Обява

Свий
Няма добавени обяви.

200 коня на LJ70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 200 коня на LJ70

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Имах ги снимани накъде. И имай предвид, че 120ката в сравнение с кабелажите на Бавареца е като Москвич със 120ка. 120ката почти няма CAN, на Бавареца, на по новите всичко е по CAN. А там вече е друга бира.
    Няма КАН тойотката , ама и пауър няма като на бавареца.Може би са свързани нещата?
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: 200 коня на LJ70

      Благодарност на всички писали по темата колеги. Радвам се , че няма лаладжии.

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Почвай да мериш с рулетката и в купето. Нали не смяташ този редови шест да стърчи пред моста?...
      Не остана време да влезна в коша на Тойотата,но по окомер работата ще стане.
      Утре мия изхвърленото масло/има чак на задните врати/ и що годе ще е ясна работата.
      TOYOTA LJ70 3D Common Rail
      TOYOTA BJ40 3.5D
      Венци 0887551059

      Коментар


      • #18
        От: 200 коня на LJ70

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Темата е Луд умора няма. Леките серии на Тойота са здрави заради слабите мотори. Тоя мотор от БМнещо си дали няма да си иска двайсетте кила електроника, катализаторите, всички датчици и сензори?

        Най-лесно и най-успешно, може би и най-ефтино . Продаваш тази за едни пари и си вземаш нормална бензинова усилена 7ма серия. Австралииците и арабите знаят как да и докарат 300-400кс. и си ходиш спокойно по разходки като бял човек.
        Тая работа с продаването няма да стане/непродаваема/.
        Електроника ,датчици ,кила кабели.......КРЪЦ и готово.
        2 бр.човеци само чакат да стане механично качването-палят компютрите, та стой и гледай.
        Е може да стане и ,но започна ли няма назад.Ако не до Трявна, поне до Шумен ще стигна.
        TOYOTA LJ70 3D Common Rail
        TOYOTA BJ40 3.5D
        Венци 0887551059

        Коментар


        • #19
          От: 200 коня на LJ70

          И 1 000 да му набуташ - все тая. Като не четеш теорията, ми "форумите". Имаше тука един Йори. Читав мъж, от какво полудя не знам, и не за него е разговора. Но той тури 300 коня на джип един тон по кантара, с колела по метър и половина, и после силно се чудеше що го вадят на буксир по-често от последната ръждясала Нива с два живи цилиндъра.
          Прочее, в букварите има едни числа фи, с разни индекси. Има теглително усилие по теглото на автомобила, има по сцеплението на движителя с пътя. Движителят е колелата, или колкото от тях още имат контакт с пътя. Та, теглителното усилие на двигателя, трябва да е между тия две величини. Малко надолу - не върви щото няма сила. Малко отгоре - щото буксува, и после не може да тръгне съвсем. Вече забуксувалите колела искат много повече сцепно усилие, а него го няма, иначе не биха буксували, и после седиш, и чакаш до сутринта УАЗовете.
          200 коня в тая кола, ще убият проходимостта и по принцип. Освен ако не намериш начин да ги управляваш точно. Но това ще те доведе до схемите на най-скъпите паркетници, а те също не вървят, даже на паркинга. По по-сложна причина, но това е друг въпрос.

          Коментар


          • #20
            От: 200 коня на LJ70

            Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
            Електроника ,датчици ,кила кабели.......КРЪЦ и готово.
            2 бр.човеци само чакат да стане механично качването-палят компютрите, та стой и гледай.
            Е те точно това съм го гледал многократно. За съжаление не е токова проста работа. За домашно. Колко и какви сигнала му трябват на нормален комън рейл за да запали? Питай тия дето чакат с компютрите. А после ги питай колко и какви сигнали трябват за да работи нещото както трябва в различните температурни и товарни режими. После преброй колко пина има на управляващият комп на нещото и накрая му изнамери отнякъде комуникационната схема да разбереш с кой други модули си говори докато реши дали и колко смес да подаде. Има ли дроселова клапа. Ако има ги питай за какво служи на тоя дизел на който принципно не му трябва. Турбината с променлива геометрия ли е. Има ли DPF,а той следи ли се от компа?

            Не казвам да не пробваш. Просто е добре да си подготвен за каквото следва, защото пробите от тоя тип в общия случай не са ефтини и както казва Стефан, накрая да не се окаже, че няма сми.
            Последно редактирано от Джамбазов; 08-02-11, 20:42.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #21
              От: 200 коня на LJ70

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              И 1 000 да му набуташ - все тая. Като не четеш теорията, ми "форумите". Имаше тука един Йори. Читав мъж, от какво полудя не знам, и не за него е разговора. Но той тури 300 коня на джип един тон по кантара, с колела по метър и половина, и после силно се чудеше що го вадят на буксир по-често от последната ръждясала Нива с два живи цилиндъра.
              Прочее, в букварите има едни числа фи, с разни индекси. Има теглително усилие по теглото на автомобила, има по сцеплението на движителя с пътя. Движителят е колелата, или колкото от тях още имат контакт с пътя. Та, теглителното усилие на двигателя, трябва да е между тия две величини. Малко надолу - не върви щото няма сила. Малко отгоре - щото буксува, и после не може да тръгне съвсем. Вече забуксувалите колела искат много повече сцепно усилие, а него го няма, иначе не биха буксували, и после седиш, и чакаш до сутринта УАЗовете.
              200 коня в тая кола, ще убият проходимостта и по принцип. Освен ако не намериш начин да ги управляваш точно. Но това ще те доведе до схемите на най-скъпите паркетници, а те също не вървят, даже на паркинга. По по-сложна причина, но това е друг въпрос.
              В горния пост същественото е , че се "чакат до сутринта УАЗовете".Ха ха ха!
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #22
                От: 200 коня на LJ70

