Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силикон на перката за охлаждане?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силикон на перката за охлаждане?

    Преди няколко дни ми се скапа селикона на перката за охлаждане и джипчо загряяявааа от каде да си взема нов или евентуално втора употреба???
    Д-р Марин–Dentist
    Wrangler:4.0L :))

  • #2
    От: Селикон на перката за охлаждане?

    А "джипчо" е? Иначе нова - виж във "Вест Ауто" "скорпион 13" или "Балканстар". Някой скоро беше писал и за не лош вариант на постоянно зацепване с помощта на гума вместо силикон, така няма и да я дебалансираш. Успех.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Селикон на перката за охлаждане?

      мММ да джипчо е Вранглер 2.5 Пак болешка ) но какво да го правя нали ми е мил и трябва да се грижа за него )
      Д-р Марин–Dentist
      Wrangler:4.0L :))

      Коментар


      • #4
        От: Селикон на перката за охлаждане?

        Помисли за варианта с постоянно зацепена перка, или пък инсталиране на електрическа.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Селикон на перката за охлаждане?

          Имам ел, перка но искам да си работи и неговата си ще си взема направп нова ако има ако не ще я зацепя нон-стоп
          Д-р Марин–Dentist
          Wrangler:4.0L :))

          Коментар


          • #6
            От: Силикон на перката за охлаждане?

            Втора употреба си имаш вече ако взимаш взимай нова, ако не зацепваш на твърдо и си готов поне докато вземеш нова
            Z06 = Seven liters of pure troublemaker!

            Коментар


            • #7
              От: Селикон на перката за охлаждане?

              Първоначално публикуван от zaggi Преглед на мнение
              Имам ел, перка но искам да си работи и неговата си ще си взема направп нова ако има ако не ще я зацепя нон-стоп
              Виж темата на Жоро-ЦСКА за части от Рокауто. Аз си взех оттам виско за перката 36$, с доставката, ддс и мито излезе към 90лв.

              ПП Само че мойта е за 4 литров, за твоя двигател ще да е друга, но в каталота е лесно да се провери.

              Поздрави!
              JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

              Коментар


              • #8
                От: Селикон на перката за охлаждане?

                Първоначално публикуван от zaggi Преглед на мнение
                Имам ел, перка но искам да си работи и неговата си ще си взема направп нова ако има ако не ще я зацепя нон-стоп
                Тя електрическата е за климатика, поне при мен е така.

                Слагай един мощен електрически карлсон и ще се родиш. Аз направих така и оттогава забравих за всякакви проблеми. Освен това двигателя става по-пъргав, щото не се налага да развърта онова огромно желязо. Може и разхода да е понамалял леко, ама не съм се задълбочавал да засичам.
                Сложих перка от дизелов бус Рено (Трафик или нещо подобно май беше), миналата година поддържаше перфектни 90 градуса на мотора при 32 градуса през лятото при изкачване на прохода Ксанти-Златоград. А там е наистина голям баир...

                Всичко барабар с перката (рециклирана с нови втулки и четки), термодатчика, релетата и труда ми излезе около 200 лева.





                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                Volvo XC90 D5 Executive '12
                Volvo XC60 D5 Summum '11
                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                Коментар


                • #9
                  От: Силикон на перката за охлаждане?

                  точно така съм и аз няма проблеми но и аз това си мислия че селикона малко задъхва двигатела и качва разхода на гориво от както съм без селикон и перката има малко повече ряз двигатела по добре върви и маи ще си сложа само един температурен датчик да пуска ел.перката на определените от него градуси и съм готов
                  Д-р Марин–Dentist
                  Wrangler:4.0L :))

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X