Резултати 1 до 19 от 19

Тема: santa fe 2.0 crdi

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

Post santa fe 2.0 crdi

Колеги насочил съм се към този сув и искам малко повече информация за него, подръжка аксесоари, цените в фирмените сервизи.
    Цена на чип разбрах, че с чипване ставал доста по-добър, ами просто всичко което би ми било от полза.
    Благодаря предварително.

Място
    София
    Публикации
    1,701
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: santa fe 2.0 crdi

Колега, почети има доста разисквания относно колата и ще намериш на почти всички въпроси - отговори, ако все пак не намериш - конкретизирай и ще помагаме. Приятно четене и успех.

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

ами виж незнам по точно ме интересуват цените на турбина съединител,дюзи,във форума има всякакви мнения,а и виждам голяма разлика в цените,споменават се цифри пример за съединител от 900 до 260,незнам кое е вярно,а за турбините незнам не пищат дали са здрави по принцип или дават дефекти,нали когато си купуваме кола трябва да знаем дали ни е по джоба...а също има и такива мнения бензин по добре от дизел...някои вместо да помагат май объркват повече

Място
    София
    Публикации
    300
    Точки (при гласуване)
    9

Колега, един съвет. С този начин на питане- скоро отговори няма да получиш !
    Captiva-3.2 Holden 250 p.s.

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

не мога да разбера как точно да питам,може и да си прав,изчетох доста неща и в форума на хюндай,като цяло според мен са повече плюсовете,а за питането незнам май няма много хора в форума с такива коли,а може и да греша

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

сега ще конкретизирам,за същия модел кола,но бензин или дизел,а и за бензина понася ли газ

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

виждам че новобранците не са много на почит ама да видят темата 271 пъти и никой да не драсне ред,малко ми е странно...

Място
    София
    Публикации
    1,701
    Точки (при гласуване)
    12

Ще кажа приблизителни цифри, понеже моят модел не е този, но порядъка е около 50 лв.
    1.Турбина от ИНД-2500лв, от околовръстното при разклона за бул.България, пълно рециклиране с нови части - 1000лв
    2.Дюзи около 250 лв/бр.
    3.При съединителя ще дам цената за моят 1400лв.
    П.С. Грешиш за мнението си за новобранците, просто всичките тези неща сме ги коментирали във форума, а пък на 2 седмици ни питат същият като този въпрос.
    Друга идея която ще ти подскажа е че прочитайки разните му дискусий - ще добиещ много по-пълна и изчерпателна информация. Успех.

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

много благодаря за информацията,но преди изобщо да пиша във форума изчетох абсолютно всичко което намерих дискусии и всичката информация която е достъпна,виждам че постоянно има постове какъв джип за колко пари,но все пак е друго да споделят мнение колеги които имат такова возило,нали

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

а и никъде няма нищо по подробно за бензиновите версии,понася ли га разход добри ли са моторите,търсих доста из форума ама има много малко информация,нещо за разхода обслужване,на колегите които им е омръзнало да ги питат тия работи искам да се извиня но някак си информацията която е достъпна е малко.не за всичко а за някои неща е повече от достатъчно но например за това бензиновото санта фе няма почти нищо

Място
    Sofia
    Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Много си е хубава колата,и поддръжката..не е толкова скъпа,защото не се чупи лесно.

Място
    София
    Публикации
    1,014
    Точки (при гласуване)
    7

Колеги, за да не отварям нова тема, а и никъде не видях конкретно да е писано (рових, рових), но колко излиза обслужването на тази машина. Имам предвид ангренажен ремък и ролка/и. Моята е 125 коньовата, 2003 г., но не намерих инфо. Маслата и филтрите са сменени, само ангренажния комплект и труда горе долу колко излиза. Питам, защото човека от когото я взех каза че преди 30-40 000 ги е сменял, ама............ще си ги сменя и аз.

Място
    София
    Публикации
    1,701
    Точки (при гласуване)
    12

Уви, като гледам тези с Фе-та нещо липсват напоследък. Уви при мен цените са други и не мога да помогна. Съвет, звънни в ИНД питай за цените на частите ти - бъди подготвен с номер на рама. след това при твоят майстор сравнявай. Аз досега части освен от ИНД не съм купувал и проблеми с тях не съм имал. Успех.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 , 0878 455 778 - Жоро

Място
    София
    Публикации
    6,936
    Точки (при гласуване)
    21

Никаква драма няма с тая кола - две ролки, водна пома и ремък. Колко да струват - 150 - 200 лв. И труда толкова.

Място
    София
    Публикации
    1,014
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    Никаква драма няма с тая кола - две ролки, водна пома и ремък. Колко да струват - 150 - 200 лв. И труда толкова.
    Ясно, колеги.
    Хидр. течност ми е малко под минимума, има ли значение каква ще налея. Имам една на Лики моли-пише за авт. кутии, хидравлика и т.н., но е малко стара. Каква да купя за доливане.
    SUV

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,191
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Dydo Преглед на публикациите
    Ясно, колеги.
    Хидр. течност ми е малко под минимума, има ли значение каква ще налея. Имам една на Лики моли-пише за авт. кутии, хидравлика и т.н., но е малко стара. Каква да купя за доливане.
    PSF-3 , или Dexron ATF.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    1,014
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    PSF-3 , или Dexron ATF.
    Т.е. каквото и да сложа от двете за доливане на хидравликата, става. Човека от когото я купих не може да ми каже, той даже не знаеше и с какви параметри е маслото на двигателя, тъй като току що го бе сменил, камоли на хидравликата. Закарал я в сервиза, оставил я за смяна, дали му бележка с цените за маслото на двигателя и филтрите, но параметрите не знае. Е, когато дойде време да го сменявам ще видя какво да налея. Предполагам за двигатели на такива километри и години 10W40.
    SUV

Място
    Пишман софиянец
    Публикации
    1,129
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

Като ти сменят ангренажния ремък, след това си провери нивото на антифриза задължително.
    Не ме питай защо?
    Качил съм тук за D4EA мотора ръководство на руски.
    Като се върна България след седмица мога да ти дам ръководство за ремонт и обслужване на колата.

Място
    Пишман софиянец
    Публикации
    1,129
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

Като ти сменят ангренажния ремък, след това си провери нивото на антифриза задължително.
    Не ме питай защо?
    Качил съм тук за D4EA мотора ръководство на руски.
    Като се върна България след седмица мога да ти дам ръководство за ремонт и обслужване на колата.

Сходни теми

1. KIA Sorento 2.5 CRDI
    От 1115 във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 229
    Последно мнение: 12-09-17, 13:26
  2. Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI - nov, Mercedes ML 270 CDI FE 60-70 K
    От cuv във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 25
    Последно мнение: 16-11-15, 15:52
  3. Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI
    От seagal във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 25
    Последно мнение: 11-03-14, 19:24
  4. споделете мнение-Chrysler Voyager 2.5 CRDI
    От jabi във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 12-08-09, 17:22
  5. Информация за Теракан 2.9 crdi.
    От baza2005 във форум HYUNDAI
    Отговори: 7
    Последно мнение: 15-11-08, 22:49

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •