Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделен струг

    Здравеите! Искам да си сглобя някакъв малак струг. Попаднах на един за мен полезен саит http://shipmodeling.ru/tooling/detail.php?ID=294 ,но пустия руски ми е слабост. А да питам това отзад какво е някакъв държач или опора незнам. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Самоделен струг

    Toва което си пуснал горе е несериозно, но е "нещо" с което може да се започне. На това "руско чудо", може да се обработват само малки детайли от пластмаса и дърво. Въпроса е, на теб за какво ти трябва?
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • #3
      От: Самоделен струг

      Ако питаш за "бабка"-та , на всеки струг го има. Не му знам точното заглавие на български. Служи за допълнително центроване на дълги детайли или за монтаж на патронник за бургии , метчици и др.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Самоделен струг

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Ако питаш за "бабка"-та , на всеки струг го има.
        Задно седло се казва .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Самоделен струг

          Остава въпросът за какво му е струг на човек който не знае даже имената на частите на машината. Отделно уменията нужни за работата с него

          Колега не се заяждам, но стругарството е сериозен занаят, и се изискват някакви знания за да може да се работи на струг. А и е опасно, дано да не се налага да го научаваш по трудния начин.

          Струг за обработка на метали забрави да си направиш в домашни условия. Задърво е по-лесно, но и там си е играчка
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Самоделен струг

            Не съм съгласен с теб колега имам 2 струга Ц11 и Ц5 владея основните техники на струговане.Съгласен съм че струга е несериозен,но за малки детайли става и то предимно за дърво и някоя мека пластмаса. Не питам за седлото а за Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lathe_side.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5251043 тази приставка какво върши,не ми прилича на нищо.

            Коментар


            • #7
              От: Самоделен струг

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              А и е опасно
              Преди много години стружка беше отрязала главата на един пишман майстор в ЗММ.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: Самоделен струг

                Първоначално публикуван от zvera Преглед на мнение
                Не съм съгласен с теб колега имам 2 струга Ц11 и Ц5 владея основните техники на струговане.Съгласен съм че струга е несериозен,но за малки детайли става и то предимно за дърво и някоя мека пластмаса. Не питам за седлото а за [ATTACH=CONFIG]299052[/ATTACH] тази приставка какво върши,не ми прилича на нищо.
                Изглежда е ножодържач,подаването става посредством винта отзад.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Самоделен струг

                  Щом имаш два струга и знания да ги ползваш, това дървено "произведение" въобще не е за теб. Смисъл в него виждам само от гледна точка икономия на ток. Сигурен съм, че на струговете можеш да си спретнеш далеч по-добро стругче. Просто го направи с предно седло с два капсуловани лагера, тристепенни шайби за ремък, двигател от пералня, патронник до 80мм. За паралели ползвай стоманени водачи от стари амортисьори за задни врати. Може и от други разбира се. Вместо лагери на супорта, го направи на пластмасови втулки, за по-евтино. Задното седло е по-добре да го направиш да се води пак по двата пръта от амортисьори и пак на втулки, но с отделен винт. Абе както и да го направиш, все ще е по-добре от онея цепеници.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самоделен струг

                    Ако имам С11 няма да се замислям за подобни измишльотини.Дори и 5цата ,върши достатъчно работа.
                    За опасностите при занаяти,всяка професия си има рисковете

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самоделен струг

                      Да, ама ако си любител на макетите, ще ти е някак по-удобно да си седиш на балкона и да дялкаш пластмаси до късно вечерта. Разбира се с бира до теб и други мезета. Ако жената дава "зор", може и на нея да обърнеш внимание. Абе свобода си е, не е като да се завреш в някоя мръсна и мазна работилница пълна с всевъзможни вехтории. Има и такива като нас (мазохисти). Гладни седим, жадни и само железа са ни в главите, ама това си е болест. Доказуема и медикаментозно нелечима :-)
                      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самоделен струг

                        Като се замислих и аз установих, че няма смисъл но все си мислех че за малки (много малки детайли)става. Занимавам се (основно хоби ) с корабо и авто модели. За опасностите съм съгласен. Аз винаги работя с предпазител.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самоделен струг

                          Като го гледам по ми прилича на хубава острилка за моливи ама е малко голяма.
                          Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Самоделен струг

                            Първоначално публикуван от zvera Преглед на мнение
                            Като се замислих и аз установих, че няма смисъл но все си мислех че за малки (много малки детайли)става. Занимавам се (основно хоби ) с корабо и авто модели. За опасностите съм съгласен. Аз винаги работя с предпазител.
                            Ами спретни едно мини стругче. Снимай всичко, за да може и други желаещи да си го правят после.
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Самоделен струг

                              Добре ще се задействам по направата но за съжеление почивните дни няма да имам възможност , но от понеделник го почвам сигурно тези който нямат тази ценна машина ще им е интересно и те да пробват. Но имам само един въпрос как става заступоряването на задното седло.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X