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Венци става лесно това дето искаш-сменяш рамата с такава от дълъг дефендър, естествено сменяш и купето заедно с другите части(двигател и пр.).
                После идва лесното-обаждаш се и с леки движения двигателя става 170-180коня, а по-нелеки става и 200-210.
                За да си останеш тойота фен може да използваш емблемите на зелената кола...
                Действай!И успех!
                Не съм Тойота фен ама....../тази нали я купих за татко та човека сега е с BJ-ка..../
                Ти май имаш такъв двгател, но не зная дали го носиш в БМВ-то.Дай да видя дали ще пасне ,пък после ще ти го върна.

                Сега сериозно.
                Търсих и търся недостатъците на този двигател-/за сега няма/ ,знаете за какво ще се използва.

                Поздрави и благодарности.
                TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                TOYOTA BJ40 3.5D
                Венци 0887551059

                Коментар


                • #23
                  От: 200 коня на LJ70

                  Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
                  Търсих и търся недостатъците на този двигател-/за сега няма/ ,знаете за какво ще се използва.
                  И аз сериозно.Има недостатъци този двигател и те не са малко..
                  Но важния за теб е че е несъвместим с тази кола.
                  Венци в България има човек за който тойотите нямат тайни и за разлика от горния философ е правил шампионска кола.Два пъти.
                  Казва се Траян Траянов.
                  Все някой ще те запознае с него.Ако и на него не повярваш аз се предавам.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #24
                    От: 200 коня на LJ70

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    И аз сериозно.Има недостатъци този двигател и те не са малко..
                    Но важния за теб е че е несъвместим с тази кола.
                    Венци в България има човек за който тойотите нямат тайни и за разлика от горния философ е правил шампионска кола.Два пъти.
                    Казва се Траян Траянов.
                    Все някой ще те запознае с него.Ако и на него не повярваш аз се предавам.
                    Прав си...
                    Ако иска Венци - може да погледне моята кола (бивша на Траян) с D4D без електрониките. За представа. И с Траян ще го запозная с удоволствие.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 200 коня на LJ70

                      А сега Руси му напиши и на ЛС колко излиза една шампионска кола и темата може да се заключва.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 200 коня на LJ70

                        Митко познавам човека-сериозен е и не се плаши лесно.Но това БМВ отдавна му е в главата...и май накрая ще го насади в този кокошарник.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #27
                          От: 200 коня на LJ70

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          И 1 000 да му набуташ - все тая. Като не четеш теорията, ми "форумите". Имаше тука един Йори. Читав мъж, от какво полудя не знам, и не за него е разговора. Но той тури 300 коня на джип един тон по кантара, с колела по метър и половина, и после силно се чудеше що го вадят на буксир по-често от последната ръждясала Нива с два живи цилиндъра.
                          .
                          Стефане,тука пишеш пълни глупости!!!Мотора по дефолт е 218 коня,с изпарител с плочка определено е по-малко.Джипа на Йори Никога не е бил 1 тон.Докато беше дълъг тежеше 1920 кг.Празен и почти без оборудване.Сега е орязан и е около 1,5 тона...Колелата са 95см в диаметър.
                          И последно,ако се е случило някъде да закъса,то мястото е било толкова тежко,че Нивата няма да може и да припари в близост до там,с "двата си живи цилиндъра".А това за УАЗ-овете въобще няма да го коментирам...Който иска да си живее в мислите 40 години назад,си е негово право...
                          Последно редактирано от ninja_1; 08-02-11, 21:05.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #28
                            От: 200 коня на LJ70

                            Здравей Венци , да ти кажа и аз моето мнение по въпроса . Ако един джип няма поне 200 коня въобще не е джип , а умрял кон . Кой каквото ще да ти разправя хващай се и го прави. Между другото , недей да чакаш Уазовете до сутринта просто сложи един корав мотор , и си прави кефа. Аз имам ГАЗ 69 с мотор Косуърт 207к.с. , не съм забелязал да имам какъвто и да е проблем с проходимоста , напротив там където другите сгъват поради липса на кончета , аз летя.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 200 коня на LJ70

                              За да не се налагат сериозни редакции И в тази тема, последвани от 3 страници дискусии в модераторския раздел за и против Стефан, моля ви, пишете по темата, коментирайте по същество, включително и коментирайки публикации на други участници в дискусията.

                              Благодаря ви за търпението и разбирането.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 200 коня на LJ70

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Митко познавам човека-сериозен е и не се плаши лесно.Но това БМВ отдавна му е в главата...и май накрая ще го насади в този кокошарник.
                                Щом е сериозен го хващайте с Яро и го карайте при Траян. Оставете го там за седмица и ще започне да мисли правилно.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X