Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подрязване на асма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подрязване на асма

    А дано си прав, че ще стане лозар от мен. Аз мисля да си ги оставя сега в тубите и другата пролет да ги извадя и да ги засадя 2 пъпки в земята 2 отгоре. Сега ако тръгна да ги засаждам те още предполагам няма да имат коренчета - няма ли да е проблем. Проблем ли ще е, ако изчакам до следващата пролет и тогава да ги засадя? Разбира се зимата ще си ги прибера на топло и пак ще си ги поливам. И тази пролет като садих някои ги садих по - раничко и имаше лед сутрин и слани, и да не измръзнат ги похлупвах с такива туби отрязани, вместо да ги увивам с найлон. сега в тези туби те са 4 туби по около 15 пръчки. 4 туби, съответно 4 сорта - Мерло, Каберне, бяло(Брестовица и Бял мискет) и едно дето ние му казваме Унгар, което не се пръска. отделно бях сложил около 20 пръчки в земята, смесено - Памид, и такова без семки - за стафиди, гледам и то се захванало. Какво да ги правя се чудя, мисля за следващата пролет да ги оставя, какво ще кажете, проблем ли ще е .
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #32
      От: Подрязване на асма

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Това не го знаех за бордолезовия разтвор.
      Иначе за споделения опит блягадаря, и веднага се породи въпрос не си ли пречат взаимно асмите и подкултурите?
      Колеги,ако беше забранен бордолезовият р-р,нямаше да се продава свободно и да се препоръчва в всички книги за овощарство.Пръскането с него след изравяне на лозите е много полезно,та да убие зимуващите вредители.След това аз правя първото пръскане около 24 май с по слаб препарат напр:ДИТАН или ПЕРОЦИН,за да не прегорят младите все още листа!!!!

      Коментар


      • #33
        От: Подрязване на асма

        Че аз от много време си пръскам с бордолезов разтвор и винаги си го правя както ми дойде и няма проблем до сега. Само старата медна пръскачка ми прави мизерии, си я ремонтирам отвреме, навреме...
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #34
          От: Подрязване на асма

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Че аз от много време си пръскам с бордолезов разтвор и винаги си го правя както ми дойде и няма проблем до сега. Само старата медна пръскачка ми прави мизерии, си я ремонтирам отвреме, навреме...
          Бордолезовият р-р си е класика в жанра,мой познати само с това пръскат от години,без никакви препарати от новите,и нямат никакви проблеми.АЗ също го ползвам но пръскам и с други препарати че с тях по лесно се работи.А за пръскачката и аз се мъчих много време с тежката медна,и накрая като се счупи,си купих пласмасово "китайче" и направо се родих.Много е леко и се работи чудесно с него.

          Коментар


          • #35
            От: Подрязване на асма

            Ами и аз имам от тези сините гръбните, там беше около 25, 30 лева. Определено се работи мноооого по - добре отколкото с медната. Пръскам с бордолезов разтвор, защото имам един декар лозе, а и асми пред къщи... най - евтино ми излиза, не мога да си позволя да пръскам веки път с шавит. А медната я пазя само заради бордолезовия, че другата не го пръска, прецеден става, но нямам подходяща дюза да го разпръсква както трябва. А тази медна пръскачка колко съм я ремонтирал....... не е истина просто, то не са били гуми, абе десетки пъти из основи съм я разглабял, течеше цялата, половината бордолезов разтвор по земята другата половина по тебе... И съм я запоявал с бензиновата лампа нагрявам внимателно и топя олово... Чесно и аз се родих с пластмасовата, само да я науча да работи с бордолезов и я пенсионирам нацяло медната.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #36
              От: Подрязване на асма

              Първоначално публикуван от ivodianov1992;
              А медната я пазя само заради бордолезовия, че другата не го пръска, прецеден става, но нямам подходяща дюза да го разпръсква както трябва. Чесно и аз се родих с пластмасовата, само да я науча да работи с бордолезов и я пенсионирам нацяло медната.
              Иво имам идея, по точно не е моя видял съм я прави се преходник който се завива на мястото на оригиналният разпръсквач а отпред се прави за разпръсквачите за медните.
              И още нещо ние варното мляко си го правим предния ден в един дамски чорап варта и я оставяме да се разтвори.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #37
                От: Подрязване на асма

