Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

    А друг е въпросът дали ще сложат оригиналния съединител и като цяло какво ще решат да направят за тези пари.Трябва някой от Пловдив, който е наясно да потвърди. За свещите не знам, става въпрос за подгревните свещи ли? Съжалявам, че въпросите ми звучат глупаво, но не разбирам нищо.

    Коментар


    • #17
      От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      А от кво тресе при палене като не е от свещите? ...
      Ами зависи колко тресе. Ако е по-яко, може и да не е от свещите, а примерно да го няма някой цилиндър. При мен излезе 0 компресия на 4-и цилиндър.

      Първоначално публикуван от nikyyyyyy Преглед на мнение
      А друг е въпросът дали ще сложат оригиналния съединител и като цяло какво ще решат да направят за тези пари. ...
      За съжаление, този въпрос е с повишена трудност.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-02-11, 00:03.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

        Първоначално публикуван от nikyyyyyy Преглед на мнение
        Здравейте отново, обадиха ми се от сервиза и ми казаха следните цени: 650лв комплект съединител, като изрично ги попитах дали е оригиналният или е друг и отговора беше, че е оригинален. 250лв искат за труда. 600лв ми казаха, че е пълното рециклиране на моето турбо, понеже имало луфтове и 150лв работата по сваляне и качване и настройки на турбината. И евентуално 50-60лв за доливане масло на диференциала ако се наложи. Попитах за тресенето и ниските обороти при студено палене и казаха, че не било от свещите. Нормални ли са тези цени? Нисана не се кара с включен преден мост почти никога, само при по-крайна нужда (3 пъти за по час тази зима) и гори 15л/100км при нормално каране без настъпване. Педала на спирачката е твърд наистина и при спиране го натискам до края доста силно. При първото натискане е по-мек, след което сякаш взима въздух(така се чува) и става по-твърд.
        Цените са някъде около нормалните. Друг е въпроса правилно ли ще се вложат, защото машината е с много проблеми и мисля че тепърва ще се влагат пари.
        Не че е невъзможно, но е малко вероятно износена турбина да не надува на макс. Освен това ще вкарва много масло в смукателната и изпускателната система и това е видно. По горе не се казаха такива работи. Може да не надува и по други причини, примерно незатваряща, или прогоряла клапа на байпаса от където да изпуска изгорелите газове. Може да е от регулатора за налягането, може да е и от коректора за свръх пълнене. Тоест, турбината сигурно има луфтове и един ремонт би и се отразил добре, но проблема със спъването над определени обороти, разхода на масло, притрисането на студено и големия разход на гориво може да остане.
        Както и ти е останал проблема със спирачките. Там най вероятно имаш проблем със скъсана мембрана на вакумния усилвател и колкото и помпи да се сменят проблема ще остане.
        Притрисането на студено говори или за проблем с мотора, или проблем с горивната ситема, или пък лоша центровка. Греенето също може да е свързано с това, или проблем в охладителната система.
        Проблемите в трансмисията и мостовете пък са съвсем отделна тема.
        Не знам какво да те посъветвам, но се съмнявам че ще дадеш 2 бона и проблемите ще останат. Освен съединителя.
        Дано не съм прав.
        Пропуснах момента с ЕГР-а. Тая система е свързана с турбо-системата и също трябва да се разгледа когато се гледа турбото.
        Последно редактирано от Аndro 160; 11-02-11, 08:11.

        Коментар


        • #19
          От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

          Ако има скъсана мембрана на сервоусилвателя на спирачките, както е написал колегата Андро, оттам ще взима въздух, и оттам ще са проблемите на ниските обороти. Това според мен де.

          Коментар


          • #20
            От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

            Чаво, аз нали за това питам защо тресе ако не е от свещите.
            Изобщо докато не се установи от кво тресе сякви упражнения по турбото са хвърляне на пари на вятъра.

            ЕГР - с него и без него е се 200 Още повече, че 99% е запекъл в някакво състояние.
            Дали вакуум помпата работи и дали има проблем със вакуумния усилвател на спирачките се разбира лесно, само трябва да си в час.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

              В "Кастрол"а как се казва човека, с който си говорил?
              Някой от монтьорите ли е?
              Имам двама приятели там и знам, че с частите не лъжат, та поне за това може да си спокоен.

