Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шипове за гуми!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Шипове за гуми!?

    Така, така- аз стигнах на 500м. от "Смочевската Вада" но нямам време в момента за снимки поздрави....
    Бензин в кръвта!
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

    Коментар


    • #32
      От: Шипове за гуми!?

      Ето няколко панорамки от 04.03.2011г.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama15.jpg
Прегледи:2
Размер:103.4 КБ
ID:5258541

      Отсрещния хълм го качих от третия опит през клековете право нагоре!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama21.jpg
Прегледи:2
Размер:83.4 КБ
ID:5258545

      Ето заради какво-
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama23.jpg
Прегледи:2
Размер:123.0 КБ
ID:5258540

      Просто дълбоки преспи образувани от навявания зад клековете.
      А ето и до къде стигнах- в далечината се вижда "Смочевската Вада" по пътя за яз. Калин до който сме ходили лятото.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama25.jpg
Прегледи:2
Размер:92.7 КБ
ID:5258539

      Разбира се не ми стигнаха около 500м. до заветната цел, но в предвид обстоятелствата не ми се рискуваше и хабеше сили. Именно зад този баир е Смочевската Вада, но видно от опитите ми в снега бе невъзможно да я щракна с мотора до нея.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama33.jpg
Прегледи:2
Размер:62.4 КБ
ID:5258537

      Това е! Край- връщам се обратно с провесен нос.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama35.jpg
Прегледи:2
Размер:99.3 КБ
ID:5258546

      Ето и реалния наклон на оставащото разтояние с мотора в далечината.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama42.jpg
Прегледи:2
Размер:63.1 КБ
ID:5258547

      До тук стигнах пеша, но доста задъхан от ходенето в снега. Разбира се след поредно кратко похапване и пийване от провизиите в раницата ми с възтановени сили и ентусиазъм поех обратно към цивилизацията.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled_Panorama37.jpg
Прегледи:2
Размер:79.0 КБ
ID:5258538

      Естествено имам още доста снимки, които може да публикувам в отделен пост, но за момента мисля че това е напълно достатъчно за настоящата тема Шипове за Гуми.
      Поздрави и умната!
      Последно редактирано от Chinela; 08-03-11, 17:22.
      Бензин в кръвта!
      http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

      Коментар


      • #33
        От: Шипове за гуми!?

        Емка, има си тема за дупнишките подвизи, ползвай я на воля...
        Тъкмо колегите ще могат да сравнят снимките от лятото с тези тук.
        Голям си, вярвай ми...аз не бих се пробвал понеже знам къде си се качил...БРАВО.
        Само да допълня, че и през лятото малко колеги се качват до тук вервайте ми..

        Коментар


        • #34
          От: Шипове за гуми!?

          6+
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • #35
            От: Шипове за гуми!?

            Специални благодарности към Ванката за помоща относно интерфейса на темата.
            Поздрави и на здраве, надявам се пролетта да се видим и почерпя както и да направим по някое друго турче из Рила.
            Бензин в кръвта!
            http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

            Коментар


            • #36
              От: Шипове за гуми!?

              Евала Емо. Аз лично не бих се навил на такъв подвиг. Карал съм в 30 см. сняг и стигнах до заключението, че е мъка и за мотора и за водача.

              Коментар


              • #37
                От: Шипове за гуми!?

                А каква е схемата за предната гума? Имаш ли и на нея шипове?
                Последно редактирано от viki terzieva; 15-03-11, 09:06. Причина: Моля, използвайте главни букви!

                Коментар


                • #38
                  От: Шипове за гуми!?

                  За предната гума има смисъл ако се кара на лед, и то не с 6мм. ами по- тънки 4-5мм.
                  Аз не съм правил предната, по скоро ако е износена просто да се смени с нова и това е.
                  Все пак няма начин да не ти се наложи да караш по асфалт, а по лед и да се наложи е изключително рядко,
                  така че си направи една задна както трябва и си карай кефа.
                  Последно редактирано от Chinela; 10-03-11, 14:37.
                  Бензин в кръвта!
                  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                  Коментар


                  • #39
                    От: Шипове за гуми!?

                    Здравейте и през новата 2012-та година. В Габрово баба Зима си върлува с пълна сила, а на мен ми се кара, че се не трае. След дълго канене през миналата година, сега вече лудоста ми взе превес и подготвих две гумки с шипове. Както ще видите от снимките по долу, предната е с външно монтирани малки такива, дадени от приятел и са с хамерикански произход. Задните са, всъщност, самонарезни видии, монтирани от вътре на вън. Нямаше подходяща дължина от тях, и се намеси флекс машина за накъсяване. От сайта на производител видях, че размерите за нашата цел варират от 10 до 14 мм., ако не се лъжа. Моите удариха 15мм. Естествено, преди да ги завия си разпробих грайферите външно, с 2 мм. свредло, за да имам ориентир при поставянето от вътрешната страна. Останалата част завърших с винтоврет. Взех предвид и факта, че е възможно главите на видиите да захапят вътрешната гума и затова се снабдих с мус. За предната имах такъв от лятото. Въпреки наличието на бандажи, най- титолувания гумаджия в Габрово- Бо Дебелия, ми постави изрязана стара вътрешна гума между муса и външната. Монтирах шините и, естествено, веднагически направих проба на утъпкан сняг, малко лед и сняг с дебелина около 35-40 см. Няма такова сцеплениие на първите две настилки. Останах учуден от тракшъна, мотора се вдигаше на задна все едно е асфалт. И докато си мислех, че купонът започва, влезнах в неутъпкана част, където на 30-я метър бях на земята, снегъ де. Това се получи в резултат на забиването на задната гума до земята и моменталния отскок на машината напред. Нещо, характерно за Хил Клаймбинга. Стига съм писал, а ето и малко снимки-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0062.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5337651 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0064.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5337652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0084.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5337659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0083.jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5337658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0072.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5337657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0071.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5337656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0069.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5337655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0067.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5337654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0066.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5337653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0085.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5337660

