Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Братче, извини ме - аз съм страничен наблюдател - всичките ми впечатления са от колеги, аз не разбирам от тая наука, друга е моята, или така си мисля...

    Дано не съм накърнил по някакъв начин чувства или вътрешни смисли.

    Знам, че е сложна цялата тая, ама все таки - монетата е с три страни...знаеш..
    Тцъ, аз нямам нищо общо с тях, просто изразявам мнение на гражданин, имащ малка представа от реалността. Колегата ЛЕНИН, който уж има известна подготовка, от къде има наблюдения за европейските страни? Колко време е живял там и е обменял опит с професионалисти?
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

      То няма нужда да се отменя опит със специалистите, за да се види че такива неща като тукашните там са непознати.Колко пътни инцидента с кортежи има в цяла останала Европа за миналите 5 години?
      Аз лично си спомням само за един -в Русия, където охраняващ автомобил блъсна, за да го спре внезапно изскочил микробус от пресечка.И това в страна с висока опасност от терористично нападение спрямо държавния глава ( беше кортежа на Путин).
      Как така в една Англия премиера го возят в един прост Опел + още една невзрачна колица, без да имат специален статут и режим на движение.Тони Блеър по-прост ли е или нашите са самозабравили се.
      Всъщност НСО малко ми приличат на едно подразделение от БА дето обичат да се пъчат и парадират какви специалци са (за разлика от колегите им от коя да е подобна военна част, от коя да е армия), а като опре работата да приложат какво могат се оказва, че поне половината са един голям балон.Засега отбиват "атаки" от студентки,дограмаджий и прочие -нема спор профита са .

      Коментар


      • #33
        От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

        Това няма да го коментирам, щото вестникарски примери не са показателни.... И аз не съм фен на 68-ма, ама не мисли, че пловдивски военни гении са измислили плановете за обучението им.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

          А точно, е точно тука е заровено кучето -плановете за обучението им (и за НСО, и за останалите силови звена в държавата) и в известна степен в личните качества на състава ( тая зависимост може да е много малка напрактика,щото кучето скача колкото му позволява тоягата). Днешните гардове са обучавани от вчерашните такива, дето "колеха и бесеха" по тоталитарно време и всеки беше длъжен да им пада доземи ако ги види.Това е причината и за поведението им, и зарезултатите от работата.Няма тояжка дето да им понамали скоковете малко.

          Коментар


          • #35
            От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            ...в конкретния случай ... даже не е реагирал адекватно, щом е допуснал да ударят ескортирания автомобил...
            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            ...от тоя човек се очаква да пожертва живота си, за да запази този на ескортираните. За какъв инстинкт на самосъхранение говорим?! Даже неговият май е сработил, което наистина говори за занижена натренираност и подготовка....
            Това са фактите.
            Останалото - за вината, за интелектуалните качества на гардовете и за морала на управляващите и прекаляване със специалния режим е друга тема.

            Някой наясно ли е дали тези хора изобщо тренират да карат екстремно?
            Чувал съм че в момента подготовката им в сравнение с едно време е силно занижена, предполагам, че има и доста шуробаджанащина при назначенията. От думите на шефа им оставам с впечатление, че има гардове и шофьори...
            Как е реално - има ли такова разделение?
            Последно редактирано от vlageo; 17-02-11, 00:18.

            Коментар


            • #36
              От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

              Има, разбира се. Не всички в НСО са шофьори.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Има, разбира се. Не всички в НСО са шофьори.
                Тъпо. А гардовете имат ли подготовка по екстремно шофиране?

                Коментар


                • #38
                  От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                  Че са нагли дебили - такива са, но невинаги са реално виновни а работата им е да пазят превозвания добитък. Има и редови дебили. Проблемът е в престараването и парадирането с безнаказано каране на оверлог с мигащи сини пръскалки.
                  ...Абе, Бъдещето е в силовите брони или от Урал и Краз нагоре
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Проблемът е в престараването и парадирането с безнаказано каране на оверлог с мигащи сини пръскалки.
                    ...Абе, Бъдещето е в силовите брони или от Урал и Краз нагоре
                    Проблема е в раята, която търпи безнаказаното поведение на някои политици. Бързал защото се връщал от откриването на завод за светодиоди. Като бърза и няма време да не ходи -- завода ще си заработи и без неговия чар.

                    И нещо друго -- като наемаш персонал с мутренско поведение и манталитет се формира мутрагенска структура -- може това да е целта на НСО, може просто да няка други кандидати.

                    Та нашите политици (не само тези а и предишните и по-предишните) ако продължават така скоро наистина ще има от какво да се пазят.

                    Коментар


                    • #40
                      От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                      Първоначално публикуван от Павлов Преглед на мнение
                      ... като наемаш персонал с мутренско поведение и манталитет се формира мутрагенска структура -- може това да е целта на НСО, може просто да няка други кандидати. ...
                      Ами те просто копират модела на поведение на шефа си. Пък и са класови и интелектуални братя
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Ами те просто копират модела на поведение на шефа си. Пък и са класови и интелектуални братя
                        Те и при предишния очилат поплювко, и при "Дедо", и при "мангала" и при.... имаха същия модел на поведение. Такива са си! Преторианци!
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #42
                          От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                          И те са хора като всички нас.
                          С мрънкащи жени,с палави деца със заеми и т.н.
                          Не си мислете че им е лесно, водачите са само сержанти, като им каже шефа на охраната (офицер) че закъсняват карат и по бързо,макар че има вътрешна заповед да не се кара с повече от 130км/ч извънградско.
                          А полигон наистина нямат, взеха им летището в Божурище и сега се тренират във Враня ама не е същото.
                          Е гледат и филми,как карат руснаци,германци американци .......ама ако ставаше само с гледане кучето щеше да е най-добрия касапин.

                          Коментар


                          • #43
                            От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                            Първоначално публикуван от kak Преглед на мнение
                            И те са хора като всички нас.
                            С мрънкащи жени,с палави деца със заеми и т.н.
                            Не си мислете че им е лесно, водачите са само сержанти, като им каже шефа на охраната (офицер) че закъсняват карат и по бързо,макар че има вътрешна заповед да не се кара с повече от 130км/ч извънградско.
                            А полигон наистина нямат, взеха им летището в Божурище и сега се тренират във Враня ама не е същото.
                            Е гледат и филми,как карат руснаци,германци американци .......ама ако ставаше само с гледане кучето щеше да е най-добрия касапин.
                            Миличките. Сигурно щчх да им вляза в положцение, ако беше малко по-адекватна ситуацията. Всеки сам избира какво и КАК да работи.

                            Коментар


                            • #44
                              От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                              Не видях винетка на стъклото на БМВто, а в друг форум се коментираше, че няма и ГО.
                              Интересно признание от тук - "При по-рязко спиране удрят преден автомобил".
                              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                              Коментар


                              • #45
                                От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                                Абе хората са казали-дай на простака власт и гледай сеир.Колкото по-прост, толкова е и по-голям сеира.А лошото е, че е за сметка на нормалните хора, които между впрочем с данаците си плащат заплатата на тия дебили...., за да ги блъскат после по пътищата.
                                Българска реалност долнопробна......
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X