Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

    Не можах да влеза във форума на ''Шкодаджии...'' и ще пробвам тук.
    Колата е горната дето съм посочил в заглавието..от известно време имам проблем с включването на 1 скорост и задна /и двете са в едно положение само че задната е с натискане надолу на лоста/. Имал ли е някой подобен проблем. Нуждая се спешно от съвет защото патувам на далече и не искам да ме остави някаде в чужбина. Колата е Шкода Октавиа 2/2005 година/ 4Х4 1.9ТДИ 6 скорости.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

    Според мен съединитея е тръгнал.
    Друг вариант: При мен подобно се случи след автомивка. Оказа се, че стелката са я преместили и не дава възможност на педала да стига до долу! Дано и при теб е така!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

      В сервиза какво казаха? На изключен двигател по същият ли начин влиза като при работещ? И как точно не влиза, лоста не отива докрай или отива, а не е включила на скорост?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

        Утре ще ходя на сервиз...Ами трудно влиза ..или как да кажа ..някак си ''недовлиза'' и ми ''връща'' лоста.....това за стелката е идея ще я огледам...Няма проблеми на другите скорости...
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

          Днес посетих фирмения сервиз и служителя без да пипне нищо и погледне колата каза ,че става въпрос за лагер на ''капака'' на скоростната кутия...сменяло се този капак и цената е 2000 лева)) Обясних му че това не се случва често /днес нямаше и следа от това/ той каза е е нормално...в крайна сметка реших да не избързвам и да събера повече инфо....Потърсих в английските форуми за такъв проблем...не намерих нищо....
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Днес посетих фирмения сервиз и служителя без да пипне нищо и погледне колата каза ,че става въпрос за лагер на ''капака'' на скоростната кутия...сменяло се този капак и цената е 2000 лева)) Обясних му че това не се случва често /днес нямаше и следа от това/ той каза е е нормално...в крайна сметка реших да не избързвам и да събера повече инфо....Потърсих в английските форуми за такъв проблем...не намерих нищо....
            Лагер на капака за 2000лв. ми звучи доста налудничаво!!!! Особено при тези симптоми.
            Търси някой дето наистина разбира. Отдавна не ползвам фирмени сервизи, точно по-такива причини. Там освен гаранционни ремонти друго не трябва да се прави!!! Те и за това са с ръчичките отзад, че освен масла и крушки да сменят, май друго не правят.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

              Педала къде отделя?Свободен ход има ли?Като леко натиснеш педала на съединителя,усещаш ли някаква вибрация?
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                Ами то не било само лагера...той бил причината но вървял заедно с капака или там някаква част от корубата на кутията ...За педала какво да кажа..отделя някъде посредата или малко по долу ми се струва..няма вибрации колата си върви като ''пушка''...не я спирам...Търся все още други мнения и то специално на колеги с 6 степенна скоростна кутия..която според ''специалиста'' правела този проблем...Благодарско за изразената съпричасност))))
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                  Ако капака не е спукан,виж дали няма възможност да се натегне малко съединителя(шпилката на педала,примеро),така че да почне да отделя 2-3 см по-нагоре.Но задължително оставете 2-4см "мек спусък"...И виж дали няма да почне да включва...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                    Съединителя е саморегулиращ се!
                    Провери маслото в скоростите на първо време!
                    При спиране тресе ли ти колата?Металическо стържене от към скоростната кутия има ли?
                    Това са все симптоми на омекнал демпферен маховик!
                    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                    Няма да е все така!
                    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                      Както описах по горе симптомите са само трудно влизане или излизане на лоста от първа или задна..които засега изчезнаха...Съединителя не ми е правил проблеми...като че ли един два пъти ми задържа в долна позиция за части от секундата..и толкова..няма шум ни тресене ....
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                        Здрасти, аз също карам октавия 4х4, но Scout. Чувал съм че наистина този проблем се появява от дефектирал лагер, ако колата е до 2 години, трябва да влиза в гаранцията. На колко километра е колата, съединител сменял ли си, колко предавки има?
                        [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
                        140 hp 340Nm

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                          Здрасти, малко късно отговарям...но отговарям Колата е вече на 140 хил. км Не е в гаранция и не съм сменял съединител. Има 6 предавки /от сервиза казаха ,че само този тип скоростни кутии понякога правят така/ . Засега нямам проблем. Надявам се да продължи така. Не съм сменял нищо. Сега трябва да сменям предните тампони Във фирмен сервиз искат 290 лева с отстъпката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tamponi za shkoda.jpeg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5291623 Двата са такива и срещу тях има още два по малки.
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                            Тампоните във фирмения сервиз ги сменят с алуминиевата планка. По принцип може само гумата да се смени - струват по 15-20лв. Влез във форума на шкода и има доста писано по въпроса за стъкленото окачване на октавия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем скорости Шкода Октавия 2 4Х4

                              Опитвах се няколко пъти да се регистрирам във форума на Шкода , но не успях. Благодаря за инфото обаче Не знаех , че може само гумата да се смени
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X