                    Коментар


                    • #40
                      От: Шипове за гуми!?

                      Здравейте и през новата 2012-та година. В Габрово баба Зима си върлува с пълна сила, а на мен ми се кара, че се не трае. След дълго канене през миналата година, сега вече лудоста ми взе превес и подготвих две гумки с шипове. Както ще видите от снимките по долу, предната е с външно монтирани малки такива, дадени от приятел и са с хамерикански произход. Задните са, всъщност, самонарезни видии, монтирани от вътре на вън. Нямаше подходяща дължина от тях, и се намеси флекс машина за накъсяване. От сайта на производител видях, че размерите за нашата цел варират от 10 до 14 мм., ако не се лъжа. Моите удариха 15мм. Естествено, преди да ги завия си разпробих грайферите външно, с 2 мм. свредло, за да имам ориентир при поставянето от вътрешната страна. Останалата част завърших с винтоврет. Взех предвид и факта, че е възможно главите на видиите да захапят вътрешната гума и затова се снабдих с мус. За предната имах такъв от лятото. Въпреки наличието на бандажи, най- титолувания гумаджия в Габрово- Бо Дебелия, ми постави изрязана стара вътрешна гума между муса и външната. Монтирах шините и, естествено, веднагически направих проба на утъпкан сняг, малко лед и сняг с дебелина около 35-40 см. Няма такова сцеплениие на първите две настилки. Останах учуден от тракшъна, мотора се вдигаше на задна все едно е асфалт. И докато си мислех, че купонът започва, влезнах в неутъпкана част, където на 30-я метър бях на земята, снегъ де. Това се получи в резултат на забиването на задната гума до земята и моменталния отскок на машината напред. Нещо, характерно за Хил Клаймбинга. Стига съм писал, а ето и малко снимки-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0062.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5337651 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0064.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5337652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0084.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5337659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0083.jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5337658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0072.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5337657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0071.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5337656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0069.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5337655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0067.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5337654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0066.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5337653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0085.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5337660
                      Последно редактирано от Chinela; 19-01-12, 06:04.
                      Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                      Коментар


                      • #41
                        От: Шипове за гуми!?

                        С тези винтове какво ли прави в кал , много са добри за стари изтъркани гуми слагай винтове и газ ! : }
                        Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Шипове за гуми!?

                          Ето и от мен малко материал, клипче как да си направим гуми с шипове http://www.youtube.com/watch?v=ohkpc...eature=related. Така както се вижда от клипа идеята е същата като на Емо само че тук са използвани стоманени пирони, които се предполага че ще издържат повече. Такива пирони се намират от хилти за пневматични чукове. Не съм е пробвал идеята защото нямам под ръка по стара гума, но се надявам да намеря някоя и да тествам.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Шипове за гуми!?

                            Това последното е много яко! Колко ли биха стрували такива пирони 200-300 броя?!
                            Ако някой се навие да прави нещо- това е по удачния вариант заради здравината на материала.
                            Ето и от мен един линк от тази година и един от миналата
                            Бензин в кръвта!
                            http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                            Коментар


                            • #44
                              От: Re: Шипове за гуми!?

                              Първоначално публикуван от emo.com Преглед на мнение
                              Това последното е много яко! Колко ли биха стрували такива пирони 200-300 броя?!
                              Ако някой се навие да прави нещо- това е по удачния вариант заради здравината на материала.
                              Ето и от мен един линк от тази година и един от миналата
                              Нямам идея за цената, моите 250 самонарезни видии ми струваха 17,00 лв. За три излизания, с едно яко закъсване, се опилиха с около 1мм.Хвърчаха искри, когато задната гума достигна до камъни. Колкото издържат, след което ги свалям и монтирам нови. Както бях писал, по-горе в темата, монтажът е доста лесен. Прадполагам демонтажът също. Естествено, внимавам доста при каране по асфалт. И това ми се наложи в събота, когато температурата в Габрово достигна + 7 гр. Поздрави!
                              Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                              Коментар


                              • #45
                                От: Шипове за гуми!?

                                Ето тези са на цена около 20лв. 100бр. от Англия.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqV,!h8E7!YsjCyvBPDbB2fhs!~~60_12.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5346864

                                Размерът им е 47мм дължина 3,7мм диаметър 8мм диаметър на главата на пирона и 12мм шайба. Има и много други различни по размери и марки.
                                Дано да съм бил полезен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X