Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

    Виждам, че тука има доста разбирачи от въздушни пушки, а моят опит се изчерпва с развлекателните стрелбища
    Та искам да питам нещо, понеже не ми се е случвало да стрелям по стъкло. Може ли да се получи такова поражение по стъклопакет (малко кратерче) от въздушна пушка от разстояние 10-30 (40) м ?

    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

  • #2
    Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    Виждам, че тука има доста разбирачи от въздушни пушки, а моят опит се изчерпва с развлекателните стрелбища
    Та искам да питам нещо, понеже не ми се е случвало да стрелям по стъкло. Може ли да се получи такова поражение по стъклопакет (малко кратерче) от въздушна пушка от разстояние 10-30 (40) м ?

    ДА!
    И дупки в мрежата.....!!!????
    Има "твърди" съчми, чашки, точно за бели са...!!!!
    Но аз ги лекувамс 12-ти кал.,
    много бързо "отшумяват" симптомите по "болните"!!!!!!

    Коментар


    • #3
      Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
      ДА!
      И дупки в мрежата.....!!!????
      Има "твърди" съчми, чашки, точно за бели са...!!!!
      Но аз ги лекувамс 12-ти кал.,
      много бързо "отшумяват" симптомите по "болните"!!!!!!
      Извинявай, кого и КАК лекуваш с 12-ти калибър??
      Полицаите казаха, че "има дефект на стъклото..."
      Трябва ли да дам ответен огън??? Май се връщаме в дивия запад...
      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
      Omnia vincit amor !

      Коментар


      • #4
        Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
        Извинявай, кого и КАК лекуваш с 12-ти калибър??
        Полицаите казаха, че "има дефект на стъклото..."
        Трябва ли да дам ответен огън??? Май се връщаме в дивия запад...
        От дивия запад никога не ме излизали /и преди него/, дотолкова, доколкото това представлява реалното противоборство в живота!
        Полицаите ги е мързяло да се занимават, това в по-лекия случай, в по-реалния, не се знае кой плаща повече - данъкоплатеца, или апаша, съответно - за кого градят теза. А 12-ти калибър е много силен медикамент, като такъв се предписва в много тежки случаи!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
          Извинявай, кого и КАК лекуваш с 12-ти калибър??
          Полицаите казаха, че "има дефект на стъклото..."
          Трябва ли да дам ответен огън??? Май се връщаме в дивия запад...
          Лекуват се стъкла, мангали и други "дефекти" на обществото!!!!
          Номера не е в "ответния огън", че си става "див запад" наистина!!!!
          Трябва "те", да се чувстват,
          като потенциални и персонални ответници, още в началото!!!!
          Щото за полицията дефекта винаги е "някъде другаде",
          в стъклото примерно и "те" се възползват от това!!!!

          Коментар


          • #6
            Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
            Виждам, че тука има доста разбирачи от въздушни пушки, а моят опит се изчерпва с развлекателните стрелбища
            Та искам да питам нещо, понеже не ми се е случвало да стрелям по стъкло. Може ли да се получи такова поражение по стъклопакет (малко кратерче) от въздушна пушка от разстояние 10-30 (40) м ?

            Петя,
            Изглежда като от въздушна пушка, но от разстоянието което визираш трябва да е дупка, от опит ти го казвам. Това е или някоя "плювалка" или е от доста по далечно разстояние.
            LZ1JJJ

            Коментар


            • #7
              Re: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

              ми виште къде е съчмата де... Тя трябва или да е вътре или отвън точно на перваза. Ако не е така може и от камъче да е истреляно от ловна прашка.
              А "ответните огньове" неса правилното нещо. Ако така се процедираше всички трябваше да сме убиици. Рано или късно Бог сам наказва престъпниците.
              Лек ден
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #8
                Re: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

                Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                А "ответните огньове" неса правилното нещо. Ако така се процедираше всички трябваше да сме убиици. Рано или късно Бог сам наказва престъпниците.
                Лек ден
                Даа, тази случка окончателно разклати и без това крехката ми вяра в полицията . Защото когато настоях и кварталният ми лично да дойде и да го види, той най-накрая нагло ми заяви "Ти кво искаш, да дойда и да кажа нещо различно от колегите ми ли??" А сачма нямаше. Дори на второто поражение кратерчето беше плитко, без дупчица в стъклото.
                Иначе съм напълно съгласна с теб. Не е наша работа да съдим,осъждаме и наказваме, дано успеем само да опазим себе си и тези, които обичаме.
                Бъдете здрави и благодаря ви за разясненията.
                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                Omnia vincit amor !

