Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител при Диско 1- 200тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Поправка на помпи за съединител на Диско 200TDi?

    За много години фенове.
    Та заначи на 2-ри януари си тръгвам от една вила на която празнувахме новата 2009 г. и да му се невиди не мога да включа на скорост.Викам си заминал ми е съединителя(а точно преди 1 година го смених с нов) Изпсувах едно яко и палейки на 2-ра скорост и с адски мъки се добрах до един сервиз където си оставих машината да я поправят.
    Майстора за моя радост ми каза, че не ми е заминал съединителя ами някакви помпи за него( и то 2 -два броя помпи, едната струвала 50 лв. другата 150) .Та въпроса ми е какви са тия помпи не ме ли пързаля нещо тоя майстор.Дадох му за ремонта 300 лв. и от тогава до сега съм изминал 100-на километра почти не съм я карал и вчера пак ми направи този проблем не мога да включа на скорост.Но като припомпам на съединителя нещата се оправят.Какво става?
    LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

    Коментар


    • #32
      До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

      Не е обездушил както трябва наи вероятно ако наистина е сменил помпата и долу до съеденителя другата помпа на която и викат"работно цилиндърче"
      LZ1HAH
      0888705588

      Коментар


      • #33
        До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

        С помпите се сменя и една цилиндрична джаджа намираща се при долния цилиндър - регулатор на налягането или разпределител, мисля беше.
        За това става дума http://www.paddockspares.com/pp/DISC...AL_OFFER).html
        Последно редактирано от chris_vicom; 20-01-09, 07:58. Причина: допълване
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #34
          До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

          Благодаря!
          Хм значи наистина имало две помпи свързани към съединителя.А сигурно както казва колегата не е обезвъздушил както трябва.Аз дали мога да се справя с проблема сам или пак на МАЙСТОР ще трябва да се ходи?
          LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

          Коментар


          • #35
            До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

            Ми ако ти се цапа, може да го оправиш. Едно ключе 11 (ако не се лъжа) и някой да припомпи на съединителя. Цифката за обезвъздушаването е на долния цилиндър.

            Коментар


            • #36
              До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

              Процедурата е следната:

              1. Правят се няколко напомпвания на съединителя докато педала стане твърд.
              2. Отвива се "цифката" на долкото цилиндърче. Може да изпусне въздух, може и спирачна течност. Педала не се отпуска, а трябва да пропадне.
              3. Завива се цифката.
              4. Отпуска се педала на съединителя.

              Процедурата се повтаря докато се усеща излизане на въздух от цифката.

              Ако не е от въздух, значи са заминали гумичките.
              Ако губи течност със сигурност за заминали гумичките.
              Абе айде нацапай се малко не е страшно, но пък е интересно.
              Успех
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #37
                До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

                Първоначално публикуван от cop187 Преглед на мнение
                Благодаря!
                Хм значи наистина имало две помпи свързани към съединителя.А сигурно както казва колегата не е обезвъздушил както трябва.Аз дали мога да се справя с проблема сам или пак на МАЙСТОР ще трябва да се ходи?
                Иди при майстора който ти е сменял ПОМПИТЕ ! Те не са две , ама айде да се направим на ларж !
                1. Поискай да ти обезвъздуши !!!
                2. Поискай си старите помпи ( те се ремонтират - рециклират )
                3. Поискай да видиш кое ти е сменил ( новото си личи веднага )
                Не се чуствай като крадец, а си търси правата !!! Ти си клиент , плащаш пари и срещу това искаш качествена услуга !!! Ако майстора не може да я осигури .... да ти го каже предварително , а не да постъпва ...като ....
                Предполага се , че иска добро име и .....това не е пътя !!!
                Ако ти откаже - посочи го ! Опиши къде му е сервиза за да не патят и други колеги !!!
                Не се притеснявай да бъдеш нормален човек и да искаш едно единствено нещо - УВАЖЕНИЕ !!! Успех !!!
                Иначе обезвъздушаването е лесно - както са ти казали по-горе или ...развиваш пробката и ... чакаш да потече на самотек ( на знам при този модел дали е възможно ). Само виж правилната пробка !!! Успех !

                Коментар


                • #38
                  До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

                  Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                  Ми ако ти се цапа, може да го оправиш. Едно ключе 11 (ако не се лъжа) и някой да припомпи на съединителя. Цифката за обезвъздушаването е на долния цилиндър.
                  Аз сам си го смених. Май ползвах 11 и 13. Не е сложно, но си трябва 30тина минутки поне, а сега е студено...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Иди при майстора който ти е сменял ПОМПИТЕ ! Те не са две , ама айде да се направим на ларж !
                    1. Поискай да ти обезвъздуши !!!
                    2. Поискай си старите помпи ( те се ремонтират - рециклират )
                    3. Поискай да видиш кое ти е сменил ( новото си личи веднага )
                    Не се чуствай като крадец, а си търси правата !!! Ти си клиент , плащаш пари и срещу това искаш качествена услуга !!! Ако майстора не може да я осигури .... да ти го каже предварително , а не да постъпва ...като ....
                    Предполага се , че иска добро име и .....това не е пътя !!!
                    Ако ти откаже - посочи го ! Опиши къде му е сервиза за да не патят и други колеги !!!
                    Не се притеснявай да бъдеш нормален човек и да искаш едно единствено нещо - УВАЖЕНИЕ !!! Успех !!!
                    Иначе обезвъздушаването е лесно - както са ти казали по-горе или ...развиваш пробката и ... чакаш да потече на самотек ( на знам при този модел дали е възможно ). Само виж правилната пробка !!! Успех !

