Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измамници ли са ЕКО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измамници ли са ЕКО

    Днес ми свърши газта и заредих, на ЕКО-то което е до циганската махала на "Константин Величков". Казвам на този на газта да зареди до горе и се отправям към касата да платя. След малко касиерката вика 44.06 лв. Направо не ми се вярваше, че става въпрос за моята кола. По принцип съм свикнал да зареждам на ЕКО, и знам, че когато свърши бутилката ми събира около 26-27 литра газ, никога повече. Бутилката ми е 35 литра и дори в най-добрия ще мога да събера 80% от това - което е 28 литра. Моят поплавък затваря малко по рано и винаги съм събирал 26-27 литра. Този път направо ме изумиха, викнах управителя който започна да ме убеждава как газта била в различно съотношение и затова показвала повече литри. До консенсус не можахме да стигнем и понеже бързах платих като поисках да ми издадат фактура. Побликувам ги тук, заедно със снимка на бутилката, където ясно е написан обема както и че се пълни на 80%. Газта ми свърши около 4 км преди газостанцията и единственото ми обяснение в което може аз да съм виновен, е че през това време поплавъка нещо е замръзнал и е събрала повече.

    Все пак оставям на вас да си прецените къде да зареждате.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:300120111747.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5915669Натиснете снимката за да я уголемите

Име:300120111744.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5915670

    Най отдолу съм изтрил имената и ЕГН -то си, те не са съществени в случая.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

  • #2
    От: Измамници ли са ЕКО

    Поплавъкът никога не затваря плътно. Ако си чакаш, бутилката ще се напълни догоре. Понеже момчетата от бензниостанциите не са еталон за трудови навици и отговорност, просто си стой до колата и като тракне клапана, спирай зареждането.

    Коментар


    • #3
      От: Измамници ли са ЕКО

      Две на ръка е,че налягането в колконката също дава сериозно отражение във вместимоста,когато си с подобен клапан.Темата е разисквана много пъти...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Измамници ли са ЕКО

        и на мен там ми сипаха 39л. в 40 литрова бутилка....... но момчето ме пита: докато затрака или "до горе"....... оказа се, че за да е "до горе" изчаква на колонката да изпише "full" това не съм го виждал на друго място
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Re: Измамници ли са ЕКО

          Добре ако не ми затваря, не трябва ли всеки път да е така ? Винаги зареждам на еко и другите пъти си спира между 26-27 литра. Единствено тоя е прав, че съотношението е различно - колата не може да отлепи, едвам върви.
          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
          http://www.facebook.com/JeepBG
          LZ1GGC

          Коментар


          • #6
            От: Измамници ли са ЕКО

            Да, но от различно съотношение не би трябвало да се променят обемните измервания, освен ако вискозитета на течноста не е различен и това евентуално не влияе на измерителния уред. Но, ако все пак влияе, то тогава никога не би имало точно измерване, защото вискозитета зависи и от различната температура.

            Коментар


            • #7
              От: Измамници ли са ЕКО

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Да, но от различно съотношение не би трябвало да се променят обемните измервания, освен ако вискозитета на течноста не е различен и това евентуално не влияе на измерителния уред. Но, ако все пак влияе, то тогава никога не би имало точно измерване, защото вискозитета зависи и от различната температура.
              Вискозитетът не влияе на тези дебитомери. По-досадното е, че плътността се влияе от температурата и за надземен резервоар резултатите може да се различават до 10%. Това и за бензин, и за нафта. Единствено метанът се измерва на килограми.

              А дали всеки път ще се пълни до горе, зависи от момчето, което пълни. Ако спре пълненето, когато колонката затрака - 80%, ако гледа да се натегне на някой с по-скъпа кола за бакшиш - ...

              Проблемът с налягането и различното отчитане се решава просто - смачква се леко зарядната тръба, да оказва повече съпротивление при пълнене.

              Коментар


              • #8
                От: Измамници ли са ЕКО

                Е понеже ми писна от глупости пробвах да зареждам като премахнах защитата от препълване и кото тръгна на по големи разстояния пълня до горе.
                Рзултата:

                35 литра бутилка събира от минимум 36 литра до към почти 45 литра днеска на шел

                Обеснениеята после като покажа бутилката и литража и са най-различни, но най-вече са от рода, че за тази бензиностанция физичните закони не важат

                И сметката излиза много готина

                на 35 литра те цакат с 10 литра
                на 45 литра ти слагат цена от 1.30 - 1.35
                ....

                Скоро мисля да почна да плащам точно колкото ми събира бутилката, а не това което показва колонката, нека ме съдят

                Не че правя реклама но Еко на 4-ти км не лъжат с газта и колата върви добре - факт

                Коментар


                • #9
                  От: Измамници ли са ЕКО

                  Ако имаш паспорт и газовото ти е редовно (всички прегледи и документи) можеш да направиш много неща....обърни се към КЗП те ще помогнат.
                  --------------------------------------------------
                  [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                  Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Измамници ли са ЕКО

                    Няма как във 2-ву литрова бутилка да налееш 3 литра.Отам на татък вие си правете изводите.На гастанцията гаста се плаща на литър както и бендзина.Измамата е пълна.
                    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                    Коментар


                    • #11
                      От: Измамници ли са ЕКО

                      Интересно. Изгорил съм тонове газ. Как пък не се случи да ме избомбят с количеството? Да ми сипят лятна през зимата се е случвало, обратното - няма как да знам, но пълначката винаги е траквала на 31-32 литра.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Измамници ли са ЕКО

                        И аз съм така. До сега съм се усъмнил само 1-2 пъти, но е ставало дума за литър-литър и полвина. Само че съм махнал ограничителя и пълня до горе. Но се съобразявам и карам след това за да падне нивото, а и бутилката ми има добър предпазен вентил, а и е от вън.
                        А бе интересна работа, тая зима веднъж не ми замръзна изпарителя при студен старт. Ясене, май и ти спомена нещо такова?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Измамници ли са ЕКО

                          Това, дали ще ти замръзне или не изпарителят, повече зависи от притока на антифриз и качеството му, отколкото от газта. Като ти сипят лятна газ друго става - тя си седи в бутилката и не иска да излезе от нея или ако е малко по-топло, не излиза с нужния дебит - все едно свършва. Ако бутилката е в купето, тя по някое време се стопля, но ако е навън, ще чакаш да се оправят температурите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Измамници ли са ЕКО

                            Миналата седмица и аз заредих 28л. в идентична бутилка. На ЕКО- на бул. Европа малко след Орион посока Люлин. А изобщо не беше свършила газта даже. Май са замътили нещо в последните една - две семици тия. И аз се вцепених в първия момент и после реших , че от студовете колата яде повече и газ събирам повече нещо ..... сега ги наблюдавам по-внимателно. Ако се потрети случката ще ме прощават вовеки.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Измамници ли са ЕКО

                              Незнам каква е причината, но газта ми свършва редовно и никога не са ми зареждали повече от 26-27 литра в празна бутилка. А това е 33.892 около 7 литра отгоре, да беше литър разбирам ама 7 литра ми се виждат невероятна разлика. Още повече, че няма начин да се провери колко точно газ има в бутилката. А освен другото при мен бутилката не е оптимално завъртяна и газаджията каза, че малко по рано ще затваря.
                              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                              http://www.facebook.com/JeepBG
                              LZ1GGC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X