                              Не, ме е това. Ако го няма под средната конзола, виж под жабката, откъм страната на вратата. Може да се наложи да махнеш страничната пластмаса .

                              Успех
                              При мен е лявата колонка (при десен волан):Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08092012040.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5405051

                              А след като вързах конектора на късо ето как реагира чекенджина при вкл. на контакт:http://www.pramed.com/drugi/08092012001.mp4
                              Според мен 1 късо примигване което означава грешка 1-ламбда сонда?
                              А ето как реагира при изключен конектор:http://www.pramed.com/drugi/08092012002.mp4!
                              Според вас наистина ли е ламбда сонда?
                              [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
                              [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

                              Коментар


                              • #30
                                От: проверка за грешки на ECM/EPM на ЦР-В І-ва генерация

                                Първоначално публикуван от 4i4o_doc Преглед на мнение
                                При мен е лявата колонка (при десен волан):[ATTACH=CONFIG]489670[/ATTACH]

                                А след като вързах конектора на късо ето как реагира чекенджина при вкл. на контакт:http://www.pramed.com/drugi/08092012001.mp4
                                Според мен 1 късо примигване което означава грешка 1-ламбда сонда?
                                А ето как реагира при изключен конектор:http://www.pramed.com/drugi/08092012002.mp4!
                                Според вас наистина ли е ламбда сонда?
                                Явно mp4 формата създава проблеми,затова тук пускам линкове към клипове в avi формат-

                                http://www.pramed.com/drugi/08092012001.avi

                                http://www.pramed.com/drugi/08092012002.avi
                                [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
                                [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X