Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим Параклис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да изградим Параклис

    Само два-три щриха на идеята от предишното ми мнение.
    Първоначално, разглеждайки снимките от параклиса, се роди нещо такова:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:112.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5582701

    Всичко е на етап драсканици, но ... дори и сега забелязвам, че змеят е тежък .... или изобщо не е за змей. Не си отива с долните орнаменти.
    Та .... предстои доразвиване.
    Исках само да покажа, какво е в главата ми
    Последно редактирано от Son4o; 25-04-14, 10:03.
    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

    Коментар


    • От: Да изградим Параклис

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Може, дано да не излезе нещо друго за тогава . Трябват ли някакви машини ?
      Ако имаш възможност заповядай! Има всички необходими инструменти и машини.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Ако е необходима някаква охрана,сод кажете ....Късно видях темата !
      Няма нужда, благодаря! Параклиса е непосредствено до хижата, а там винаги има някой.

      Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
      Само два-три щриха на идеята от предишното ми мнение.
      Първоначално, разглеждайки снимките от параклиса, се роди нещо такова:

      [ATTACH=CONFIG]705171[/ATTACH]

      Всичко е на етап драсканици, но ... дори и сега забелязвам, че змеят е тежък .... или изобщо не е за змей. Не си отива с долните орнаменти.
      Та .... предстои доразвиване.
      Исках само да покажа, какво е в главата ми
      Стои много добре! Само както и ти си забелязала м-ду иконите на Богородица и успение нещо и на мен не ми се връзва.Този ред с Богородица и Исус се очертава да стане Царски. Вече има Йоан кръстител в същия размер. Аз съм започнал едни 12 апостоли, всеки на отделна дъска 19х 27см. за горния ред. Нямам идея кога и дали някога ще ги завърша. Искаш ли като отида да взема размери, или и ти ще наминеш?
      Последно редактирано от goshko-loshko; 25-04-14, 13:46.

      Коментар


      • От: Да изградим Параклис

        Ето до къде съм го докарал с горния ред. Апостолите Петър и Павел до някъде. Другото е купчина дъски, но поне са грундирани и шлайфани, процес трудоемък, мръсен и жалък
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Да изградим Параклис

          Надъхал съм се да помагам и се качвам на 1-ви!Ще се радвам да видя повече познати муцуни там ))
          Аз съм толерантен!

          Коментар


          • От: Да изградим Параклис

            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение

            Искаш ли като отида да взема размери, или и ти ще наминеш?
            Ще съм ти благодарна! Вече знаеш за какво става дума и ще можеш да прецениш кои размери ще ми трябват.
            Без да отида там няма как да завърша проекта, лошото е, че за мен почивни дни ще са само 1 и 6 (гадост)
            Навярно най-близкото ми пътуване натам ще е в края на май. Но това не пречи да продължа

            П.П. Поздравения за иконите! Нали знаеш, че изрази като "едвали ще ги завърша" не се употребяват! Така, че запрятай ръкавите
            Последно редактирано от Son4o; 25-04-14, 18:28.
            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

            Коментар


            • От: Да изградим Параклис

              Благодарности на колегата "Z" ( пожелал анонимност) за желанието да помогне, и помогнал финикийците да се увеличат. Благодаря и на Андрей Боянов за помоща, и на Бангеев Събраната сума е около 700леффчета, което е малко над сметнатия бюджет. Допълнителната сума ще използваме за ъпгрейд (една наистина българска дума)на камбанарията. Ъпрейда ще включва: 1) тя да бъде висока 5м, а не както беше по план до сега 4м, 2) челните дъски няма да са диби-дюс, а с орнаменти, и още една-две дреболийки.....

              Първоначално публикуван от Ивайло Шопски Преглед на мнение
              Надъхал съм се да помагам и се качвам на 1-ви!Ще се радвам да видя повече познати муцуни там ))
              Добър помощник си! Радвам се, че ще успееш да дойдеш! Ще има 3-4 познати муцуни.


              Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
              ... Вече знаеш за какво става дума и ще можеш да прецениш кои размери ще ми трябват.
              Надявам се да ги уцеля

              Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
              ... Без да отида там няма как да завърша проекта, лошото е, че за мен почивни дни ще са само 1 и 6 (гадост)
              А ич!?

              Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
              ... Навярно най-близкото ми пътуване натам ще е в края на май. Но това не пречи да продължа
              Когато и да е, е добре да го видиш на живо


              Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
              ...Нали знаеш, че изрази като "едвали ще ги завърша" не се употребяват! Така, че запрятай ръкавите
              Не съм казал "едвали"! Доста пораженческо звучи Просто нямам време за тях, а е материя, която не можеш просто да запретнеш ръкави....

              Коментар


              • От: Да изградим Параклис

                Спаска е готова за път!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Да изградим Параклис

                  Построихме я! Останаха някои дребни добършителни работи като да сложим капаците, да се лакира и естетсвено да сложим камбаната.
                  Времето беше доста мокровато, което доведе до решението да започнем почти отзад напред т.е да я строим от горе на долу....
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Да изградим Параклис

                    ...
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Да изградим Параклис

                      Още малко картинки.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0391.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5584909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0388.jpg
Прегледи:1
Размер:253.9 КБ
ID:5584906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0389.jpg
Прегледи:1
Размер:226.9 КБ
ID:5584907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0384.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5584908
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Да изградим Параклис

                        Супер сте!
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • От: Да изградим Параклис

                          Хвала вам за туй благотворно дело !
                          Защо ли за някои хора, съм убеден във всеки момент, че правят нещо добро, без да зная конкретно ?
                          Последно редактирано от Nik Nikolov; 06-05-14, 09:16.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Да изградим Параклис

                            Благодаря на всички които помогнаха финансово и с труд за построяването на камбанарията.
                            Започваме да мислим за чешмата.
                            Пожелавам на всички много здраве и късмет!
                            Със себе си съм имал повече проблеми,
                            отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                            Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                            Коментар


                            • От: Да изградим Параклис

                              С колежката Son4o днес е видяхме и обсъдихме орнаментацията с дърворезба на ...олтарчето Направила е чудесни скици. Въпроса ми към вас е : Дали някой няма или да знае кой има хубав ( сух) дървен материал за резбата? Може да е орех, череша, липа....Но да е наистина сух. Дебелина около 3см. Не е нужен кой знае колко много. Около 3 кв/м общо.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Да изградим Параклис

                                Няма мнение за дървеният материал .....
                                На 90% съм готова и с горната част на проекта ..... това, което се вижда от снимките на Лошко е долната.
                                Снимки ще мога да покажа когато го довърша, имам да лазя по пода още малко за ситни корекции
                                Без да е пресилено - вече имам възможност да започна с резбата, ако се намери материал.
                                Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X