Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

    Колеги, някой има ли опит в смяната от бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов? Не посочвам вида на дизела,защото все още не съм решил какъв да бъде? Препоръки............?
    Ако има някой опит или виждане по-въпроса нека пише.
    Благодаря ви!

  • #2
    От: Смяна на двигател на G460 (дизел)

    Първоначално публикуван от kp_jeep Преглед на мнение
    Колеги, някой има ли опит в смяната от бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов? Не посочвам вида на дизела,защото все още не съм решил какъв да бъде? Препоръки............?
    Ако има някой опит или виждане по-въпроса нека пише.
    Благодаря ви!
    Трябват ти нови лапи и стойки - не е много сложно. Без да кажеш какъв ще е дизела повече подробности няма как
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на двигател на G460 (дизел)

      Чувал съм, че трябва да се пипнат и дифовете.
      Мисля си за 300 ТД, но ми препоръчват да е от Г класа.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

        Трябва ти друг картер ако мотора е от лека кола. Дифовете е според зависи.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Трябва ти друг картер ако мотора е от лека кола. Дифовете е според зависи.
          При мен и при един колега не се наложи смяна на картера Трябват или оригинални лапи или да се изработят доста внимателно

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

            Картера става,аз съм слагал на две Г -та.Оригиналните лапи ги копувах мисля ,че бяха 350 лв.А на другото ги правих,не е особенно трудно,но с оригиналните си е най добре.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

              За справки по Г-то питай Вальо drukman. Успех!
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                Картера става,аз съм слагал на две Г -та......
                Как?
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Как?
                  С внимателно изработване на "лапите", лифт на окачването и удължаване на бъмп-стоповете. Това последното за да не удря картера в предия мост. Лично пробвано (а не чуто от някъде) - ОМ 603 на W460.
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                    Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                    С внимателно изработване на "лапите", лифт на окачването и удължаване на бъмп-стоповете. Това последното за да не удря картера в предия мост. Лично пробвано (а не чуто от някъде) - ОМ 603 на W460.
                    Kartera udrq w osiguritelniq bolt na tampona pri originalni lapi. Daje snimki sym pusnal. Ne e problema difa.
                    Pitah kak preprawqt kartera bez da se izmetne. Izmestwaneto na motora s prwaeni lapi ne mi hareswa.

                    Izwinqwam se za majmunicata. Nqmam kirilica. Kompa ne e moj. Molq nqkoj da prewede. Obe6tawam biri4ka


                    Картера удря в осигурителния болт на тампона при оригинални лапи. Даже снимки съм пуснал. Не е проблема дифа.
                    Питах как препревят картера без да се изметне. Изместването на моора с правени лапи не ми харесва.
                    Последно редактирано от CarTest™; 03-03-11, 12:16.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                      Картера удря в осигурителния болт на тампона при оригинални лапи. Даже снимки съм пуснал. Не е проблема дифа. Питах как преправят картера без да се изметна. Изместването на мотора с правени лапи не ми харесва.


                      ПП. Предвид студа навън предпочитам ром
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Kartera udrq w osiguritelniq bolt na tampona pri originalni lapi. Daje snimki sym pusnal. Ne e problema difa.
                        Pitah kak preprawqt kartera bez da se izmetne. Izmestwaneto na motora s prwaeni lapi ne mi hareswa.

                        Izwinqwam se za majmunicata. Nqmam kirilica. Kompa ne e moj. Molq nqkoj da prewede. Obe6tawam biri4ka
                        Аз съм слагал ,единия с оригиналните лапи беше с другите тампони кръглите/по старите геги са с тех/,а на другия му правих лапи,но този болт може да се обърне с гайката навън,и да се сложи болт с по тесна шапка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                          Ако джипа се кара само по асфалта, може картера да е от кола.
                          Със сигурност това не е добър вариант!!!
                          Ако остане картера от колата и джипа влезе в гората на първото по-голямо скокче, картера става на сол!!!

                          Вальо, заварява се картера, по оргиналният, така че да не се удря в предния мост и след това го караш на място, където шлайфат глави, за да го челосат.
                          В София ми го направи един приятел, който всъщност е един от най-добрите, които шлайфат глави - Джуди и проблем няма!
                          Трябва да промениш и щеката за проверка на маслото, защото нивото се вдига.
                          Последно редактирано от MDRAZHEV; 02-03-11, 10:00. Причина: Грешка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                            При мен доиде така как ще удара картера в дифа
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на бензинов W460 Г230ГЕ с дизелов?

                              Първоначално публикуван от stevancochev Преглед на мнение
                              При мен доиде така как ще удара картера в дифа
                              Това какъв двигател е ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X