Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha Yz 125 пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha Yz 125 пали трудно

    Здравейте колеги,
    Преди седмица си купих Yamaha yz 125 и пали без проблем, карах я малко в студа по асфалта и я оставих да работи докато отворя гаража да я прибера, изгасна , пробвах се да я запаля , но неможа. Сипах и бензин и пак , ритах кам 40пъти, припали пуши доста, хвърли масло от ауспуха и угасна. От тогава не можах да я запаля и сам си казал, че ще пробвам пак чак след снега. Моля дайте съвет, какво може да е?

  • #2
    От: Yamaha Yz 125 пали трудно

    Първоначално публикуван от vaskoer Преглед на мнение
    Здравейте колеги,
    Преди седмица си купих Yamaha yz 125 и пали без проблем, карах я малко в студа по асфалта и я оставих да работи докато отворя гаража да я прибера, изгасна , пробвах се да я запаля , но неможа. Сипах и бензин и пак , ритах кам 40пъти, припали пуши доста, хвърли масло от ауспуха и угасна. От тогава не можах да я запаля и сам си казал, че ще пробвам пак чак след снега. Моля дайте съвет, какво може да е?
    Смени свеща и си готов,не я дръж да работи продължително на място защото цапа свеща.
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha Yz 125 пали трудно

      Ако мотора е студен и влиза много гориво или му дадеш гас гасне защото зацапва свещта. Свали я и я обгори и пробвай пак.
      Да не би да ти смучи масло от скоростите ? семерините на коляновия вал как са ?
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha Yz 125 пали трудно

        Сега купих свещ IRIDIUM и събота ще видя дали е от това, иначе виждам, че свеща се зацапва, почиствам я с парцал около 6пъти и пак зацапва, а само един път припали.
        В събота ще раберем, отностно маслото на скоростите и там се съмнявам, защото предишния мотор ми е правил тази мизерия. Тези малки проблеми просто дразнят!

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha Yz 125 пали трудно

          Иридиевите се зацапват още по-лесно, не си мисли че е неземна свещ. Трябва да се кара винаги в оборот за да е чиста.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha Yz 125 пали трудно

            На мен собственичката на магазина ми каза, че препоръчват само нея и за това я купих. Не съм си мислил нищо подобно, аз искам да го запаля пък после ще му мисля.

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha Yz 125 пали трудно

              Колеги, проблемът е бил от нефабричната свещ, когато сложих новата запали без проблем. Благодаря за съветите.

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha Yz 125 пали трудно

                Мога ли да продължа темата пак за същата ямаха? Та сега проблемът е следния, преди няколко дена го взех от ремонт за бутало и сегменти, налях малко повече масло в бензина карах,карах около 5,10 км и после изгасна, а преди това прекъсваше във високите обороти. Бутах тиках само припатква съвсем рядко без признаци , че ще запали. Имах късмет, че бях при майстора, оставих му я, каза ми че била избила свеща(той ми сложи някаква BOSCH 4-полюсна), оправих сместа с бензина мотора при майстора запали супер си работеше, качих го на ремаркето занесох го в нас и от там почнаха проблемите. Не пали от манивела, което не е характерно(досега от второто ритване палеше) , запалих го някак на бутане, изчаках го да загрее и тръгнах да карам , на 1-ва, 2-ра мотора не може да се изреже, все едно има прекъсвач на много по-ниски обороти от обикновенните , чак след трета тръгва да се реже добре. На свободна се дави като му подам газ. Все едно моторът постоянно е студен, а моторът го загрях и го карах(може ли работещ мотор да изстине?) Помислих че пак е от нефабрична свещ, отидох в магазина купих свещ по каталог,този път запали добре и пак прави същите проблеми, на свободен ход се дави и като го карам не се пили. Досега не е правил така. С братовчед ми (той има хонда цр 125) решихме да отидем на разходка да го засека колко гори карах карах пак не се пилеше, и "за мой късмет" 1 км пред нас след спускане на свободна леко си го режех на празен ход и след спускането му подадох по рязко газ и от тогава моторът не го чух, заглъхна и изгасна. Пратих братовчед ми да и донесе ключ отвих свеща,беше зацапана избърсах я и съвсем леко припали. Прибрах моторът отворих карбуратора, нямаше нищо нередно, смених пак с една свещ, но неоригинална да видя дали ще припали, припали и изгасна. Та въпросите ми са от какво може моторът да избие свещ и как да проверя електрониката ми добре ли е и евентуално да ми дадете някакви съвети от какво може да е, ако някой е имал идентиченпроблем как го е разрешил. Звънях на майсторът,който ми прави мотора, той каза, че от магазинът от който съм купил свеща зареждал от някакво място некачествени свещи, а както съм му обеснявал може буталото да е счупило полата си.

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha Yz 125 пали трудно

                  Как да си провериш електрониката и от какво избива свещ не мога да ти кажа, но ще ти кажа , че последно време предлаганите продукти на Бг пазара са пълни боклуци.
                  След като сменях бутало и сегменти и аз като теб имах проблеми със свеща ! Купувах 4 свещи , които работеха за по 5-10 мин. и избиваха. Чак на 5тата свещ и само срещу 30+ лева за свещи, погодих хубава свещ , с която карах. Като се сетя ,чак ме е яд , че не си купих иридиева...
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Yamaha Yz 125 пали трудно

                    А твоят проблем близък ли беше до моя, и само да кажа че първата ми свещ която изби беше иридиева?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Yamaha Yz 125 пали трудно

                      Най-лесно е да обвиниш свещта като ти е кофти сместта. Тя щом избива не избива от лесно, значи има някакъв проблем.
                      Де от кофти регулиран карбуратор, де от неотваряща клапа към ауспуха, де от самия ауспух ....
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        От: Yamaha Yz 125 пали трудно

                        Първоначално публикуван от vvlasov Преглед на мнение
                        Звънях на майсторът,който ми прави мотора, той каза, че от магазинът от който съм купил свеща зареждал от някакво място некачествени свещи, а както съм му обеснявал може буталото да е счупило полата си.
                        Смени майстора като за начало.

                        Не се обиждай, просто съвет ...пък Краси ти е казал достатъчно.

                        Забелязъл съм, че в последно време правят масла с съотношение на разреждане 1:60, така че доста важно е и количеството масло в бензина(високия октан е препоръчителен). Когато маслото е прекалено, колкото и бичкии да даваш, мотора все едно стои на прекъсвач в малко над средни към високи и гледаш само кълбета дим.
                        Димитър Тенев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Yamaha Yz 125 пали трудно

                          Да когато маслото е прекалено да, но аз оправих сместа както споменах и продължи със същите проблеми, карбуратора уж човекът го е регулирал, ауспуха като беше работещ мотора си извеждаше добре газовете(бях сменил ватата преди 1литър масло,ако мога така да го кажа).

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X