Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Xenon H4 Cherokee XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Xenon H4 Cherokee XJ

    Вчера монтирах въпросните ксенони на Чурука - Н4, с магнитен превключвател. Чурука ми е щатски, но е със сменени фарове - Hella, за мое учудване като монтирах всичко, след малко реглаж си светнаха точно както трябва - с отрязан лъч отгоре, стояхме пред джипа, дзверихме се, и не заслепяват, светят перфектно. 5000к.
    Обаче се случва нещо интересно, което малко ме дразни:
    На загасен двигател, от копчето се палят и гасят.
    На запален двигател от копчето само се палят. При натискане на копчето всичко загасва, освен ксеноните. Пускам дълги - загасват, или гася двг - пак загасват.
    Ако загася двг преди фаровете, след време гаснат.
    При запален двг, и загасени всякакви фарове, дърпам лоста за примигване на дълги - пали се ксенона!
    Голямо чудене, голямо нещо...досадно е, защото според мен някое реле не сработва или залепя...някакви идеи?
    Jeep Cherokee XJ 4Lx4Inch Lift
    Компютърна диагностика

  • #2
    От: Xenon H4 Cherokee XJ

    Така де,така трябва да си бъде.Това е някаква система да те изпраща до вкъщи по светло.
    Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

    Коментар


    • #3
      От: Xenon H4 Cherokee XJ

      Не знам как точно се казва екстрата , но на повечето я има . Ако дори на извадени ключове чукна лоста за превключване на къси и дълги фаровете светват и светят 20-30 секунди (не знам точно колко) ако след като загасиш двигателя загасиш фаровете те пак светят същото време . Един вид като си паркираш пред вас да ти светят докато се прибереш .

      Коментар


      • #4
        От: Xenon H4 Cherokee XJ

        Ясно, ама дразнещото е, че не изгасват когато ги загася от дърпалото!
        Jeep Cherokee XJ 4Lx4Inch Lift
        Компютърна диагностика

        Коментар


        • #5
          От: Xenon H4 Cherokee XJ

          Това вече е някво оплитане на токовете на релетата според мен , ама това електротехниците ще кажат

          Коментар


          • #6
            От: Xenon H4 Cherokee XJ

            Първоначално публикуван от Bokovizam Преглед на мнение
            Ясно, ама дразнещото е, че не изгасват когато ги загася от дърпалото!
            Фабрично трябва да изгаснат от втория път, тоест изкл. вкл. изкл. ; ако не изгаснат от втория път вече има проблем. Успех.
            Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
            Желязото се кове докато ...се закове...

            Коментар


            • #7
              От: Xenon H4 Cherokee XJ

              Пробвах - няколко пъти даже и не гаснат, преди с нормалните крушки си гаснеха веднага...даже и когато не се налагаше хахах
              Друго забелязах - буксата от инсталацията за Н4 крушка, откъм шофьора имаше парче стърчащ отрязан кабел, което според мен е било като датчик за изгоряла крушка...ако Чурука има такава функция...
              Jeep Cherokee XJ 4Lx4Inch Lift
              Компютърна диагностика

              Коментар


              • #8
                От: Xenon H4 Cherokee XJ

                Дали има фабрични "дневни светлини" на Чероки?Ако не монтирал ли е някой платка при тези сложни схеми на фаровете?
                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Xenon H4 Cherokee XJ

                  Първоначално публикуван от Bokovizam Преглед на мнение
                  Ясно, ама дразнещото е, че не изгасват когато ги загася от дърпалото!
                  трябва да изгаснат след 4-5мин.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Xenon H4 Cherokee XJ

                    Първоначално публикуван от Bokovizam Преглед на мнение
                    Ясно, ама дразнещото е, че не изгасват когато ги загася от дърпалото!
                    Преди да изгасиш двигателя или след това?
                    При мен като изгася двигателя и след това върна лостчето за фаровете - светят още около 20-30 секунди и гаснат.Ако обаче върна лостчето преди да изгася двигателя - фаровете се изключват веднага.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Xenon H4 Cherokee XJ

                      Не изгасват при работещ двигател. Обаче им хванах цаката - бутам лоста, бутам и лоста за дългите напред, и изгасват, после гася двигателчето
                      Jeep Cherokee XJ 4Lx4Inch Lift
                      Компютърна диагностика

                      Коментар


                      • #12
                        От: Xenon H4 Cherokee XJ

                        Темата е старичка ама все пак да питам. Имаше е дна друга тема дето се коментираше проблем при черокито и неговите фарове с френелови лещи, как не можело да се слагат ксенончета, че ставало лудница . Ообаче ми изпаднаха едни ксенони за тераното и преди да ги монтирам там пробвах на черока. Ами какво да кажа когато съм на къси с обикновените крушки всеедно съм пуснал габарит спрямо ксенона. Та реших да попитам ти каква марка си слижил, щото тия дето ми изпаднаха са някаква куче марка ама на тераното си светят супер. Ии още нещо :
                        Поне на моето чероки вляво до ключа за нагревателя на задния дЖам има едно друго копче, което когато съм на габарит (светят само мигачите и габаритчетата в тия страничните пластмаси ) светват късите или дългите (незнам), НО доста слабо. Моята теория, е че това е нещо от сорта на дневни светлини. Четох в амариканските форуми, че давало напрежение 6v.
                        За това ли е това копче или нещо се омешват тоците ?
                        Ако сложа ксенон и това копче го натисна попогрешка може ли да се прецакат ?

                        Благодаря !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Xenon H4 Cherokee XJ

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Темата е старичка ама все пак да питам. Имаше е дна друга тема дето се коментираше проблем при черокито и неговите фарове с френелови лещи, как не можело да се слагат ксенончета, че ставало лудница . Ообаче ми изпаднаха едни ксенони за тераното и преди да ги монтирам там пробвах на черока. Ами какво да кажа когато съм на къси с обикновените крушки всеедно съм пуснал габарит спрямо ксенона. Та реших да попитам ти каква марка си слижил, щото тия дето ми изпаднаха са някаква куче марка ама на тераното си светят супер. Ии още нещо :
                          Поне на моето чероки вляво до ключа за нагревателя на задния дЖам има едно друго копче, което когато съм на габарит (светят само мигачите и габаритчетата в тия страничните пластмаси ) светват късите или дългите (незнам), НО доста слабо. Моята теория, е че това е нещо от сорта на дневни светлини. Четох в амариканските форуми, че давало напрежение 6v.
                          За това ли е това копче или нещо се омешват тоците ?
                          Ако сложа ксенон и това копче го натисна попогрешка може ли да се прецакат ?

                          Благодаря !
                          Е никои ли няма инфо по въпроса ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Xenon H4 Cherokee XJ

                            Това ли е бутончето
                            Двойката вляво от волана, лявото?



                            При мен то включва задните светлини против мъгла.
                            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                            0888/00-55-37

                            Коментар


                            • #15
                              От: Xenon H4 Cherokee XJ

                              И аз винаги съм мислел,че това е бутон за фарове за мъгла и никога не съм мислел,че може да е за нещо друго....
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X