Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Corel Photo-paint -малко помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Corel Photo-paint -малко помощ

    Интересува ме дали някой ползва този програмен продукт и съответно може ли да ми отговори на един, два въпроса.

    1. Как да изрежа обект от снимка и да го 'хвана' и преместя на друга или на празна страница. За сега го изрязвам, но .....местя изрязаното......

    2. С 'Corel Photo-paint' възможно ли е да се направи от първата снимка >втората. Би трябвало да е , но стигам пак до....рамката само (тази операция съм я правил с друга програма. С ' Corel Photo-paint' избирам 'Експорт'> 'GIF format'-ма нещо не се получава)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:печат субару.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5916089Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.GIF
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5916090Първата снимка има бяло поле до квадрат, втората е по контурите на самото изображение.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

  • #2
    От: Corel Photo-paint -малко помощ

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение

    1. Как да изрежа обект от снимка и да го 'хвана' и преместя на друга или на празна страница. За сега го изрязвам, но .....местя изрязаното......

    2. (тази операция съм я правил с друга програма. С ' Corel Photo-paint' избирам 'Експорт'> 'GIF format'-ма нещо не се получава)
    1. Колега не става много ясно както точно целиш , но мисля че ти трябва команда Invert selection , т.е. ти си селектирал това което искаш да изрежеш.С тази команда селектираш това което ти трябва - останалото.Ако не съм се ориентирал правилно при желание обястни малко по подробно.

    2. Като експортваш в ГИФ , какво имаш предвид ,че не се получава ? И може би ти трябва команда Export for Web ако държиш на ГИФ формата.
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

    Коментар


    • #3
      От: Corel Photo-paint -малко помощ

      "Изрязваш" го и обикновено горе в ляво в менюто има иконка на дискета, с нея запаметяваш изрязаният детайл. Зависи от настройките, но ако се запаметява не това, което ти трябва, тогава както обясни колегата, ползваш командата Invert selection (иконката представлява един черно-бял квадрат, разделен по диагонал с малки триъгълничета вътре) и повтаряш действието. Като го направиш, ще ти се стори елементарно.
      Ако променяш мащаба на изображението, ще се развали качеството и то доста, защото тоя редактор не работи с вектори, като CorelDrow.
      диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

      Коментар


      • #4
        От: Corel Photo-paint -малко помощ

        По-добре е да се отвори файла с Корел Дроу, после в Дроу селектираш обекта и редактираш с Битмап, после го запаметяваш обратно в Дроу, и чак тогава го експортваш от Дроу в гиф формат.
        Ако не се отваря директно в Дроу, отваряш нов файл, драг енд дроп твоя файл вътре и продължаваш на там. Много съм зле с обясненията.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Corel Photo-paint -малко помощ

          Такаа, точка 1. падна, благодаря става дума за 'Invert mask' -това има моя 'Корел-9', дори има и други изкачащи опции, като '+' '-' 'HOR'...

          Точка 2 си остава ....искам да запиша желаното изрязано (по контур) изображение,без фон,без рамка, както е снимка 2 горе-(забележете как излиза в лентата горе изображението без фон, а първото е с фон, това когато се отварят изображенията в нов прозорец.
          Къде е тази команда 'Export for Web'-не я намирам....
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #6
            От: Corel Photo-paint -малко помощ

            Ако трябва да го направя добре,ама за да го обясня, трябва да е цветно с картинки, пък ще ми етрудно тук във форума. ама се прави!
            диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

            Коментар


            • #7
              От: Corel Photo-paint -малко помощ

              Просто изрязаното искам да го сложа на невидим, прозрачен фон, да няма бяло поле.
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • #8
                От: Corel Photo-paint -малко помощ

                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                Просто изрязаното искам да го сложа на невидим, прозрачен фон, да няма бяло поле.
                Тогава в новия файл му направи фона прозрачен...търси Transparent в опциите като те пита какъв да е Background-a на файла.

                П.С. Mask или така наречена маска в някои туториали е самата селекция , но е верно ,че се ползва различно наименование в различните версии.Извини ме трябваше да го уточня по рано.
                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X