Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Незабравими места в България които си струва да се видят

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Незабравими места в България които си струва да се видят

    Тази година очаквам да ми дойдат нагости едни приятели от Канада. Жената е българка, а мъжа е канадец. Ще ми се да ги разведа из българия да видят незабравими места.
    Дайте предложения, че и аз доста съм ходил, но и на много места не съм бил.

    Първото място където се сещам е Триград и Ягодина.

  • #2
    От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

    Мелник, Боженци, В.Търново,Етъра, Трещеник .

    Коментар


    • #3
      От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

      Исторически или природни ?

      Калиякра,Несебър
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #4
        От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

        Предпочитам природни.

        Коментар


        • #5
          От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

          Белограчишките скали!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

            Чудните скали (до яз. Цонево), Мадарският конник, пещери - Съева дупка, Леденика, Магурата, Снежанка, Чудните мостове (Родопи), Поломието (Червен, Нисово, Иваново, Басарбово).

            Коментар


            • #7
              От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

              Ако не ви притеснява возенето с лифт и ходенето пеша-Седемте Рилски езера задължително

              Коментар


              • #8
                От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                Покрай Белоградчишките скали (които и според мен са задължителни, заедно с крепостта) може и Магурата, макар че е доста посъсипана. В онзи район - Врачанските скали, пещ. Леденика. После на изток - пещ. Проходна (Карлуково), Крушунски водопади, пещ. Деветашка (от най-най-задължителните ), може да се приключи в Ловеч или В. Търново/Арбанаси.
                По примерен маршрут Южна дъга - Мелник, пещ. Дяволското гърло и Ягодинската, с. Широка лъка, Кърджали - Дяволски мост на Ардино и скалите, също известни като Дяволски мост до Кърджали, Перперикон, с. Бръшлян, разходка из Странджа - има един чуден път покрай границата от М. Търново право до Резово (ако тогава все още е разрешено да се ходи по такива пътчета...) По пътя има и много други интересни места - около Смолян - Снежанка, Чудните мостове, после в Странджа - Българи и т.п. По река Арда е много красиво, а покрай Маджарево има и страхотни плажчета. До Ивайловград - много впечатляваща е римската вила Армира.
                По планините има интересни леснодостъпни места също. Най-малкото една Мальовица в хубаво време - до ЦПШ или хижата, или пък Седемте езера.
                Гледам, че си от Пазарджик - много близо се падат Копривщица и Старосел.
                Нещо ги наредих не само природни, но в момента това се сещам.
                А, малко встрани от всичко останало и трудно се комбинира, но пък много красиво място - Трънското ждрело.

                Коментар


                • #9
                  От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                  Да добавя един регион-с.Лещен,с. Ковачевица-автентичност, спокойствие,гледки и природа ,перфектно посрещане, лагера се прави в с. Огняново -в хотелите със закрити минерални басейни.Небходимо време за посещението -поне 2 дни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                    Трите големи манастира-Рилски,Бачковски и Троянски.Водих приятели Руснаци....останаха безмълвни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                      Бих добавил към манастирите и Соколския.

                      А Белоградчик задължително, 7-Те езера.... също много лесно достъпно място и зашеметяващо. В пещера (Леденика примерно) ще е интересно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                        Ако ходите до Ягодинската пещера,задължително се качете на платформата "Орлово око",ще ви спре дъха.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                          Ако ходите до Мелник, не пропускайте Роженския манастир. Рупите и Самуиловата крепост- на хвърлей от там.А маршрута от Родопите през Доспат-Сатовча -Гоце Делчев-Попови ливади -Катунци е приказно красив. От Катунци има черен път през Виногради до Мелник.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                            Благодаря на всички Ви!
                            Аз съм ходил на някои от тези места и знам точно къде са. Но дали ще е много нахално от моя страна ако поискам някой да да напише координати на:
                            Белограчишките скали
                            Чудните скали (до яз. Цонево)
                            пещери - Съева дупка, Леденика, Магурата, Деветашка
                            Крушунски водопади
                            Поломието (Червен, Нисово, Иваново, Басарбово).
                            Знам че мога да ги намеря в Интернет, но Вие сте ходили и може би имате точното им GPS нахождение. Така лесно мога да си направя маршрут предварително. А и в повечето случай забележителността не е в самото село, а някъде в близост.
                            Едва ли ще успея да ги водя на всички места, но бъдете сигурни, че аз самият ще се възползвам и при първа възможност ще ги посетя.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Незабравими места в България кото си струва да се видят

                              Аз бих казал така: природните забележителности на България наистина са много и различни, но някои от историческите - уникални!
                              В този смисъл бих ви предложил 2 от моите "ТОП 10" исторически забележителности, за които до сега не видях да е писано (ех, дано някога имам малко време за да пусна една тема за тях):
                              1. Тракийска гробница при с. Александрово, община Хасково и по-точно Музея на тракийското изкуство в Източните Родопи. За повече информация:
                              http://www.tour-eu.org/index.php?opt...id=145&lang=bg
                              Освен невероятно красивите фрески, в комплекса е изложено и едно от най-старите златни съкровища в Европа. Най-интересното и уникално (поне за мен) обаче никъде не е описано и не се споменава, включително и от екскурзовода в комплекса... Само ще подскажа - интересувайте се повече за най-дребните предмети от това златно съкровище, изложено под втората витрина. Дано ви кажат това, което споделиха с мен след много настояване.
                              Координати: N 41° 58' 54.77"; E 25° 44' 18.71"

                              2. Църквата Успение Богородично в с. Узунджово, община Хасково. Малко информация:
                              http://www.haskovo.com/bg/page_29_24.html
                              Изключителна история, архитектура и интериор, смесица от религии и етноси (не само християнство и ислям, както навсякъде пишат). Задължително трябва да чуе беседата на уредника - около 1 ч., с разходка и поетичен финал.
                              Координати: N 41° 57' 37.31"; E 25° 39' 14.24"

                              В района на Триград - Девин не трябва да се пропуска и скалния феномен "Слона" (дано кариерата до него не го е съсипала)

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_w_93b101829a1c6ed6c6fc27bec3fedee7.jpeg
Прегледи:1
Размер:363.2 КБ
ID:5253124

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X