Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен въпрос - слабо парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен въпрос - слабо парно

    Има ли връзка слабото парно с недобре зацепена ангренажна верига и настройка на двигателя.Днес след проверка в поредния сервиз относно слабото ми парно,ми казаха,че двигателя не достига нормална температура.Термостат,мъркучи,радиатори,клапи..всичко било наред,но проблема е в някакъв аванс и недобре зацепена верига.На мен това нищо не ми говори и ме хвърлиха в поредната глуха.Съжалявам ако се изразявам неточно!Благодаря!

  • #2
    От: Странен въпрос!

    kолега според мен ако двигателя работи .трябва да имаш парно.а относно аваса.двигателя ти няма да работи равномерно .така 4е проблема сас парното няма да е от там

    Коментар


    • #3
      От: Странен въпрос!

      Неможе от неправилно зацепена верига или неправилна центровка колата да загрява по-малко.Проблема е точно или в термостата или радиаторчето на парното.Може и да има запушен маркуч към радиаторчето на парното или ако има кранче на парното.На някой коли проблема идва от клапата която сменя топло и студено,като не затвори добре студения поток и парното ослабва.Лично на мен така ми се получи при Диското.За каква марка и модел става въпрос???
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Странен въпрос!

        Колега ,голяма смешка са ти казали тези в сервиза .....слабото парно е от отворен термостат (може да бъде и нов,има много ментета )и както каза колегата от горниа пост ,радиаторчето или клапата ,за топло - студено ...
        Аз на мойто като го взех и аз нямах парно смених термостата и всичко си дойде на мястото ...
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #5
          От: Странен въпрос!

          Доста съм разочарован от това какви "майстори" има по сервизите след като говорят такива глупости.Незнам как може да им се довери да правят ходова част на автомобила.При грешка за парното няма проблем просто ще си карате на студено,но при грешка в ходовата част може да коства животи.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #6
            От: Странен въпрос!

            Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
            Неможе от неправилно зацепена верига или неправилна центровка колата да загрява по-малко.Проблема е точно или в термостата или радиаторчето на парното.Може и да има запушен маркуч към радиаторчето на парното или ако има кранче на парното.На някой коли проблема идва от клапата която сменя топло и студено,като не затвори добре студения поток и парното ослабва.Лично на мен така ми се получи при Диското.За каква марка и модел става въпрос???
            Това за клапата не можа ли да го кажеш октомври? Ми трябваше да мръзна цялата зима. Баси. Оня ден тръгнах да сменям о пръстените на изпарителя и видях едно откачено жило. Ако някой се съмнява, че Дифендъра има хубаво парно-да дойде да му демонстрирам.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Странен въпрос!

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Това за клапата не можа ли да го кажеш октомври? Ми трябваше да мръзна цялата зима. Баси. Оня ден тръгнах да сменям о пръстените на изпарителя и видях едно откачено жило. Ако някой се съмнява, че Дифендъра има хубаво парно-да дойде да му демонстрирам.
              Ами това с клапата го знаех от преди 2 години да беше попитал и аз доста се порових из таблото и доста си изподрах ръцете докато го разбера.Виж тук всеки може да научи нещо ново.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: Странен въпрос!

                Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
                ...Днес след проверка в поредния сервиз относно слабото ми парно...
                Колега, в тази тема:
                Проблем с парно и още нещо за Паджеро 2.8
                описваш надълго и нашироко какво и къде е правено. Не е нужно да пускаш две теми с един и същ проблем и да се чудим какво става и да пишем едно и също.
                Тук какво е положението:
                Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
                Благодаря!Преди няколко дни го смених, ,но стрелката нищо не отчита.Дано проблема да е в новия датчик.Мерси за снимката!
                Тоя проблем, свързан с липсата на парно може да значи газова тапа в главата и липса на циркулация в охладителната система.
                Направи тестове в тая насока.

                Коментар


                • #9
                  От: Странен въпрос!

                  Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                  Ами това с клапата го знаех от преди 2 години да беше попитал и аз доста се порових из таблото и доста си изподрах ръцете докато го разбера.Виж тук всеки може да научи нещо ново.
                  То и аз ако бях погледнал щях да го видя. Амо клиентите все бързат, а и наема на сервиза си върви. И раздатката блъска. Да познаваш някой дето разбира от раздатки?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен въпрос!

                    Има един във Варна, ама бил много зает. Обади му се, може и да се разберете нещо 0 8 9 4 5 0 2 3 8 0 .
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен въпрос!

                      Пак ме нареждаш нещо. Постоянно дава заето.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен въпрос!

                        Това за веригата е пълна глупост,хич и не го мисли.Ако с термстата всичко е доказано на ред,давай на горе.
                        И при мен парното не е блестящо но поне си знам проблема -преди мен някой от сайбиите го е карал дзифтара с вода,нямате си напредстава сега какви ръждетини са,пълна гняс.Та вследствие на това самото радиаторче на парното се затлачва,като временно решение помага промивка със силна водна струя,махам двата маркуча и а от едната, а от другата страна,помага до следващото затлачване.Андро знае,последния път с него извършвахме процедурата.Ама на него все газови тапи и пукнати глави са му в главата)))
                        Не шашкай колегата,Андро
                        Апропо-не разбрах бачка ли ти изобщо уредчето на таблото за температурата на охладителната течност?Ако там всичко е нормално работата е ясна,ако нее пак се връщаме на термостата.Ако нищо не показва сменяш датчика.Не се вкарвай във филми с пишман майстори
                        Последно редактирано от vasss; 06-02-11, 08:37. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен въпрос!

                          Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
                          Има ли връзка слабото парно с недобре зацепена ангренажна верига и настройка на двигателя.Днес след проверка в поредния сервиз относно слабото ми парно,ми казаха,че двигателя не достига нормална температура.Термостат,мъркучи,радиатори,клапи..всичко било наред,но проблема е в някакъв аванс и недобре зацепена верига.На мен това нищо не ми говори и ме хвърлиха в поредната глуха.Съжалявам ако се изразявам неточно!Благодаря!
                          Има пряка връзка между недобре зацепена верига и температурата на ДВГ, т.е. последният ще прегрява, а как ще работи и дали е друг въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странен въпрос!

                            Проблема с радиатора на парното може да има и друго обяснение. Макар че гледам бая народ му се е изредил. Но проблема с датчика за температура на водата може да значи само едно - газова тапа в главата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странен въпрос!

                              Тоя сервиз с незацепената верига.... Като ти проверят веригата ще се окаже, че ти е мека резервната гума и оттам е проблема. Намери някой с лазарен термометър и мери температурите по пътя на топлото докато мотора загрява и при напълно загрял мотор без включено парно.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X