Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четири линково окачване на Уаз.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Четири линково окачване на Уаз.

    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
    Не оспорвам , че 45 е по-добре от 38 , но ако това ръководство го приемаш за еталон обърни внимание на дължините на горните и долните щанги. Какво ще се случи когато моста тръгне да слиза на долу ? Аз ползвах пергел. Резултата е , оста на пиньона тръгва надолу , и кардана спира да работи.
    То по тая логика Дифендърите и Витарите отзад трябва да са на вериги. Че и А рамената им са още по-къси. За сега най-големия проблем го виждам, че основата на всички щанги са в една ос.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #32
      От: Четири линково окачване на Уаз.

      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
      Не оспорвам , че 45 е по-добре от 38 , но ако това ръководство го приемаш за еталон обърни внимание на дължините на горните и долните щанги. Какво ще се случи когато моста тръгне да слиза на долу ? Аз ползвах пергел. Резултата е , оста на пиньона тръгва надолу , и кардана спира да работи.
      Какво общо има ъгъла межу горните щанги и това как се изменя ъгъла на пиньона?
      Мойте опити показват, че при еднаква дължина на горни и долни щанги ъгъла на пиньона остава постоянен. Започва да се вирва нагоре, а не да "тръгва надолу" при по къси горни щанги, но това се случва при крайно пропадане на моста. Имаше даже и снимки някъде, с макет как се върти дифа.

      Коментар


      • #33
        От: Четири линково окачване на Уаз.

        Ето го:http://www.offroad-bulgaria.com/show...39#post1092739
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Четири линково окачване на Уаз.

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          То по тая логика Дифендърите и Витарите отзад трябва да са на вериги. Че и А рамената им са още по-къси. За сега най-големия проблем го виждам, че основата на всички щанги са в една ос.
          Здравей колега , щангите /горни и долни/ нито са в една ос , нито са в една равнина , но са с еднаква дължина за да поддържат ъгъла на пиньона към пътя еднакъв.
          П.П. Какво стана с предния капак.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • #35
            От: Четири линково окачване на Уаз.

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Какво общо има ъгъла межу горните щанги и това как се изменя ъгъла на пиньона?
            Мойте опити показват, че при еднаква дължина на горни и долни щанги ъгъла на пиньона остава постоянен. Започва да се вирва нагоре, а не да "тръгва надолу" при по къси горни щанги, но това се случва при крайно пропадане на моста. Имаше даже и снимки някъде, с макет как се върти дифа.
            Не съм казвал ,че ъгъла м/у горните щанги има някакво отношение към ъгъла на пиньона.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #36
              От: Четири линково окачване на Уаз.

              Мога да ти пожелая само лека работа, по-малко проблеми и много успехи с машината, ще следя темата задължително

              Поздрави!
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #37
                От: Четири линково окачване на Уаз.

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                Мога да ти пожелая само лека работа, по-малко проблеми и много успехи с машината, ще следя темата задължително

                Поздрави!
                Много благодаря !
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • #38
                  От: Четири линково окачване на Уаз.

                  Уникален уаз добре че си намерил добри стругаро фрезисти.
                  Поздрави от Стара Загора .
                  ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Четири линково окачване на Уаз.

                    Здравейте колеги , днес взех мярка от място за ъгъла на горните щанги , резултата е 41 градуса . Монтирахме фланеца за куплиране на шестцилиндровия фордов мотор , и много се надявам другата седмица да имам възможност да направя първите тестове.Нямам толкова големи притеснения относно това как ще се държи окачването , колкото дали ще сработи пълното хидравлично управление. Мисля , че навсякъде съм оставил място за корекции , но знае ли човек . Единственото ми успокоение в момента ми е , че оборудването е най-малко четири пъти по-евтино от Американските аналози.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Четири линково окачване на Уаз.

                      То,цилиндъра е ясен,ама орбиталата каква е?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Четири линково окачване на Уаз.

                        Как се смятат тия неща, ги пише в студентските учебници. С картинки. Така че поддържащите в тая тема са смехотворни, а критиците - звучат неправилно.
                        Специалистите по "независимите окачвания" на целите мостове: бъдете любезни да обясните кое от какво е независимо.
                        Радетелите за многолинкови окачвания: опитайте да подскажете за какво са ви, при положение, че малолинковите надлъжни са несравнимо по-надеждни.
                        И изобщо, освен блеещи харесвания, не е лошо да има и някой аргумент. Това верно не е бгчалга, пишете в съседния сайт. Все пак.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Четири линково окачване на Уаз.

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          То,цилиндъра е ясен,ама орбиталата каква е?
                          За орбиталата мога да кажа само , че не е за мотокар или трактор . При тези машини се инсталират орбитали при които няма никакво усилие при завиване , и волана остава винаги в положението при което си го оставил. С мой приятел инженер по хидравлични системи направихме компановката на управлението . Аз му дадох всички размери , обороти на волана , включително ъгъл на хебела при крайно ляво , и дясно положение /от там изходих за хода на буталото/. За него остана да реши диаметъра на буталото на цилиндъра , и вида на орбиталата. Крайния резултат трябва да е управление при което усещаш усилие при завиване , и волана се стреми да се върне в изходно положение когато си на ход. Не сме сигурни само за стандартната хидр.помпа , дали ще има нужния дебит. Това обаче не е неразрешим проблем , просто ще я сменя с правилната.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Четири линково окачване на Уаз.

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Как се смятат тия неща, ги пише в студентските учебници. С картинки. Така че поддържащите в тая тема са смехотворни, а критиците - звучат неправилно.
                            Специалистите по "независимите окачвания" на целите мостове: бъдете любезни да обясните кое от какво е независимо.
                            Радетелите за многолинкови окачвания: опитайте да подскажете за какво са ви, при положение, че малолинковите надлъжни са несравнимо по-надеждни.
                            И изобщо, освен блеещи харесвания, не е лошо да има и някой аргумент. Това верно не е бгчалга, пишете в съседния сайт. Все пак.
                            За разлика от теб човека прави нещо, като може би един от първите тук осмелил да понася упреци и какво ли не.А твоето както винаги "меродавно" мнение май не е нужно на никой тук !
                            Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Четири линково окачване на Уаз.

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Как се смятат тия неща, ги пише в студентските учебници. С картинки. Така че поддържащите в тая тема са смехотворни, а критиците - звучат неправилно.
                              Специалистите по "независимите окачвания" на целите мостове: бъдете любезни да обясните кое от какво е независимо.
                              Радетелите за многолинкови окачвания: опитайте да подскажете за какво са ви, при положение, че малолинковите надлъжни са несравнимо по-надеждни.
                              И изобщо, освен блеещи харесвания, не е лошо да има и някой аргумент. Това верно не е бгчалга, пишете в съседния сайт. Все пак.
                              Здравей Стефане . Много се радвам , че се включи в дискусията . Сега е момента да изясним някои въпроси които си поставил. "Независимо окачване на цял мост" ,аз лично го наричам така просто за благозвучие , не знам дали ти е направило впечатление , но темата не се казва "Надеждно четирилинково окачване на Уаз". Самия факт , че го правя на поляната идва да каже , че то не е надеждно . Предпочитам обаче да се занимавам с любимото си хоби вместо да седя по цял ден пред компа , и да хленча ,че нито имам нужното образование нито всички необходими познания, за да се захвана с каквото и да било. Моето мото е "Поставяй си по-големи цели , за да постигаш и по-малките". Поздрави.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Четири линково окачване на Уаз.

                                Браво Коко продължавай в същия дух.
                                Може би ще измислиш и нещо за моя Самик.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X