Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Документи за регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Документи за регистрация!

    ЗдравеЙте, колеги. Искам да ви попитам няколко въпроса. Защото преди 4 дни купих един скутер, та въпроса ми е:за скутера имам оригинален италиански талон,към талона има прикрепен още един лист, имам договор за покуПко-продажба между италИАнеца (предишния собственик) и между човека, от когото го купих. И имам някаква декларация, на която пише на коя дата е закупен мотора от Италия, номер на рама и регисТрационния номер на автовоза, с коЙто е докаран, но не пише на коя дата е влязъл в България и няма подпис. Но тези работи може да се допишат. Та ще може ли да се регистрира с тези документи ? И трябва ли да направя първо договор за покуПко-продажба между мен и човека, от когото го взех преди да отида в кат? И трябва ли договора да е заверен пред нотариус или може собственоръчно да го напишем? Моторът е 125 кубика. МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН, АКО МИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА НАПРАВЯ!
    Последно редактирано от viki terzieva; 10-02-11, 17:50. Причина: Ужасен правопис! Имаше грешка даже в заглавието :(

  • #2
    От: Документи за регистрация!

    НаЙ-добре ще е да попиташ в КАТ.

    Коментар


    • #3
      От: Документи за регистрация!

      Колеги договора за покупко продажба е между италианец(предишния съобственик) и между човека от които го купих,ако направим догдвор за покупко продажба между мен и човека от които го купих ще може ли направо на може име да го регистрирам? и трябва ли догдвора за покупко продажба да е при нотариус ??

      Коментар


      • #4
        От: Документи за регистрация!

        От неговия НЕможе да ти направи друг!!!Договор през договор-НЕстава! Трябва той да го регистрира на негово име,и после вече правите договор между вас двамата.Малко е сложно,но това е начина!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Документи за регистрация!

          А има ли някъкъв начин направо на мое име да се регистрира?

          Коментар


          • #6
            От: Документи за регистрация!

            Не! Ако договора е между италианеца и теб,никакви грижи! Но в случая,ти не фигурираш никъде.Неможе от този договор,да се направи друг!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Документи за регистрация!

              Мерси колега имам само още един въпрос колко пари излиза цялата процедура(регистрация,гражданска,преглед,данък) и има ли глоба примерно че мотора е купен 2008 година а чак сега се регистрира? БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ИНФОРМАЦИАТА

              Коментар


              • #8
                От: Документи за регистрация!

                Колега, най-лесната (и незаконна) процедура е: Пишат ти един договор (фалшив) между италианеца и теб и отиваш в КАТ. Регистрираш си го на твое име и не се занимаваш с глупости. Казвам ти го от личен опит и ще ти обясня защо - миналата есен си купих мотор точно с такъв случай. Вкаран преди 3 години, със същия комплект документи от фирма вносител. В КАТ ме направиха ненормален. Връщаха ме няколко пъти за това, че единия документ не бил оригинал, а копие, другия не бил с някаква дата, а с друга и т.н. Накрая някакви "хубавци" пред КАТ ме съжалиха, за 20 лева ми направиха един договор все едно аз съм го купил от Италия, обясниха ми кое да скрия и кое да дам и след час имах номер и пътувах към нас. Знам, че съветът ми е крайно некоректен, но цялата ни система е такава. Ти си имаш всичко необходимо, ясно е че сделката е напълно редовна, но бюрокрацията е такава, че по нормален начин няма да стане. Иначе цялата процедура ми струваше под 100 лева. 25 първа вноска по гражданската, 20 за договора и останалите около 50 за регистрация и номер. С новите граждански е малко по-скъпо, но е общо взето - цените са това. Успех!

                п.с. Сряда сутринта ме спряха полицаи за проверка ! Най-голямо внимание обърнаха на гражданската и прегледа, всичко друго просто го "прехвърлиха" набързо. Явно ще има "затягане"....
                Последно редактирано от dmihailov; 12-02-11, 07:15. Причина: допълнение
                Honda XR600
                Kawasaki KLX650
                Honda XL600V Transalp
                +359 888 6З5 9З4

                Коментар


                • #9
                  От: Документи за регистрация!

                  Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
                  Колега, най-лесната (и незаконна) процедура е........
                  Колега! Тези неща ги пиши на лични! Аз работя в КАТ и имам представа как се регистрират возила. И между другото доста са те обръснали.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Документи за регистрация!

                    И аз имам въпрос. Мога ли да регистрирам мотор 400 куб.см. без мигачи и огледала?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Документи за регистрация!

