Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

    Чудя се вече близо месец каква сушилня да купя. Комбинирана машина 2 в 1 или 2 отделни машини. Знам че при универсалните машини по принцип се прави компромис и при двете половинки. Ама пусто място. Ще ми е много по-лесно да махна старата пералня и да монтирам комбито. Иначе трябват доста реорганизации. Много ми е интересно защо комби-машините за малко /20-25%/ по-скъпи от аналогична пералня, а самостоятелна сушилна машина е колкото една пералня? Та помагайте с мнения, съвети и опит.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

    Ако имаш място по-добре да са отделно.Моята е комбинирана Индезит,поради липса на място.Търкалям я година и 3 месеца,много съм доволна.
    Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

    Коментар


    • #3
      От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

      И мен ме е налегнал същия проблем, защото правя проектиране на инфраструктирата към тях.
      Ама аз имам място, пък и все още не съм прокарал тръбите и т.н.

      При всички положения аз ще съм с отделни уреди.
      Причини - много, плюсове много,
      минуси - място и цена.

      И да отговоря на Цецо, защо коби машините са с малко по-скъпи.
      Защото имат общи:
      1. Кутия
      2. Ел. двигател
      3. Барабан и неговия кожух
      4. Управление
      5. Капак ако щеш и т.н и т.н
      Имат малко добавени разни аспирации и влагоотделители (ако може така да се нарече) в сравнение с пералната.


      И аз да задам един въпрос, на който великите умове на консултантите не можаха да се справят.
      На въпроса къде отива влагата след като сушилната няма връзка с външния въздух .... като се нагрее изчезва .... беше отговора.
      Та какво става с влагата - видях че имат някакви съдчета за вода, ама все пак цялата влага не може да се отдели там, останалата къде отива - в помещението на сушилната ли?
      А има ли сушилни с голяма тръба за въздух, която може да изкарва влагата навън?
      Последно редактирано от Радослав Райчев; 07-02-11, 18:40.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #4
        От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

        Преди около (над) 10години "комби" Candy, преди около 4години пак "комби" Candy за вграждане, никакви проблеми, и двете, и в момента.

        Коментар


        • #5
          От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

          Барабана на самостоятелната сушилна машина е със значително по-голям диаметър от този на пералната.
          Ползвал съм и двата вариянта. Дума не може да става да се сравни качеството на работа на самостоятелния уред сушилня с комбинирания с перална машина. Ако имате възможност разделете уредите.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

            Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
            И аз да задам един въпрос, на който великите умове на консултантите не можаха да се справят.
            На въпроса къде отива влагата след като сушилната няма връзка с външния въздух .... като се нагрее изчезва .... беше отговора.
            Та какво става с влагата - видях че имат някакви съдчета за вода, ама все пак цялата влага не може да се отдели там, останалата къде отива - в помещението на сушилната ли?
            А има ли сушилни с голяма тръба за въздух, която може да изкарва влагата навън?
            На моята водата се събира в съд. Той не е малък, така че всичко си отива там. Все пак си предвиди вентилатор в помещението.
            Има и такива, при които водата директно отива в канала.
            Кажи ги в кой магазин са тия консултанти, за да не ходим там

            Коментар


            • #7
              От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              На моята водата се събира в съд. Той не е малък, така че всичко си отива там. Все пак си предвиди вентилатор в помещението.
              Има и такива, при които водата директно отива в канала.
              Кажи ги в кой магазин са тия консултанти, за да не ходим там
              На консултантите в магазините не разчитайте - в никакъв случай.
              По-добре мнения от форуми и познати отколкото от пъпчивите тинейджъри.
              Всяка консулатация - бисер.
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #8
                От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                Не остъкления балкон или тераса или двор е по-доброто решение.
                Като изключим малкото модели с външно проветрение, другите ще ви вкарат в темата за мухъла.

