Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Каквото произвеждахме сами - това и беше. И си беше БМП. Не сегашните самоходни ковчези с идеология от ХV век, и по цена за два самолета за един таралясник.

    Коментар


    • #17
      От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      Благодарности за вниманието!! Мисълта ми бе специално за 23 мм вариант,имали ги все още функционират ли им всички куполни механизми ,за ходовата част знам там няма проблем??Или отдавна ги завиха с покривалата??Еии бая железце беше!!
      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

      Коментар


      • #18
        От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Каквото произвеждахме сами - това и беше. И си беше БМП. Не сегашните самоходни ковчези с идеология от ХV век, и по цена за два самолета за един таралясник.
        Прав си, че произвеждахме и мисля, че беше в Червен бряг не съм сигурен, много машини на базата на МТЛБ -САУ, БМП-23, няколко модела КЩМ, влекачи, минни поставачи и какво ли още не.Сега не знам дали произвеждат или ремонтират или са ги затрили изобщо.То и модернизирани БТР-ри можем да си правим и ги правим, но факт е че само в Хасково има няколко бройки на въоръжение ама само толкова........к,во ни пречи........ами ние си пречим
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #19
          От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
          Благодарности за вниманието!! Мисълта ми бе специално за 23 мм вариант,имали ги все още функционират ли им всички куполни механизми ,за ходовата част знам там няма проблем??Или отдавна ги завиха с покривалата??Еии бая железце беше!!
          Нали отначало писах къде ги има на въоръжение.Ами функционират, механизмите за управление са си дублирани като на всички машини ръчно и серво управлени., както и електро-спусъците.Така, че и да умрат акумулаторите ще се стреля само дето ще се дига голяма пушилка в бойното отделение като не работи ФВУ-то и няма да работи станцията.Признавам си,че още не съм виждал стрелба с ПТУР от тази машина.Просто така е направена машината, че каквото и да стане с бордовата мрежа, машината може да води огън(e, няма да има бързо въртене и насочване или пък различни режими на огъня, но ще стреля), докато при БМП-1 само факта,че ако няма ток, няма скала на мерника - ясно е ,че огъня няма да е толкова ефективен и др. такива.Тя пък си има други предимства като машина и т.н.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #20
            От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            БМП-23 няма нищо общо като база с БМП-1,ама нищо.На базата на БМП-1 руснаците, не ние, свалят не 76мм, а 73мм 2А28"Гром"и по вече обяснената причина-Афганистан слагат 30мм оръдеен автомат 2А42 със стабилизатор и с едновременно подаване на 2 вида боеприпаси, но вече доста по малко скорострелно 600 из/мин с/у 23мм 2А14 с 1000 из/мин.
            В България имаше 3 такива машини Казанлък, Търново и София. В Търново имаше и макет тренажор с бойна купола.Лично съм го свалял, качвал и разглобявал това оръдие многократно въпреки,че не сме го изучавали по програма, но ей тъй от любопитство пък и преподавателя ни се съгласяваше да ни обяснява допълнително.В търново го имахме заради обучаеми от разни арабски и африкански страни(които са били по това време там знаят) те си имаха на въоръжение такава машина.И сега още Аркус изнасят доста успешно тоя боеприпас в тези страни по тая причина.199... и някоя си година машината и тренажора ги сдадоха в завод"Ивайло" и до там.
            П.п.Машината се води БМП-30
            Ей тук искам да се поправя малко след разговор с един колега с много по голям стаж.БМП-30 е на базата на БМП-23 но, с купола на БМП-2 и съответно с 30мм оръдеен автомат, а БМП-2 е същото като
            БМП-1,но с 30мм оръдеен автомат.Извинявам се ако съм подвел някого, но е вярно, че БМП-2 в България не сме имали.
            Последно редактирано от dido uzunov; 02-02-11, 22:33.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #21
              От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              за проходи и дерета трябва миномет или гранатомет а не оръдие (без значение от калибъра)

              Коментар


              • #22
                От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Имаше ги на последния парад с искарване на техника преди 5-6 години .
                Всеки пише каквото му дойде на акъла!!!!!!!!!!!!!!!!!
                Последния парад с изкарване на техника беше 2008г. А на въпроса, отварящ темата - цялата техника на армията е прашасала! Защо?!, е съвсем друга тема за разговор.

