Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна задна скорост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изчезна задна скорост?

    Тоя джип взе само главоболия да ми създава, сега пък изчена задна скорост и то изведнъж, без никакви признаци?
    А и изведнъж и други проблеми се появиха - на място не иска да се форсира, за 5-10 минути на сегашния студ на място загря до 90 градуса???
    Грандоман WJ 3.1 QD

  • #2
    От: Изчезна задна скорост?

    Какво прави като не иска да се форсира, гасне ли или все едно не си натиснал педала? Скоростите ако са със старо масло е възможно да не включват, и на мене на минус 15 трябваше да подгрея скоростите със R и D на място, докато загрее маслото и превключи предавка нагоре. Пробвай с подгряване на място. Ако не е това, отвори капана при лоста и напръскай връзките с WD и електро контактен спрей. Това за греенето- провери/ смени ли си антифриза преди зимата, 2-та датчика за температура и термостата. Моя 20 минути на място стрелката е на първата дебела чертичка м/у 40 и 100, демек 70 градуса. После навсякъде в града си държи малко под чертичката където трябва да е, значи към 80-83 градуса.
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #3
      От: Изчезна задна скорост?

      Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
      Тоя джип взе само главоболия да ми създава, сега пък изчена задна скорост и то изведнъж, без никакви признаци?
      А и изведнъж и други проблеми се появиха - на място не иска да се форсира, за 5-10 минути на сегашния студ на място загря до 90 градуса???
      То днес беше и + 4 гр.С по едно време и знам ли...може и без проблеми да е загряла за 10 мин. на място до нормална температура. Или тръгна да прегрява?
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Изчезна задна скорост?

        Напред върви ли?
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Изчезна задна скорост?

          Да споделя - напред върви, а най-интересното е, че и на N върви напред
          Явно и затова е загряла бързо, защото на N е на скорост.
          Днес я карах на N
          На място не може да се включат бавните и на N и на P, което ме навежда на мисълта, че и на P е на скорост.
          Грандоман WJ 3.1 QD

          Коментар


          • #6
            От: Изчезна задна скорост?

            Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
            Да споделя - напред върви, а най-интересното е, че и на N върви напред
            Явно и затова е загряла бързо, защото на N е на скорост.
            Днес я карах на N
            На място не може да се включат бавните и на N и на P, което ме навежда на мисълта, че и на P е на скорост.
            Ако на "Р" е на скорост, това ще означава"R". Внимавай с това, защото Борчев така тръгнал да форсира на "Р" и смлял на комшията коплата, паркирана отзад!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Изчезна задна скорост?

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Ако на "Р" е на скорост, това ще означава"R". Внимавай с това, защото Борчев така тръгнал да форсира на "Р" и смлял на комшията коплата, паркирана отзад!
              И аз така мислих, ама не тръгва назад
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #8
                От: Изчезна задна скорост?

                Не го карай така!Направи диагностика!
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Изчезна задна скорост?

                  Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                  Не го карай така!Направи диагностика!
                  Е ясно, имам още 4 коли
                  Ама много странно
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изчезна задна скорост?

                    При един мой приятел сьс х5 така почна да прави след смяна на маслото и филтера в аск.... след некое време спре паркетника и аск дол, един хубав ремонт, нов круг? и ламели 2000 лв. и са си кара без проблеми. Сепак това е BMW не е JEEP. Слагай правилно масло и филтер , провери дали вьсичко си е наред сьс лоста на скоростите (на мен ми личи на измрьдан лост) и карай!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изчезна задна скорост?

                      Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                      И аз така мислих, ама не тръгва назад
                      Тук има малко анимация, и обяснение горе-долу кое как работи. Ако се движиш бавно (ама сташно бавно) и поставиш лоста на "Р" колата трябва да спре, при това се чува щракащ звук като при опит да включиш кола с ръчни скорости, но без да си натиснал съединител, т.е. не е разместен селектора, и паркинг щифтовете си излизат...тогава или са запекли дискове или спирачна лента.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изчезна задна скорост?

                        Маслото е правилното и е сменено преди няколко месеца и по-малко от 1000 км.
                        Кажете къде мога да я закарам?
                        Грандоман WJ 3.1 QD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изчезна задна скорост?

                          кои и къде ти смени маслото?????????????
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изчезна задна скорост?

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Ако на "Р" е на скорост, това ще означава"R". Внимавай с това, защото Борчев така тръгнал да форсира на "Р" и смлял на комшията коплата, паркирана отзад!
                            еййй как ме насадиии )) на мене не са ми центровали скоростите.... за това така прави...имало няква джаджа обтегач или нещо от сорта, който явно не са могли да натаманят....но при мен така си излезна "готова" от сервиза ))
                            LZ5DG....0888985906
                            Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                            Не всичко, което има две бузи е лице!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изчезна задна скорост?

                              Сега пробвах - и на P иска да върви на напред В движение с 10 км/ч цъкам лоста на P , задейства блокировката на колелата, но като дам газ и си върви напред
                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              кои и къде ти смени маслото?????????????
                              В емкомплект го сменях маслото, като всичко бях купил от Балканстар.

                              Напред си върви - няма шумове, няма притрисания
                              Грандоман WJ 3.1 QD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X