                      Може. Само дето ще бъде спрян от движение и няма да получиш малък талон.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Документи за регистрация!

                        Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                        Колега! Тези неща ги пиши на лични! Аз работя в КАТ и имам представа как се регистрират возила. И между другото доста са те обръснали.
                        И ти тези неща ги пиши на лични, защото сега ще има да отговаряш на въпроси до припадък ! Прав си, но не е твоя и моя вината, че законите ни са взаимно изключващи се, нелогични, затрудняващи до невъзможност и т.н. Ясно е, че човека си е купил съвсем редовен мотор. Не го карам да пренабива номера. Просто живеем в Абсурдистан. Нека модераторите преценят и ако трябва - да го изтрият. Все пак наистина е некоректен съвет.
                        Honda XR600
                        Kawasaki KLX650
                        Honda XL600V Transalp
                        +359 888 6З5 9З4

                        Коментар


                        • #13
                          От: Документи за регистрация!

                          Първоначално публикуван от c3s7rn7 Преглед на мнение
                          ЗдравеЙте, колеги. Искам да ви попитам няколко въпроса. Защото преди 4 дни купих един скутер, та въпроса ми е:за скутера имам оригинален италиански талон,към талона има прикрепен още един лист, имам договор за покуПко-продажба между италИАнеца (предишния собственик) и между човека, от когото го купих. И имам някаква декларация, на която пише на коя дата е закупен мотора от Италия, номер на рама и регисТрационния номер на автовоза, с коЙто е докаран, но не пише на коя дата е влязъл в България и няма подпис. Но тези работи може да се допишат. Та ще може ли да се регистрира с тези документи ? И трябва ли да направя първо договор за покуПко-продажба между мен и човека, от когото го взех преди да отида в кат? И трябва ли договора да е заверен пред нотариус или може собственоръчно да го напишем? Моторът е 125 кубика. МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН, АКО МИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА НАПРАВЯ!
                          Модераторите няма да трият нищо,защото нещата стоят точно така. Сега ще ти дам информация от извора: Италиянският,"оригинален" договор за покупко-продажба е най-обикновен типов договор на лист ,формат А4. Спокойно можеш да си запалиш печката със стария договор и да си напишеш нов,"оригинален". В него запазваш данните на продавача(италиянеца) и на скутера. В графата купувач( COMPRATORE) написваш твоите данни. Датата да е една седмица или месец преди ходенето в кат. Това е практика в цяла България от частни лица вносители на мпс-та трета ръка. Отиваш в кат и си го регистрираш. Там нека господата да докажат бай ти Лоренцо от Рим на Иван ли си е продал скутера или на Драган от Каспичан. Не стига ,че висиш сума време , а и една шапка пари им оставяш за благородната услуга да ти дадат бг номер,който даже не ти го и поставят.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Документи за регистрация!

                            Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
                            И ти тези неща ги пиши на лични, защото сега ще има да отговаряш на въпроси до припадък ! Прав си, но не е твоя и моя вината, че законите ни са взаимно изключващи се, нелогични, затрудняващи до невъзможност и т.н. Ясно е, че човека си е купил съвсем редовен мотор. Не го карам да пренабива номера. Просто живеем в Абсурдистан. Нека модераторите преценят и ако трябва - да го изтрият. Все пак наистина е некоректен съвет.
                            Специално в този случай не може да се каже, че е виновна системата. Напротив. Виновен е този който е купил скутера и не го е регистрирал и сега новия купувач трябва да си чука главата с проблема. Все още има лесно решение както се вижда, но ще дойде ден и този номер с новия "оригинален" договор няма да минава.
                            Това е живота - шерен и не се подчинява само на писани правила
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Документи за регистрация!

                              В духа на темата, даже и колегата който работи в КАТ ще ти каже, че при тях разпоредбите се сменят непрекъснато. Ако днес не се е искал оригинал на някоя декларация (примерно) утре може и да се изисква вече. И в този случай доколкото разбрах - мотора е внесен с цел търговия, както беше и при мен, така че регистрацията е абсолютно излишна. Може да го продават с години - съвсем нормално е в тази криза, а през това време нормативите се сменят многократно. Тази "измама" не се прави с цел да се ощети държавата, а да се улесни регистрацията. Не се спестява нищо - само време и нерви. Дори и на служителите на КАТ.
                              Honda XR600
                              Kawasaki KLX650
                              Honda XL600V Transalp
                              +359 888 6З5 9З4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X