Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем при студен мотор на маверик 2.7тд 93г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем при студен мотор на маверик 2.7тд 93г

    Здравейте колеги от два дена машинката прави следната магария подгрява нормално пали от раз но подадеш ли газ започва да прекъсва и тресе но не гасне и като пуснеш газта пак си работи нормално на обороти така 20/30 минути на място и чак след това потеглям.Прекъсването е в диапазона от1000 до 1500 об.повече и не може да вдигне и това е от положение леко натиснат педал до напълно натиснат.Двигателя идва на себе си напълно чак след около двадесетина километра .Нещата които проверих днес запалих и след като поработи 5/10мин.и се повтори същото угасих и разглобих горивния филтър съмнявайки се че нафтата замръзва и се трупа парафин но всичко беше наред (преди да запаля пробвах да подкачя за да проверя дали нещо горивото не е паднало помпата си беше твърда).За друго не се сещам търсих из форума но не открих нищо затова и пуснах нова тема ако някои може да помогне със съвет или му се е случвало подобно нещо нека сподели ще съм много благодарен.В краен случей на сервиз и във този ред на мисли ако може да ми препоръчате добър такъв в района на Варна или Добрич.Предварително благодаря на всички отзовали се.

  • #2
    От: проблем при студен мотор на маверик 2.7тд 93г

    И при мен го има този ефект, но в студеното не ми се проверява от къде е. Сега като усетя, че не се форсира над 1500обр. просто изчаквам 10-15мин. да загрее и се оправя. По-добре пусни темата в раздел Нисан, че там са по-активни колегите.
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • #3
      От: проблем при студен мотор на маверик 2.7тд 93г

      Колега защо не провериш вакуумните тръбички? Може да са се понапукали и да пропускат докато са вдървени от студа.........тези към дебитомера...
      Само предполагам де....да не ми се смеете
      VW Touareg R5 2005
      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
      Ford Everest 2,5 2006
      Крис

      Коментар


      • #4
        От: проблем при студен мотор на маверик 2.7тд 93г

        Здравейте Колеги,
        Проблема идва от "хубавата" нафта, която при отрицателни температури става на пастет.
        Ако сте с хубави горивни филтри, те просто се задръстват с вода и парафин.
        Пробвайте да поливате филтъра с вряла вода и ще видите как ще се променят нещата.
        Понеже колегата "kpaliev" има Форд Рейндър, със същия (като марка и година) пътувах 2 (ДВА) дни до Шумен, заради липса на подгряване на нафтата във филтъра и наличието на оригинален филтър.
        Успех.
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #5
          От: проблем при студен мотор на маверик 2.7тд 93г

          Здравейте колеги пробвах пиниза поливане с гореща вода и няма ефект даже както писах по горе и съм го разглобявал горивния филтър (при минус 10 градуса беше и непосредствено след появата на проблема ) за да видя дали наистина се задръства с парафин но всичко беше ок.При мен няма дебитомер моя двигател е без интеркулера иначе проверих всички вакумни мъркучета няма напукани или вдървени но ми направи впечатление нещо а по точно че има една клапа на въздухопровода от турбото към смукателния колектор която се командва от един вакумен регулатор но и така не можах да схвана за какво е и кога работи.Наблюдавах я по време на палене после форсирах но не видях да действа ако някой знае за какво е и кога работи нека сподели.Искам да вмъкна и още един въпрос във форума открих едно много подробно сервизно ръководство за Терано 2 на колегата Sparky но за мое съжаление не владея английски та въпроса ми е дали има подобно и на български предварително благодаря.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X