                Коментар


                • #23
                  От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  И? Ти знаеш ли кога бяха войсковите изпитания на Шипката? И по опита от какво я създаваха?
                  Не ме затрупвай с толкова умна информация, не съм готов да я преглътна.
                  През същите тия 81 - 82-а, в Горна баня имаше БМП-1. Бяха прочели в Красная звезда какво става в Афганистан, бяха опитали да се прицелят от парка си по Копитото, и в Казанлък веднага събраха не една, ами три различни машини с автомати. Искаха и с цяло ЗУ, ама погоните на куполите не издържаха. И за да не ходят сами, събраха и три варианта Тунджа. По едно от тия и от ония бяха рязко по-добри от другите, те и заминаха на конвейера.
                  Пък защо 2А, а не ГШ, ти може и да не знаеш, пък аз знам и без тебе.


                  Искам само да попитам (неразбирам от нищо и не е свързано с темата).
                  От парка в Горна баня ли са се опитвали да стрелят по Копитото ?
                  Приблизително коя година е било ?
                  Много ще съм благодарен за отговорите .

                  Поздрави !
                  Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                  42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                  Коментар


                  • #24
                    От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Първоначално публикуван от Димитър Парталин Преглед на мнение
                    Искам само да попитам (неразбирам от нищо и не е свързано с темата).
                    От парка в Горна баня ли са се опитвали да стрелят по Копитото ?
                    Приблизително коя година е било ?
                    Много ще съм благодарен за отговорите .

                    Поздрави !
                    В поста си Стефан пише, че са се прицелвали в Копитото. Никъде не прочетох да са стреляли пък и не виждам смисъл от стрелба след, като целта е била да тестват може ли да се вдигне толкова високо оръдието.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #25
                      От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Извинявам се за погрешното си разбиране ...
                      Благодаря за отговора.

                      Може ли някой да ми каже коя година е било това ?

                      Поздрави !
                      Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                      42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                      Коментар


                      • #26
                        От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Първоначално публикуван от Димитър Парталин Преглед на мнение
                        Извинявам се за погрешното си разбиране ...
                        Благодаря за отговора.

                        Може ли някой да ми каже коя година е било това ?

                        Поздрави !
                        Моля не го приемай като заяждане, защото не бе такова.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #27
                          От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Уважаеми моторизирани пехотинци,моля качете по една снимка на въпросните машини, че да ги видим....пък и така разликите просто ще са очевадни....
                          LZ3YG

                          Коментар


                          • #28
                            От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            Първоначално публикуван от Димитър Парталин Преглед на мнение
                            Искам само да попитам (неразбирам от нищо и не е свързано с темата).
                            От парка в Горна баня ли са се опитвали да стрелят по Копитото ?
                            Приблизително коя година е било ?
                            Много ще съм благодарен за отговорите .

                            Поздрави !
                            http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=87971&page=6 пост 114
                            Последно редактирано от aldr; 07-10-11, 18:00. Причина: допълнение
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #29
                              От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              Мерси много .
                              Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                              42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                              Коментар


                              • #30
                                От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1663.jpg
Прегледи:1
Размер:191.9 КБ
ID:5370119Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmp-625x450.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5370116Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmp-1-DMSC9112086_JPG.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5370117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BMP-1.gif
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5370118
                                Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                                Здравеите !! Много читав народ има тук и от доста време се каня да попитам имали някой които да сподели що аджиба стана с тая техникаБМП 23?? Знам че имаше доста в поделението в Горна баня и на Полигон Сливница.Ако са живи пукат ли и как?
                                Класиките не прашлясват само ги бършеш или гресираш и си движат, сигурно даже стрелят!
                                Последно редактирано от faster; 29-04-12, 20:27.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X