Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

    Здравейте колеги,
    от известно време съм собственик на Нисан Патфайндер 2005г. 2.5 dci без DPF Автоматик!
    Същият в студа докато загрее малко има един шум в двигателя, (като чукане на аванс) само когато давам газ, м/у 1500 и 2500 оборота (нагоре не знам може и да се слива с рева на мотора). Лятото това го нямаше, независимо от температурата на двигателя. Ходих на диагностика в Нисан, но според тях всичко било наред -нормалко тракане на дизел!!! Пълни глупости, не ми е пъвият дизел който карам и мога да направя разлика. Освет това чукането се появява само при студено време и то докато позагрее малко мотора.
    На мен ми прилича на детонационно горене (чукане на Аванса). Викам си някоя дюза е тръгнала и затова отидох в Нисан сервиз, но те нищо неустановиха
    Пробвах с добавки към горивото за почисване, ефект никакъв. Слагах и други добавки за подобряване уж на нафтата, пак нищо. Зареждах и от друга бензиностанция, почти никаква разлика.
    Въпреки това си мисля, че има някаква връзка с Аванса, можеби някой датчик, авансатор или нещо друго, кой знае какъв му е принципа на този двигател.

    Ако някой е имал подобен проблем или идея от какво може да е, нека сподели.
    Ще съм изключително благодарен и предварително Ви благодаря.

  • #2
    От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

    На мен повече ми прилича на кофти масло...С какво масло си колега, кога за последно е сменяно, на колко километра го сменяш?
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

      Нищо му няма. Моят е така вече пета година, получава се при отрицателни температури. Просто докато не позагрее не го настъпвай.

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

        Карам го с пълна синтетика 5W-40, преди на Castrol сега на Yacco, но мякаква съществена разлика ненамирам!
        Според мен е нещо свързано с процена на горене, защото ми прилича на детонационно изгаряне.
        Колега "Дянков", разкажи малко повече какво и кога се получава при теб, за да съпоставим симптомите. Защо смяташ, че нищо му няма?

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

          Първоначално публикуван от MCI Преглед на мнение
          Карам го с пълна синтетика 5W-40, преди на Castrol сега на Yacco, но мякаква съществена разлика ненамирам!
          Според мен е нещо свързано с процена на горене, защото ми прилича на детонационно изгаряне.
          Колега "Дянков", разкажи малко повече какво и кога се получава при теб, за да съпоставим симптомите. Защо смяташ, че нищо му няма?
          Може наистина и да няма връзка, но и аз като теб преминах от Кастрол на "якото масло" и т'ва въпросно масло на 6000км вече ставаше на боза, ама точно.До преди това наистина е прилично, но постепенно с него мотора ми стана по шумен, при студен старт тракаше като дизел и започна да се появява шум в мотора и прочие.(маслото беше сложено на Астра 2.2 Z22SE).След смяната с Кастрол отново в първите близо 1000км звука на мотора се промени коренно!
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

            Първоначално публикуван от MCI Преглед на мнение
            ... защото ми прилича на детонационно изгаряне.
            Не е детонационно изгаряне. При дизела няма такова понятие.
            Може да чуваш аванса, който програмата си прави, или клапани, ако си с хидравлични повдигачи.

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

              Първоначално публикуван от MCI Преглед на мнение
              Карам го с пълна синтетика 5W-40, преди на Castrol сега на Yacco, но мякаква съществена разлика ненамирам!
              Според мен е нещо свързано с процена на горене, защото ми прилича на детонационно изгаряне.
              Колега "Дянков", разкажи малко повече какво и кога се получава при теб, за да съпоставим симптомите. Защо смяташ, че нищо му няма?
              Получава се абсолютно същото, като при теб. Мисля, че нищо му няма, защото така си чука, от както съм го купил като нов - ако му имаше нещо едва ли щях да мина над 90к. безгрижни километра. Пак ще повторя - карай си го спокойно, само не го пришпорвай, докато не се е събудил рано сутрин.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                И аз съм забелязал ,че сутрин при студено време двигателя чука повечко....май си е нормално.

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                  При следващата смяна на маслото ще сменя и марката! Yacco-то е на 1000-тина километра и още нямам мнение за него. Интересното е, че и с Кастрола беше същото, то аз затова го смених мислейки че то нещо не е читаво.
                  Като казах детонационно изгаряне, имах впредвид чукане на аванса. Колега, сигурно си прав че при дизела няма такова понятие, не съм някакъв специалист и незнам при печките как се казва това.
                  Колега "Дянков", може би си прав, че това е нормално и да си карам без да ми пука, но аз си падам малко перфекционист и това чукане ме дразни. Има и още нещо което ме двууми:
                  Мой приятел има Навара, която е със същият двигател и при него това го няма и никога не го е имало! Вярно, че тя е по-нова и на по-малко километри, но все пак.
                  Четох в един руски форум на Нисан и там също имаше оплаквания от този проблем. Лошото е, че и те не са установили от какво е!
                  Всичкото това ме навежда на мисълта, че можеби джипките са ни в ред, а има нещо което не им харесва и то се нарича гориво!!! Руснаците се оплакват, че не им е качествена нафтата, знаем че и нашта неструва и сигурно от там идват нещата.
                  За размисъл ще задам въпроса така: Ако нафтата е с по ниско цетаново число от колкото трябва какво се случва тогава?
                  И още един въпрос за експеримент: Каква добавка да сложа за покачване на цетановото число, за да видя какъв ще е ефекта?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                    Какъе е този "чист цетан", какво ще кажете за него? http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=12946&page=3
                    А за този "cetane booster" какво мислите? http://www.merkury-bg.biz/Prod2104.htm

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                      Здравей,моя е вече на 190,000км чука си по този начин от нов. Правилно ти каза колегата Дянков. Просто не го пришпорвай докато не загрее. Мотора е 16 вентилов,конете са му малко повече за кубатурата 2,5 поизеден е. Работи малко по-шумничко но какво от това.Лятото загрява бързо затова не го чуваш. Не си създавай сам ядове.Сменяй масло редовно -8-10,000км не му давай зор докато не стигна нормална температура и карай не бой се.
                      Както вече казах моя вече е на 190,000км и една лоша дума не мога да кажа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                        Аз имам Теракан и симптомите са същите. На мен ми се появи преди зимата и ме побърква до сега. Какви ли добавки не слагах, бензиностанции сменях и нищо.
                        Мисля че проблема е в някоя дюза която не работи добре когато е студена и много трудно може да се хване коя е.
                        Според мен трябва да се отиде в специализиран сервиз на Делфи или Бош да ги свалят и на стенда ще покаже.
                        На стенда ги изпробват на различни температури и сигурно ще се види къде е проблема.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                          Здравейте,имам същия проблем като на MCI Рециклирах дюзите, смених датчик за налягане на горивото проблема си остана Нисан не видяха проблем.Мисля че това не е нормално . Моля ако някой е решил този проблем да драсне няколко реда .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                            Извинете ме че спамя темата.Но мой приятел иска да си купува същия нисан 2006 година .Само че някой му е казал че след 2000 година били Френска сглобка.
                            Моля да споделите като собственици на този модел каква сглобка са -и какви са недостатъците и какво да се гледа при покупка .

                            Благодаря предварително
                            TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Pathfinder 2.5 dci, странна детонация!

                              Моделът се сглобява в завода на Нисан в Испания, където преди това се сглобява Патрол. Недостатъци не ми изплуват в ума, но би било хубаво да се търси автомобил купуван тук чисто нов с проследима история.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X