Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на маслото на УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане на маслото на УАЗ 469

    Колеги-моля споделете колко трябва да вдига масло УАЗ-а като е студен и колко като е с топъл двигател?При какви обороти какво трябва да е налягането?
    Извинявам се ако се дублира темата но търсих и не можах да намеря да е разискван въпроса

  • #2
    Re: Налягане на маслото на УАЗ 469

    Налягането на маслото зависи от състоянието на коляновия вал и лагерите а също така и от това как е регулиран клапана на маслената помпа. Виждал съм нови УАЗки който имат не повече от 3 атм. налягане при загрят двигател и такива с 5 атм. налягане. Аз лично съм изминал 250000км с УАЗка която загряла не дигаше повече от 2 атм. с пълна газ и на тихи обороти винаги светеше лампата за маслото Също влияние за налягането на маслото при УАЗките имат и втулките на разпределителния вал ако са много износени налягането пада
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      Re: Налягане на маслото на УАЗ 469

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Налягането на маслото зависи от състоянието на коляновия вал и лагерите а също така и от това как е регулиран клапана на маслената помпа. Виждал съм нови УАЗки който имат не повече от 3 атм. налягане при загрят двигател и такива с 5 атм. налягане. Аз лично съм изминал 250000км с УАЗка която загряла не дигаше повече от 2 атм. с пълна газ и на тихи обороти винаги светеше лампата за маслото Също влияние за налягането на маслото при УАЗките имат и втулките на разпределителния вал ако са много износени налягането пада
      Това за втулките на разпределителния вал е важно. Щот биелни лагери се сменят лесно и клапана се прави лесно, ама за разпредвала си трябва сваляне на двигател.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Налягане на маслото на УАЗ 469

        Пуснах темата да видя какво ще кажат колегите с УАЗ-ките моят УАЗик като запаля и вдига веднага масло на 2 атм.и толкова държи с около 1000 оборота(някой път малко под 2 атм като е работил преди това и е горещ).Като карам с 2700-3000 оборота държи масло на 3 атм. и малко повече дори при температура около 70 градуса да кажем.Мисля че е добре така според мен.Маслото с което карам е М16 Българско(нарочно слагам малко по гъсто масло)Вие какво мислите колеги-добре ли е всичко това

        Коментар


        • #5
          Re: Налягане на маслото на УАЗ 469

          Идеално ти е налягането
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            Re: Налягане на маслото на УАЗ 469

            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
            Идеално ти е налягането

            ... даже много ти е идеално
            Да живей куманизъма!

            Коментар


            • #7
              Налягане на маслото

              колеги имам странен проблем като ми е студен двиганеля налягането на маслото е 2 атмосфери а при загрял двигател спада на ниските до една и почва да свети червената лампичка
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                До: налягане на маслото

                Нищо странно няма в проблема, само е неприятен. Сменяш масло и маслен филтър, а ако не се оправи - по редичката с ремонтите.

                Ако пък се оправи със смяна на масло, преслушваш бензиновата помпа за пропуски към картера.

                Коментар


                • #9
                  До: налягане на маслото

                  интересното е че до 60 градуса налягането на ниски обороти(без газ) е 2 атмосфери но като поработи и вдигне над 60 почва да свети малпичката без газ а маслото е на 2000км
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    До: налягане на маслото

                    Нормално е да спада налягането при загряване. Въпросът е да не спада до вредни стойности.

                    Коментар


                    • #11
                      До: налягане на маслото

                      Виж както Ясен ти казва да не е влязъл бензин в маслото от бензиновата помпа или ако не е работил някой цилиндър. Иначе УАЗките понякога си вървят и така като им свети лампата на тихи обороти.Минах с една УАЗка 250000км. със светеща лампа на тихи обороти. Пробвай да й сипеш по гъсто масло.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #12
                        До: налягане на маслото

                        Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                        колеги имам странен проблем като ми е студен двиганеля налягането на маслото е 2 атмосфери а при загрял двигател спада на ниските до една и почва да свети червената лампичка
                        Смени си датчика за налягане на маслото . Като загрее - "издиша ".
                        Поне е евтин и ако не е от него...... - проблем ......като са ти писали.

                        Коментар


                        • #13
                          До: налягане на маслото

                          Не се вкарвай в приключения.
                          Колата ще изкара така още десетки хиляди километра.
                          То на 70% от Уазките им примигват лампите на ниски обороти.
                          Стария двигател го карах 2 години с налягане точно 1 атмосфера и това при високи обороти.
                          На празен ход лампате не примигваше, а светеше.
                          Двигателя ми беше за изхвърляне и не ми пукаше за него.
                          Но за две години нищо не се случи с него. И сега си работи и върви както преди две години.

                          Иначе, ако си супер мераклия и решиш да правиш нещо по въпроса да знаеш, че проблема ти е в лагерите на колянов и разпределителен вал.
                          Ако им направиш добър ремонт маслото ще удари 5

                          Коментар


                          • #14
                            До: налягане на маслото

                            Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                            интересното е че до 60 градуса налягането на ниски обороти(без газ) е 2 атмосфери но като поработи и вдигне над 60 почва да свети малпичката без газ а маслото е на 2000км
                            имам една книга за експлоатация на уаз-452 но за съжаление не е при мен там пишеше че маслото е препоръчително да се сменя на 3000-3500км когато се кара смесено асвалт и черни пътища и на 2000-2500км когато се кара по черно само книгата е на руски и е много стара от седемдесетте години на миналия век е със какво масло караш аз карам с приста 15-50w и съм доволен/и на мен ми свети ипримигва лампата на ниски обороти като е загряла а така карам от 2004г.и съм минал поне 100 000км/той руснакът работи с огромни допуски в хлабините на детайлите карай така пък ако искаш да ремонтираш момчетата са ти казали какво.поздрави
                            Последно редактирано от icenceto2005; 03-08-09, 20:26. Причина: правописни грешки

                            Коментар


                            • #15
                              До: налягане на маслото

                              Първоначално публикуван от icenceto2005 Преглед на мнение
                              имам една книга за експлоатация на уаз-452 но за съжаление не е при мен там пишеше че маслото е препоръчително да се сменя на 3000-3500км когато се кара смесено асвалт и черни пътища и на 2000-2500км когато се кара по черно само книгата е на руски и е много стара от седемдесетте години на миналия век е със какво масло караш аз карам с приста 15-50w и съм доволен/и на мен ми свети ипримигва лампата на ниски обороти като е загряла а така карам от 2004г.и съм минал поне 100 000км/той руснакът работи с огромни допуски в хлабините на детайлите карай така пък ако искаш да ремонтираш момчетата са ти казали какво.поздрави
                              мислех си че само при мене е така но се оказа че това е при всички уазки сега като се замисля и на старият ни двигател примигваше карам с руско масло БАМП
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X