                И аз така я правя, синият камък също, но пак има съвсем малки не разтворени частици, а дюзите са много фини на пластмасовата, а ако се прецеди става и се пръска, но го прави на мъгла, не така трябва да е. Медната го пръска на капчици и е предназначена специално за това. За това и се казва Медна(лозова) пръскачка. Да ти кажа гледам из железариите големите има доста такива месингови разпръсквачи, специално за бордолезов, ама са с друга резба. Ей го днес като се прибера трябва да пръскам, няма как. За преходник и аз мислех, но нямам познат стругар, но като се замисля из рудниците, които работят имам познати стругари там и са ми вършили и друг път работа, трябва да им кажа какво искам, не е кой знае колко сложно. Представлява тръбичка с резба от двато края.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #38
                  От: Подрязване на асма

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  И аз така я правя, синият камък също, но пак има съвсем малки не разтворени частици, а дюзите са много фини на пластмасовата, а ако се прецеди става и се пръска, но го прави на мъгла, не така трябва да е. Медната го пръска на капчици и е предназначена специално за това. За това и се казва Медна(лозова) пръскачка. Да ти кажа гледам из железариите големите има доста такива месингови разпръсквачи, специално за бордолезов, ама са с друга резба. Ей го днес като се прибера трябва да пръскам, няма как. За преходник и аз мислех, но нямам познат стругар, но като се замисля из рудниците, които работят имам познати стругари там и са ми вършили и друг път работа, трябва да им кажа какво искам, не е кой знае колко сложно. Представлява тръбичка с резба от двато края.
                  Точно това е идеята ама се учудвам, че не можеш да намериш някой да предлага стругарски услуги около теб не вярвам с техен материал да ти излезе повече от 5 лева.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подрязване на асма

                    Аз си пръскам с единичната пласмасова дюза като я развия малко повече и го пръска по едро,само че пръскам по от далече.Иначе преходник можеш и сам да си направиш като съединиш тръбата на новата пръскачка с разпръсквача от старата посредством парче маркуч и две скоби.Аз така си удължих пръта та да си пръскам и високите овошки.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подрязване на асма

                      Аз да се включа надявам се да не ви спамя темата и да съм малко полезен.
                      Медните (лозовите) пръскачки какво ти наричате са от едно време и не че са най доброто просто преди не е имало пластмасови.
                      Пръскал съм едно време на село с такава но както каза колегата е мъка и после половината е по земята половината е по теб.
                      А това за мъглата и за капките не съм съгласен. Или поне с препаратите с които пръскам аз за бордолезов разтвор не знам но не бих рискувал с такъв на 100 декара лозя.
                      Има едни гръбни пръскачки на Щил който са пулверизаторни , силна струя въздух и капчици разтвор и се получава мъгла която достига до целия лист.
                      Това да се къпе листото да става синьо бяло или жълто не е ефикастно. И половината се стича до земята.
                      Листото поема от долната страна от горе и да го полееш няма смисъл само се хаби разтвор.
                      Най добре е да е на мъгла поне аз така знам. и да се достигне до долната страна на листа. От там влизат и заразите.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подрязване на асма

                        Я дайте акъл къде да си отрежа асмичките?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-14 12.48.52.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5563754
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-14 12.49.09.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5563755
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подрязване на асма

                          up
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подрязване на асма

                            Забелязал съм,че когато ги орежа повечко тръгват доста повече (при асмата). Така по снимки трудно,там където са 3-4разклонения оставяш 1.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подрязване на асма

                              Незнам дали е по темата,ама искам да помоля някой ,ако има ножица за подкастряне да лозе но да е с поне 2метра дръжки.Имам в двора една асма но в последно време доста порастна и няма как да я подкастря.Ако има някой от софия, ще дойда лично да я взема и върна и ако човека се страхува да не му я върна ще му оставя пари колкоот струва ножицата за гаранция.Трябва ми за 2 часа.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подрязване на асма

                                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                                Незнам дали е по темата,ама искам да помоля някой ,ако има ножица за подкастряне да лозе но да е с поне 2метра дръжки.Имам в двора една асма но в последно време доста порастна и няма как да я подкастря.Ако има някой от софия, ще дойда лично да я взема и върна и ако човека се страхува да не му я върна ще му оставя пари колкоот струва ножицата за гаранция.Трябва ми за 2 часа.
                                Такава, с тази дължина нямам,ама имам стълба(халумин)двураменна!! Ела да си я вземеш,и да си свършиш работа.Стига само,асмата да не е на 6 метра височина!!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X