Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мокри кибритени клечки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мокри кибритени клечки

    Търсих подобни кибрити из Бургас и Варна, но така и не намирам.
    Интересува ме кибритени клечки палещи дори когато са силно навлажнени, или дори мокри.
    Вярно, че когато излизам някъде, винаги слагам 2-3 кибрита в непромокаема торбичка и добре ги увивам, но все пак искам да открия подобно запалително средство работещо дори и мокро.
    Конкретно във Варна ме интересува, но може и за Бургас.

    Мерси на отзовалите се и се извинявам на модераторите/администраторите ако дублирам тема, с вече съществуваща с отговори на моето питане - 10 мин търсих но не намерих отговор.

  • #2
    От: Мокри кибритени клечки

    Виждал съм така наречените водустойчиви кибрити да се продават във ловно-рибарските магазини. Представляват обикновени кибритени клечки потопени в парафин и затворени в херметичен цилиндър със силикагел /както витамините/. Като палиш обелваш малко парафина и драскаш. Но ми се струва, че идеята е да предпазиш от влага и мокро. Едва ли ако са мокри ще горят. А "дори мокро" можеш да ползваш магнезиева запалка.

    Коментар


    • #3
      От: Мокри кибритени клечки

      Да, може. С мокрите е гнусен проблем. Та чак може да ни набутат в темите за тероризъм.
      Значи, смесваш съдържанието на драскалото, с главата на клечката. Сушиш, не грееш. Пали се от топлина, реакцията е извънредно бурна. Не е експлозия, но е много повече от подпалена клечка. Държи огъня повече от проста клечка, ако го удържиш, по-малко от някогашната Буря. Но криво - ляво става.

      Коментар


      • #4
        От: Мокри кибритени клечки

        А обикновена запалка с пиезокристал не е ли по-добра идея за всякакво време? Има и метални, ако има опасност от счупване. След намокряне бързо проработва с елементарно продухване с уста.

        Коментар


        • #5
          От: Мокри кибритени клечки

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          А обикновена запалка с пиезокристал не е ли по-добра идея за всякакво време? Има и метални, ако има опасност от счупване. След намокряне бързо проработва с елементарно продухване с уста.
          Със сигурност не проработва винаги, а с уста в някои метео-условия можеш да я донамокриш, вместо да я изсушиш.

          Коментар


          • #6
            От: Мокри кибритени клечки

            Можеш и сам да си приготвиш такива клечки като потопиш барута и малко зад него в разтопен восък.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #7
              От: Мокри кибритени клечки

              Някога, в СССР, имаше едни кибрити, май "охотничьи" се казваха. Та техните клечки бяха дебели , обмазката им по-точно, колкото 4 нормални, вятър не ги гасеше, не помня за водата.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Мокри кибритени клечки

                Има ги и в България по ловни магазини.

                Коментар


                • #9
                  От: Мокри кибритени клечки

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  , по-малко от някогашната Буря. Но криво - ляво става.
                  Колко ли тука знаят за каква Буря иде реч?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мокри кибритени клечки

                    Може би, решението е магнезиева запалка - по сайтовете за тур. екипировка са от 10 до 30лв.
                    По едно време рекламираха тук/един подобен сайт/, даже мисля фирмата е варненска,
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мокри кибритени клечки

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Някога, в СССР, имаше едни кибрити, май "охотничьи" се казваха. Та техните клечки бяха дебели , обмазката им по-точно, колкото 4 нормални, вятър не ги гасеше, не помня за водата.
                      Спички охотничьи - голямо нещо ! Лично съм топил запалена клечка в пълна мивка с вода (цялата клечка), вадя я а тя продължава да гори.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мокри кибритени клечки

                        Ето тук можеш да видиш водоустойчивия кибрит и много магнезиеви запалки. Сайта е много як.
                        http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=85
                        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                        LZ1YBB

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мокри кибритени клечки

                          Първоначално публикуван от stormar Преглед на мнение
                          Търсих подобни кибрити из Бургас и Варна, но така и не намирам.
                          Интересува ме кибритени клечки палещи дори когато са силно навлажнени, или дори мокри.
                          Вярно, че когато излизам някъде, винаги слагам 2-3 кибрита в непромокаема торбичка и добре ги увивам, но все пак искам да открия подобно запалително средство работещо дори и мокро.
                          Конкретно във Варна ме интересува, но може и за Бургас.

                          Мерси на отзовалите се и се извинявам на модераторите/администраторите ако дублирам тема, с вече съществуваща с отговори на моето питане - 10 мин търсих но не намерих отговор.
                          Колега ако все още те интересуват тези кибрити ето снимки от скоро купувани от менНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02993.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5304167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02994.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5304168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02995.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5304169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02996.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5304170

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мокри кибритени клечки

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Да, може. С мокрите е гнусен проблем. Та чак може да ни набутат в темите за тероризъм.
                            Значи, смесваш съдържанието на драскалото, с главата на клечката. Сушиш, не грееш. Пали се от топлина, реакцията е извънредно бурна. Не е експлозия, но е много повече от подпалена клечка. Държи огъня повече от проста клечка, ако го удържиш, по-малко от някогашната Буря. Но криво - ляво става.
                            Аз мисля че адаша има впредвид един вид моливи за заваряване, за които няма значение дали са мокри или не, на тях им трябва само температура за да се запалят, но тяхната температура на горене е много висока.

                            За вашите цели май най-доброто е магнезиева запалка.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X