                Коментар


                • #9
                  От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                  Вече 4-та година използвам сушилня във вътрешно помещение без прозорци. Вентилаторът е достатъчен.
                  Междувпрочем, когато има малки деца, си е перфектната екстра.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                    Сушилнята започва да работи след като прането е центрофугирано - става въпрос за не повече от 1-2литра вода (няма и толкова). Сушлинята работи поне час и половина (и повече), известно количество от изпарената вода кондензира в казана, а помпата се включва периодично. Като цяло, става въпрос за максимум 500мл вода, освободена в помещението за около два часа - във редовно отоплявано помещение, със нормална циркулация на въздуха това изобщо не се отразява по никакъв начин.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                      Сигурно е въпрос на шанс, но около мен почти всички, които са с комбинирани, се жалват от сушилнята (т.е. от функцията за сушене). При някои сушилнята е с по-малък капацитет и трябва да вадят половината пране в леген, докато останалото се изсуши. Или пък че много мачка. Вероятно е до модел... или до оплакващи се хора . Иначе ние сме с отделни пералня и сушилня, поставени една върху друга (по повод мястото), Miele втора употреба. И други близки семейства са с такива (от един и същи сервиз) и сме супер доволни, а цената е смехотворна на фона на новите - подхвърлям идеята, ако изобщо обмисляте варианта да не е ново от магазина. А за водата - че се събира всичко в казанчето, така е, но определено се усеща влага и топлина в помещението, което зимата е супер, ама лятото не чак толкова

                      Коментар


                      • #12
                        От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Сушилнята започва да работи след като прането е центрофугирано - става въпрос за не повече от 1-2литра вода (няма и толкова). Сушлинята работи поне час и половина (и повече), известно количество от изпарената вода кондензира в казана, а помпата се включва периодично. Като цяло, става въпрос за максимум 500мл вода, освободена в помещението за около два часа - във редовно отоплявано помещение, със нормална циркулация на въздуха това изобщо не се отразява по никакъв начин.
                        Не знам откъде вадиш това заключение, но количеството кондензирана вода е пряко зависимо от количеството пране, което сушиш. Зависи и материята каква е и на колко оборота е центрофугирано. Моята е за 8 кг. и събира точно прането от 2 пълни перални(което като килограми е доста повече...). Казанчето за водата е 4 литра и понякога не стига, та се налага да го изливам междувременно. Влага във въздуха естествено изпуска, но помещението е постоянно вентилирано и освен, че в студовете се потят прозорците, други проблеми няма. Има и сушилни с въздуховод, които не предизвикват такъв ефект. По мое мнение, по-добре е сушилнята да е самостоятелен уред, но комбито има едно голямо предимство. Може да се програмира след като изпере, автоматично да изсуши дрехите. Така направо си вадиш прането сухо. Обаче не трябва да надвишава 3-4 кила, за да изсъхне добре.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                          Ползвам отделни уреди в момента, преди доста години майка ми ползваше Канди "комби", определено сега съм 10 пъти по-доволен.
                          --------------------------------------------------
                          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                          [/FONT]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Не знам откъде вадиш това заключение, но количеството кондензирана вода е пряко зависимо от количеството пране, което сушиш. Зависи и материята каква е и на колко оборота е центрофугирано. Моята е за 8 кг. и събира точно прането от 2 пълни перални(което като килограми е доста повече...). Казанчето за водата е 4 литра и понякога не стига, та се налага да го изливам междувременно. Влага във въздуха естествено изпуска, но помещението е постоянно вентилирано и освен, че в студовете се потят прозорците, други проблеми няма. Има и сушилни с въздуховод, които не предизвикват такъв ефект. По мое мнение, по-добре е сушилнята да е самостоятелен уред, но комбито има едно голямо предимство. Може да се програмира след като изпере, автоматично да изсуши дрехите. Така направо си вадиш прането сухо. Обаче не трябва да надвишава 3-4 кила, за да изсъхне добре.
                            Да, не уточних подробностите и писаното изглежда като да е по принцип. Става въпрос конкретно за комбинирана машина, която е с капацитет пет кг сухо пране. Нецентрофугирано пране (вълна и др.) никога не сме пускали на сушилнята. Напрактика, изпаренията от машината, когато работи в режим пералня при 60-90градуса и сушилня, са едни и същи.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-

                              Предимствата на отделните уреди според мен са:
                              -Когато пералнята приключи прането отива в сушилнята която няколко часа ще го търкаля, а ключа от палатката е в това, че когато приключи пералнята е изпрала още една партида. За нас е важно защото сме с две деца и доста често имаме пиково струпване на дрехи.
                              -Сушилнята е перфектна, нямал съм опит с комбинирана, но няма и да имам. (Лек автомобил + Джип или Ес Ю Ви, който каже Ес Ю Ви да се замисли за Ес Ю Ви + Джип, винаги двете са по добре)

                              Помещение с вентилатор или прозорец е добре за сушилнята, в кухнята е перфектно.
                              Водата се събира в съд, само едно гнездо в контакта ти е необходимо за свързването на сушилнята (практически може да се сложи на всякъде).
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X