                    Ами май така трябваше да направя.Имам някакво лошо предчуствие, че нищо не е сменявал ами ме одруса заради мойта некомпетенция по въпроса.Но иначе благодаря за информацията и сигурно ще се пробвам сам да го обезвъздуша таман ще видя дали има нови помпи.
                    LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

                    Коментар


                    • #40
                      До: Поправка на помпи за съединител на Диско 200TDi?

                      Да кажа само че за 12 лв си рециклирах долната "помпа" и нямам проблем вече 10 месеца.Съветвам те ако е на близо майстора отивай за рекламация.Все пак си си платил всичко да е ок
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

                        Първоначално публикуван от cop187 Преглед на мнение
                        Ами май така трябваше да направя.Имам някакво лошо предчуствие, че нищо не е сменявал ами ме одруса заради мойта некомпетенция по въпроса.Но иначе благодаря за информацията и сигурно ще се пробвам сам да го обезвъздуша таман ще видя дали има нови помпи.
                        Ако се окаже , че нищо не е сменял го изобличи с мила приказка !!!
                        Предполагам , че и документ за извършената услуга не ти е издал !!!
                        Ако е така - по тънката струна че е виновен вземи обратно колкото му се откъсне от Сърцето ( ако му се откъсне , щото някой изваждането не го знаят какво е )
                        За помпата - в нея има 2 гумички ( различните модели са различни )
                        Лесно се сменят и струват по 1-2 лева !!! Това ако са изпуснали и с обезвъздушаване не стане !!!
                        Успех и ... не се чуствай виновен , че не знаеш за повредите по
                        автомобила !!! Аз също не знам за повредите по компютрите !!! И още безброй неща , но това не пречи да бъдем ХОРА и да си помагаме взаимно ,макар и виртуално !!!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Ако се окаже , че нищо не е сменял го изобличи с мила приказка !!!
                          Предполагам , че и документ за извършената услуга не ти е издал !!!
                          Ако е така - по тънката струна че е виновен вземи обратно колкото му се откъсне от Сърцето ( ако му се откъсне , щото някой изваждането не го знаят какво е )
                          За помпата - в нея има 2 гумички ( различните модели са различни )
                          Лесно се сменят и струват по 1-2 лева !!! Това ако са изпуснали и с обезвъздушаване не стане !!!
                          Успех и ... не се чуствай виновен , че не знаеш за повредите по
                          автомобила !!! Аз също не знам за повредите по компютрите !!! И още безброй неща , но това не пречи да бъдем ХОРА и да си помагаме взаимно ,макар и виртуално !!!
                          Аз имах аналогичен проблем. Виж тукhttp://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=43120&page=2
                          Според мен 300 лв е малко множко за извършената /или неизвършена/ услуга.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Поправка на помпи за съединител на Диско 200TDi?

                            Първоначално публикуван от cop187 Преглед на мнение
                            За много години фенове.
                            Та заначи на 2-ри януари си тръгвам от една вила на която празнувахме новата 2009 г. и да му се невиди не мога да включа на скорост.Викам си заминал ми е съединителя(а точно преди 1 година го смених с нов) Изпсувах едно яко и палейки на 2-ра скорост и с адски мъки се добрах до един сервиз където си оставих машината да я поправят.
                            Майстора за моя радост ми каза, че не ми е заминал съединителя ами някакви помпи за него( и то 2 -два броя помпи, едната струвала 50 лв. другата 150) .Та въпроса ми е какви са тия помпи не ме ли пързаля нещо тоя майстор.Дадох му за ремонта 300 лв. и от тогава до сега съм изминал 100-на километра почти не съм я карал и вчера пак ми направи този проблем не мога да включа на скорост.Но като припомпам на съединителя нещата се оправят.Какво става?
                            Бърза справка с чичо Гугъл и резултата е следния : в Падок мастер цилиндъра е 19.95 лири, а в Дару 54.40 лири, съответно слейв цилиндърчето в Падок е 16,50лири, а в Дару 32,68 лири.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Поправка на помпи за Съединител на LRD 200TDi?

                              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                              Аз имах аналогичен проблем. Виж тукhttp://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=43120&page=2
                              Според мен 300 лв е малко множко за извършената /или неизвършена/ услуга.
                              Не знам за София , но тук В Пловдив е производителя на всички гумички и пръстени за помпи , буталца и какво ли още не !!!Ако се наложи - казвайте !!! Само трябва да носите старата гумичка , за да я види и .....до 30 мин сте с чисто нови гумички !!!
                              Човека е светило в областа си !!! Така , че - спокойно !!!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Поправка на помпи за съединител на Диско 200TDi?

                                ОК.Каде трябва да погледна за да ги видя тези помпи.
                                LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X