Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилния сервиз в Бургас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилния сервиз в Бургас?

    Здравейте колеги. Питам от името на мой приятел с Ford Ranger 2005г 2.5 common rail мисля че е маздовия двигател. Колата от Англия (десен волан)
    Присветва му лампичката за накални свещи в движение (явно иска да каже нещо) и върви все едно няма турбо. Иначе си пали нормално и не пуши.
    Въпроса е в кой сервиз в Бургас могат да прочетат компютъра му и да намерят проблема без да му сменят всички датчици 1 по 1 докато уцелят виновника?
    До колкото разбирам - по подразбиране това не е Мотопфое.

    Моля препоръчайте добър сервиз.

  • #2
    От: Правилния сервиз в Бургас?

    Така, един приятел ме завлече в сервиз на който можело да се вярва. Компютъра позна колата като Mazda MPV ???
    Както и да е, твърди че MAF сензора е изпушил. Грешката не се чисти. Сега търсим MAF сензор на който не пише марка а само ZL01 и поредица от цифри.

    Коментар


    • #3
      От: Правилния сервиз в Бургас?

      В повечето случай "изпушилият" МАФ се оправя с почистване. Опитахте ли това?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Правилния сервиз в Бургас?

        Не, но диагностиката твърди че няма никакъв сигнал от него. Предполага се че е съвсем скапан.
        Други идеи?

        Коментар


        • #5
          От: Правилния сервиз в Бургас?

          Диагностиката започва след прочитането на грешките. Мерят се сигналите между джаджата и на пиновете на компа. Лесният начин е сменяте си джаджата и ако се оправи диагностиката е познала. Ако ли не, опитвате отново.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Правилния сервиз в Бургас?

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            сменяте си джаджата и ако се оправи диагностиката е познала. Ако ли не, опитвате отново.
            Ей от това най ме е страх. Ами прочете си я грешката - faulty mass airflow sensor или нещо такова. Компа твърди че сигнала от мафа е "0"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X