Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Към собствениците на x-trail

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Към собствениците на x-trail

    Здравейте на всички, дано не ставам досаден вече НАистина не мога да реша какъв джип ми трябва, затова се лутам тук.При jeep ми мазаха, че трябва първо да съм наясно със себе си какво искам, и бяха прави хората. Искам сега на вас да ви обясня за какво ми трябва колата, и вие да кажете, x-trail дали ще ми свърши работа, защото гледах една такава, и модела много ми хареса.
    Местя се да живея в планината - високо, далеч от цивилизацията. Пътят до хижата е асфалтов, на някои места с много стръмни наклони.При сух път се стига с обикновена кола.
    Сега си представете следната картинка: Зима. Нощ. Минус 20 градуса. Вали сняг.Много обилно - през него почти не се вижда. НА пътя е натрупал 25 - 30 см и продължава да трупа.Няма шанс някой да го изчисти. Колата не е палена от 1 седмица. Да кажем(недай боже) че детето вдига температура. Лекарят е на 30 км. Колата трябва да запали (лесно и бързо), и да гази дълбокия сняг, без да забуксува, да кара надеждно, без да занася настрани.Трябва, въпреки снега, да изкатери наклоните - обикновена кола на сух асфалт ги взима на първа.
    Затова ми трябва джип - нямам намерение да газя дълбока кал, или да го чупя по терени без път.
    Ще се радвам да прочета вашето мнение - става ли x-trail за моите нужди.

  • #2
    От: Към собствениците на x-trail

    Имам някакво предчувствие, че не би се справил с тая задача.Минусите според мен са няколко(нека се знае че съм новобранец и това си е лично мое мнение): според мен е много нисък, скъп е при покупка и не на последно място да не забравяме намесата на рено в него.От друга страна си има и плюсове.Тегли нормално предно и последващо задно което за баирите си е плюс според мен.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #3
      От: Към собствениците на x-trail

      Колега в таз ситуация само верижна машина може да те оправи. Не е задължително всичките фактори да те сполетят. Децата в планината са по здрави от в града. Миналото лято минавах през Триград и видях твоята вила. СТРАХОТНА Е. Поздрави за визията а пък мястото е уникално. За автомобил какво да те посъветвам- да е фул тайм , да има бавни и по висок клиренс. Марката сърцето ще ти е покаже .И Като си вземеш автомобила УМНАТА ,да го караш че ждрелото не прощава.Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Към собствениците на x-trail

        Първоначално публикуван от morgi Преглед на мнение
        Колега в таз ситуация само верижна машина може да те оправи. Не е задължително всичките фактори да те сполетят. Децата в планината са по здрави от в града. Миналото лято минавах през Триград и видях твоята вила. СТРАХОТНА Е. Поздрави за визията а пък мястото е уникално. За автомобил какво да те посъветвам- да е фул тайм , да има бавни и по висок клиренс. Марката сърцето ще ти е покаже .И Като си вземеш автомобила УМНАТА ,да го караш че ждрелото не прощава.Успех.
        Мерси за комплиментите!!!!
        Може би си прав - не трябва да съм толкова черноглед.Нагледах се на един x-trail и май това ще бъде моята кола. ДАват я сравнително ефтино, мисля че е прегрявана. Има масло по капака на клапаните, и хвърля от един семеринг малко, затова мисля така. Дано да няма други поражения по двг. Оглеждах отдолу - като нова е, и ми се струва че е добра конструкция. Ако се раша да я взема, ще пиша пак, и ще споделя повече впечатления.
        Айде със здраве, и като дойдеш пак в Триград, да не ме пропуснеш!!! Ще пием по бира, и ще хванем пъстърва - направо ми е в двора.

        Коментар


        • #5
          От: Към собствениците на x-trail

          Здравейте. Навих се !!!!
          Имам уговорка с търговеца, имате последен шанс да ме разубедите
          Колата е x-trail 2.0-16V sport. Очаквам проблем с двигателя - съмнявам се че е прегрявана. КАжете нещо за тези двигатели - капризни ли са, има ли проблем с монтажа на газова уредба, трябва ли непременно да е инжекционна.
          По таблото има копчета дето баничарката ми ги няма Мога ли впоследствие да попитам за какво са.

          Коментар


          • #6
            От: Към собствениците на x-trail

            И аз в началото се бях навил за x-trail, само че дизел. След дълго четене тук там установих че Терано 2 дизел след 2003 год. ще е по-надеждно и сигурно за моите цели. Лично мнение. Много зависи коя година и какви пари е x-trail.
            TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
            www.kamino92.com

            Коментар


            • #7
              От: Към собствениците на x-trail

              За по-горе упоменатите условия, за да си спокоен, ще ти трябва нещо късо, повдигнато и правено за гората, при това в перфектно техническо състояние. Х-трейла е по-скоро за асфалт с леки отклонения до полянката покрай пътя, където да си разпънеш барбекюто.

              Коментар


              • #8
                От: Към собствениците на x-trail

                Първоначално публикуван от toni11bg Преглед на мнение
                ...Местя се да живея в планината - високо, далеч от цивилизацията. Пътят до хижата е асфалтов, на някои места с много стръмни наклони.При сух път се стига с обикновена кола.
                Сега си представете следната картинка: Зима. Нощ. Минус 20 градуса. Вали...
                Виж, x-trail-а си е хубав лекокрак джип за асфалт. Вътре е даже по-широко от патфайндера.
                А за случаи като горният си вземи един УАЗ, ще си го държиш на хижата...

                Коментар


                • #9
                  От: Към собствениците на x-trail

                  Какво да ти кажа? Ако имаш някакви съмнения не бързай .Чети,тука има много писано за плюсовете и минусите на различните марки.Не взимай кола защото си решил да вземеш на всяка цена и то точно днес.При това положение водени от емоции най често вземаме грешни решения.И Без това тази зима е бедна на сняг.Решението на твоя въпрос ще дойде след малко вриме.Сам ще стигнеш до него и ще си кажеш- добре че не избързах. А за бирата има време до лятото тъкмо ще се изстуди

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X