Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим Параклис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Да изградим Параклис

    Най-тежката работа е отметната!Изливането на основите Кофраж,арматура,бетон....В Сряда започва зидането.

    Коментар


    • #92
      От: Да изградим Параклис

      Приятели,имам няколко въпроса:Говорено ли е с някого за иконите(поне задължителните четири),ще има ли олтар,а иконостас и царски двери?Аз мога да помогна в тази насока - по-ефтини свещници,кандила,полилеи,икони...Имам майстор познат,с когото можем да направим иконите,иконостаса и другите неща отвътре...Казвайте,като се стигне до там.Гошко,ако ти се заемеш с иконите,аз мога поне свещник, да даря,кандила,или друго нещо полезно...?
      Поздрави и успех в начинанието!
      Последно редактирано от Bat_Pepo; 04-07-11, 10:46.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #93
        От: Да изградим Параклис

        ще опитам да помогна с каквото мога

        Коментар


        • #94
          От: Да изградим Параклис

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          ...Казвайте,като се стигне до там.Гошко,ако ти се заемеш с иконите,аз мога поне свещник, да даря,кандила,или друго нещо полезно...?
          Поздрави и успех в начинанието!
          Здравей,за параклис задължителна е икона на светеца чието име носи и лик на Исус Христос.В нашия случай "Успение Богородично"Действам по иконата Всякакви икони и църковна утвар са добре дошли.
          Поздрав!

          Коментар


          • #95
            От: Да изградим Параклис

            Ок действаме тогава! Колко е голям параклиса,да видим,какво осветление ще му е нужно..?
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #96
              От: Да изградим Параклис

              Външно е 4м.Х 5м. Ще има и навес пред входа 4м.Х 3м.Не знам Наско ( djcrazy78 )какво е решил за осветлението.Последно говорихме преди няколко седмици да има лампа само пред входа над вратата.За сега по-сериозни нерешени проблеми остават керемидите за покрива и около 200м. двуцолова тръба(полипропиленова).На около 200м има изворче с каптаж.Добре е да има изворна вода до параклиса.Вече има чудно каменно корито(закарано на хижата) за чешмата.
              Поздрав!

              Коментар


              • #97
                От: Да изградим Параклис

                Здравейте,
                Имам въпрос:
                Георги защо решихте полипропилен? С тоя цолаж ще е доста скъпо. Ако същия цолаж се направи от ПВЦ ще е около 10 пъти по евтино от Полипропилена. Полипропилена е за по голямо налягане, а ако е каптаж - налягането няма да е кой знае какво. Ако искате следобяд давам и сравнителни цени и на ПВЦ и на пропилена за 200 метра от вносител.
                УСпех
                Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                Коментар


                • #98
                  От: Да изградим Параклис

                  А защо полипропилен? Полиетилен висока плътност също се ползва за водоснабдяване, че и рулата са по 100 метра, само един нипел или заварка ще трябва. Завода е в Пловдив.

                  Заедно сме писали с колегата. Обаче пвц то няма ли да дойде малко механично слабо....
                  I get High by going Down

                  Коментар


                  • #99
                    От: Да изградим Параклис

                    Да и полиетилена също става за целта. Там пък цената също е по приятна от полипропилена.
                    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                    Коментар


                    • От: Да изградим Параклис

                      Чудих се 5 минути каква точно беше преди да пиша.На ролки по 100м. и е около 80-90 стотинки на метър.Както вече разбрахте ВиК не е силната ми страна
                      Просто казвам какво има да се прави
                      П.П. И за цолажа не съм 100% сигурен.

                      Коментар


                      • От: Да изградим Параклис

                        Мога да даря тръбите, ама виж питай някой на място, щото според мен 2 цола е доста голям размер. Водобровод обикновенно се кара с 3/4 най много с 1 цол. Не че с два цола не може, но е и по скъпо и безсмислено, освен ако не искате да има чешма с пет чучура например. Не знам точно каква е идеята за чешмата. Полипропилена е на пръчки, а полиетилена е на ролки и по лесно се транспортира ащо щеш.
                        Успех
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • От: Да изградим Параклис

                          Цените са за 2 цола и за 1 метър:
                          Полипропилен - 13,38 лв.;
                          ПВЦ - 2,50 лв.
                          Полиетилен - 3,22 лв, за тръба която издържа на 10 бара налягане и 2,72 лв, за 6 бара налягане;

                          Разликата при 200 метра е огромна, а съм сигурен че налягането няма да е голямо, така че давайте инфо.
                          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                          Коментар


                          • От: Да изградим Параклис

                            Днес направих контакт с производител от Пловдив, той обяви цена без ДДС от 2,90/м. за 2 цола 10 бара. Рула по 100 метра. Човекът направи 5% отстъпка и той ще се погрижи за ДДС-то. Засега няма да го споменавам, може би по-късно, ако модераторите решат, че е уместно.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • От: Да изградим Параклис

                              0889 414 199-Наско(djcrazy78 ).Той може да отговори точно на въпросите за цолаж и барове.Това,което аз знам е ,че ще използваме наклона за водата.Поточето е на място по-високо от мястото на параклиса.не е нужно някакво налягане за силна струя.Може само да си тече тъъъъънка струйка.Идеятя е да има изворна вода до параклиса.Когато е осветен (параклиса)и водата(изворна) става светена.Иначе вода и чешми има на 20м.

                              Коментар


                              • От: Да изградим Параклис

                                Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                                Днес направих контакт с производител от Пловдив, той обяви цена без ДДС от 2,90/м. за 2 цола 10 бара.
                                Колега ти звъниш за информация. Като е уточнено всичко ми пусни едно ЛС за сумата.
                                Благодаря
                                Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X