                Коментар


                • #9
                  Re: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

                  Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                  ...Не е наша работа да съдим,осъждаме и наказваме...
                  Но, понеже плащаме, трябва, поне да взискваме!
                  При такава (дез)организация не знам как ще стане
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    До: Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                    Виждам, че тука има доста разбирачи от въздушни пушки, а моят опит се изчерпва с развлекателните стрелбища
                    Та искам да питам нещо, понеже не ми се е случвало да стрелям по стъкло. Може ли да се получи такова поражение по стъклопакет (малко кратерче) от въздушна пушка от разстояние 10-30 (40) м ?

                    Купих си въздушна пушка хатсан която от това разстояние ще пробие и двете стъкла

                    Коментар


                    • #11
                      До: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

                      Вземи си протокола с "дефекта в стъклото" от полицията. Направи му копие, и него закопчай като Приложение №1 към заявлението в прокуратурата. В никой случай не оригинала. Сигурно ще тръгнат да те натискат да оттеглиш жалбата. Кажи че оригиналът е депозиран при нотариус, не помниш името, номера и адреса. Шплитерите не изглеждат така, и за "дефект в стъклото" някой трябва като минимум да бъде уволнен. ТОЛКОВА криминалистика е длъжен да знае всеки тройкаджия от милиционерското училище.
                      В заявлението изрично пиши че се страхуваш за живота си, че полицията очевидно ти отказва съдействие, и че искаш незабавна защита. Ще се стреснат. Но това е война с кварталните, така че трябва да си готова.
                      Да, не пипай много дупката. Вътре в нея има остатъчни следи от метал. Важно е за експертизата. Не знам защо мислиш за въздушна пушка, това може да е кво да е друго малоколибрено или далечно. Или мегапрашка. И аз имам толкова силна. От голямо стъкло може да отскочи даже и мек оловен проектил, така че не е задължително да го намериш много близо. Като го намериш го остави където е, или отбележи мястото.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

                        Това не може да е от прашка. Тук енергията е отдадена рязко и затова поражението е локализирано. Т.е. ударило го е нещо малко и бързо. Най-вероятно е от китайска въздушна пушка в калибър 5,5 мм. Може да премериш колко е чистият кратер, ей така за сведение. Обаче от "следствени експерименти" знам, че такова нещо може да стане от максимум 20-25 метра. Ако в такъв радиус няма подходяща позиция за стрелба, значи не е от това. Може да е изтърван .22 LR, обаче той е тежък и ако е от близо ще пробие, а ако е отдалеч ще е бавен и така ще напука доста по-голяма област.

                        Това по техническата част. Обаче по другата - направи както казва Стефан, защото тези толупи не си мръдват задниците когато ги викаш за престрелка зад блока или за забит куршум в капака на някоя кола покрай поредната забава.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Това не може да е от прашка. Тук енергията е отдадена рязко и затова поражението е локализирано. Т.е. ударило го е нещо малко и бързо. Най-вероятно е от китайска въздушна пушка в калибър 5,5 мм. Може да премериш колко е чистият кратер, ей така за сведение. Обаче от "следствени експерименти" знам, че такова нещо може да стане от максимум 20-25 метра. Ако в такъв радиус няма подходяща позиция за стрелба, значи не е от това. Може да е изтърван .22 LR, обаче той е тежък и ако е от близо ще пробие, а ако е отдалеч ще е бавен и така ще напука доста по-голяма област.

                          Това по техническата част. Обаче по другата - направи както казва Стефан, защото тези толупи не си мръдват задниците когато ги викаш за престрелка зад блока или за забит куршум в капака на някоя кола покрай поредната забава.
                          +1
                          От въздушна е 100%.
                          Поразпитай бабите с клюкарски заложби и ще се добереш до изпълнителя рано, или късно!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

                            Отвратен съм от реакцията на двамата преждеговоришви.
                            Хора от две различни поколения, значи представителна извадка, без всякакво заекване, от движение и без колебание предлагат правилна методика за начало на частно разследване. Без намек дори за помощ от държавата. И аз направих същото.
                            Боже, ние ли криво се молихме, или ти криво ни разбра ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Може ли това поражение да е от въздушна пушка?

                              Стефане, ти пък къде я видя тази държава? Тук след среднощна престрелка при въоръжен грабеж, задрямалият дежурен в РПУто с досада попита дали има ранени и като разбра, че няма пита "тогава какво искаме". Това, гилзи, свидетели, евентулано куршуми - айде, да не занимаваме човека с нашите глупости. Така и никой не дойде и не се поинтересува какво е станало.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X