Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
    Спарки, като се замислих ,май си прав, че антенката си работи нонстоп. Ще разкачвам всичко. Благодаря, не се бях замислил мислех,че като загаса радиото ще загася и антенката, тъй като е свързана ,точно на жълтия, при мен е оранжев.
    Внимателно разгледай приложената към радиото схема. Тоест, къде трябва да има постоянно напрежение, къде само при контакт и къде само при включено радио. Извод за захранване на антена с усилвател има със сигурност. Там е и правилното място да я вържеш.

    ...но все пак, не виждам как от антената би могла да дойде 500mA консумация.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

      Не е от неправилното свързване,нито от антената колеги!Просто повечето CD-та си консумират ток,дори и в изключено състояние за часовника,паметта с радиостанциите както и много други глезотийки!И при мен се получи абсолютно същото след монтирането на CD.Решението си е ключ-маса!

      Коментар


      • #18
        От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

        E кооолко глезотийки пък има това свръх мАдерно радио? Чисто ново JVC, на акумулатор 44Ah на 5 години пали без проблем едно клио. Да помни си часа, да помни си станциите!

        Коментар


        • #19
          От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

          Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
          Не е от неправилното свързване,нито от антената колеги!Просто повечето CD-та си консумират ток,дори и в изключено състояние за часовника,паметта с радиостанциите както и много други глезотийки!И при мен се получи абсолютно същото след монтирането на CD.Решението си е ключ-маса!
          Те консумират, ама не половин ампер. Няма за какво. Паметта иска микроампери, часовника - и той. Над 100mА утечка е нефелна работа. Това за всичко - аларма, радио и квото се сетиш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

            Абсолютно си прав Спарки!Но при мен антена изобщо не е връзвана и въпреки това пак си консумира ток.Не съм го измерял колко точно е,но си консумира.Като извадя буксата на CD-то и спира.По друг начин не мога да си го обясня.

            Коментар


            • #21
              От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

              Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
              Абсолютно си прав Спарки!Но при мен антена изобщо не е връзвана и въпреки това пак си консумира ток.Не съм го измерял колко точно е,но си консумира.Като извадя буксата на CD-то и спира.По друг начин не мога да си го обясня.
              Като измериш колко е, ще ти кажа дали е нормално. Пак казвам - нормално е радиото да консумира ток при изключено състояние. Ненормално е да консумира половин ампер. Дори в книжката му трябва да пише колко консумира при изклчено състояние. А антената трябва да е свързана така че да консумира ток само при включено радио. Ама и тя не може да консумира половин ампер. Няма за какво просто да го яде тоя ток.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Пак казвам - нормално е радиото да консумира ток при изключено състояние. Ненормално е да консумира половин ампер.
                Абе да ама съм попадал поне на две-три радиа дето амперите ги нямат за нищо.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Абе да ама съм попадал поне на две-три радиа дето амперите ги нямат за нищо.
                  Може да си попадал на всичко. Просто не е нормално.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Може да си попадал на всичко. Просто не е нормално.
                    Да, въпросните радиа бяха и все още са голям боклук
                    Едното още се използва с инсталиран прекъсвач на плюса му.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                      Консумира си половин ампер, разглобих всичко. 2 часа ровене. Проблема си е в новия Пайнер и в антенката, но тя се изключва проверено е, като изключвам касетофона, май акумулатора си е слаб при тез машини, хем аз съм с 50 амперов. Ключ масата си е решение и секретно жило.
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                        Консумира си половин ампер, разглобих всичко. 2 часа ровене. Проблема си е в новия Пайнер и в антенката, но тя се изключва проверено е, като изключвам касетофона, май акумулатора си е слаб при тез машини, хем аз съм с 50 амперов. Ключ масата си е решение и секретно жило.
                        Виж какво пише в спецификацията на радиото. Има нещо нефелно. Радиото няма какво да го прави тоя половин ампер. Говоря за режим със свален преден панел или ако не се сваля - в режим "Sleep" или "Standby".
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                          Останала е гаранционна карта и касовата бележка, но ще се поровя в нета да потърся нещо за тоя модел и мен ми се вижда нефелно това, че дърпа яко ток, но уреда с който замервам е професионален ( УНИГОР) и му вярвам. Сега при свалянето на музиката сложих ЦК-ключе, та работата стана двойна, т.е луд умора няма, а само се поти.
                          Последно редактирано от белята; 05-03-11, 22:47. Причина: правопис
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                            На брат ми няколко пъти му се случва това с две радия Сони, на мен с Пайънер-а не ми е падал акумулатора чак да не мога да запаля, но си харчи. Повечето при изключване показват час, ден някой и мигат със собствендискотечен ритъм, вече имам навик радиото не го изключвам, а му натискам копчето за сваляна на панела, дори да не го махна а да си виси на касетофона не харчи никакъв ток.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              На брат ми няколко пъти му се случва това с две радия Сони, на мен с Пайънер-а не ми е падал акумулатора чак да не мога да запаля, но си харчи. Повечето при изключване показват час, ден някой и мигат със собствендискотечен ритъм, вече имам навик радиото не го изключвам, а му натискам копчето за сваляна на панела, дори да не го махна а да си виси на касетофона не харчи никакъв ток.
                              И при мен се оказа така - три/четири дни и акумулатора падаше.
                              И аз започнах да натискам копчето за сваляне на панела - само да се откопчее, да изгасне лампичката - без да го свалям.
                              После се оказа, че има няколко възможности да тръгне СДто и ако се свърже по неправилния начин - консумира и при изключено положение.
                              Затова - проверете си как е захранен ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вижте, как си реших проблема с електр. утечка и за седмица падащ акумулатор

                                Ако не сваляте панела е възможно да харчи. Ама, защо по дяволите да държите радио с сложен панел, ако не карате колата цяла седмица? Ако радиото не е със сваляем панел, трябва да има режим, при който консумацията да е ниска. И най-накрая, със сигурност има начин на свързване, при който радиото е изключено (харчи само толкова, колкото да поддържа паметта си, а за това трябва съвсем малко) когато не е подаден контакт.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X