              Коментар


              • #22
                От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                Тресе много при студеното палене. А проблема с оборотите е когато го карам със 130-140км и оборотите са 3300-400 тогава издава звук не върви повече, сякаш не от нямане на сила, ами заради скоростите. Спирачките за момента са най-последното нещо за момента, освен ако вакуум помпата не гори маслото и пречи на вървенето. Помпата не е сменяна, нито ремонтирана. Ще мислим какво ще го правим, дали няма да излезе наливане от пусто в празно.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                  Минавало ли ти е през ум, че 3400об. и 140км/час е може би лимита на възможностите?
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    Минавало ли ти е през ум, че 3400об. и 140км/час е може би лимита на възможностите?
                    Явно не

                    Ама майсторите му са още по-готини
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                      Хаха, майсторите не са от Кастрол, там е сменяно маслото и филтрите. Майсторите още не съм им казал да правят нищо, търся решение на проблема, с правилно дадени пари. Нисана е вървял много повече преди, идвало ми е на акъла за възможностите, но звука е от невкарана скорост(крр) , а не просто дотам да стига. Аз също се съмнявам в сервиза, за това попитах за доволен от сервиз в Пловдив. Има един малък маркуч отгоре на турбото, който изобщо не е вкаран.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        ЕГР - с него и без него е се 200...
                        Не е "се 200"! Иначе нямаше да има клапа която да го отваря и затваря.

                        Първоначално публикуван от nikyyyyyy Преглед на мнение
                        ... Има един малък маркуч отгоре на турбото, който изобщо не е вкаран.
                        А защо този маркуч е откачен? Показа ли го на майсторите в сервиза и попита ли ги дали е нормално!? И ако "да", те какво казаха?
                        Последно редактирано от Аndro 160; 11-02-11, 19:16.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                          Този маркуч не е вкаран изобщо, в един друг сервиз ми казаха, че може би турбото е изключено и от оная му част е едва ли не капсуловано и да не съм го пипал. Ей такива глупости.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2o9k6.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5251410

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                            Първоначално публикуван от nikyyyyyy Преглед на мнение
                            Здравейте отново, обадиха ми се от сервиза и ми казаха следните цени: 650лв комплект съединител, като изрично ги попитах дали е оригиналният или е друг и отговора беше, че е оригинален. 250лв искат за труда. 600лв ми казаха, че е пълното рециклиране на моето турбо, понеже имало луфтове и 150лв работата по сваляне и качване и настройки на турбината. И евентуално 50-60лв за доливане масло на диференциала ако се наложи. Попитах за тресенето и ниските обороти при студено палене и казаха, че не било от свещите. Нормални ли са тези цени? Нисана не се кара с включен преден мост почти никога, само при по-крайна нужда (3 пъти за по час тази зима) и гори 15л/100км при нормално каране без настъпване. Педала на спирачката е твърд наистина и при спиране го натискам до края доста силно. При първото натискане е по-мек, след което сякаш взима въздух(така се чува) и става по-твърд.
                            Щом казваш ,че подгряващите свещи са ОК да свалят дюзите и да ги почистят и премерят-оттам може да е е претрисането на студен двигател...
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                              Здравейте момци, до момента до колкото разбрах е че когато е било много студено и го е палел сутрин без да навиеш ръчната газ е тресял мотора нали? Ако да ти как го мислиш този номер на студено без малко високи обороти? Иначе за съединителя какво значи оригинален от Евро 07? Питай на коя марка е да ти кажа дали ще трае а и множко пари ти искат за този съедините. А и 250лв. за смяната му колко дена ще го сменят. Става за 4 часа цялата работа. само зор е вдигането и качването.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблеми с турбо и съединител Nissan Patrol Y60 2.8TD

                                Хахаха, само не ме разпъвайте на кръст, понеже не съм в час. Ръчната газ сигурно е тази вляво долу до волана? Никога не съм я навивал при палене, а принципно като се навие и след това се връща обратно. Трябва да се държи ли? След такова палене стои на 3-тото деление на оборотите и аз ги качвах с газта на 1000 за около 5-6 минути. И не е претрисане, а направо мощно тресене

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X