Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за IT вицове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тема за IT вицове

    Фирмено парти с маски.
    Шефът бил с маска Лъв. Секретарката - маскирана като котка. Счети - лисица. Сисадмина бил с маска 255.255.255.0.

    * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

    По радиото съобщават за смяната на часовото време: "Тази нощ, точно в 03:00 трябва да си върнете часовника на 02:00".
    При всички програмисти нощта зависна в безкраен цикъл...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Тема за IT вицове

      Жена казва на мъжа си - програмист. Иди до магазина, вземи един хляб, ако има яйца - вземи 10.
      За щастие, в магазина имало яйца. Мъжа се върнал с 10 хляба.
      Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

      Коментар


      • #18
        От: Тема за IT вицове

        На Иванчо са му дали 3 ябълки.
        Той е изял 2.
        Колко ябълки има Иванчо?
        Мислите си че 1?
        Ама никъде не е казано, колко ябълки е имал Иванчо преди да му дадат 3-те.
        Извод - нулирайте си променливите!

        Иванчо има 3 ябълки.
        Дали му още 3.
        Той изял 2.
        Колко ябълки има Иванчо?
        4? Неееееееееее! 6! Двете ги е изял един ден по рано.
        Извод - синхронизирайте си нишките!

        Иванчо имал 5 ябълки.
        Изял 2.
        Колко са му останали?
        3? Нееее! Той не е ял свои ябълки! Пак има 5!
        Извод - защитавайте си адресното пространство!

        На Иванчо му дали 3 ябълки.
        Той ги изял.
        На другия ден дошли да му ги искат, защото били дадени само за съхранение.
        Извод - четете си спецификацията.
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • #19
          От: Тема за IT вицове

          Съчинени на първокласник по тема „Какъв искам да стана като порасна голям“
          Аз искам да стана програмист когато порасна голям, защото това е суперска работа и е проста. Затова и сега има толкова много програмисти и непрекъснато стават все повече.
          Програмистите не са длъжни да ходят на училище, те трябва да се учат да четат на компютърен език, за да могат да разговарят с компютрите. Мисля, че програмистите трябва да са смели, за да не се плашат когато всичко се повреди, така че никой да не разбере. Те трябва да говорят на английски език, за да знаят какво трябва да правят. И трябва да имат добро зрение, за да могат да виждат под дрехите на хората и да не се боят от секретарките, защото трябва да работят с тях.
          Освен това ми харесва заплатата, която програмистите получават. Те получават толкова много пари, че не успяват да похарчат всичките. Това става така защото всички мислят, че работата на програмистите е трудна, само програмистите знаят, че е проста.
          Няма нищо, което да не ми харесва, освен това, че всички момичета харесват програмистите и искат да се омъжат за тях и затова жените трябва да ги гонят, за да не пречат на работата.
          Надявам се, че нямам алергия към офисния прах, защото имам алергия към кучета. Ако имам алергия към офисен прах, няма да мога да стана програмист и ще трябва да си търся истинска работа.
          п.п.Май и аз искам да стана ТАКЪВ програмист
          Николай Миланов

          "Fear. Fear attracts the fearful… the strong… the weak… the innocent… the corrupt. Fear. Fear is my ally."

          Коментар


          • #20
            От: Тема за IT вицове

            Мацките са като домейните, всички които ми харесват вече cа заети...

            Коментар


            • #21
              От: Тема за IT вицове

              О, и един много класически виц:

              Има 10 вида програмисти - такива които разбират двоичен код, и такива които не разбират.
              Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

              Коментар


              • #22
                От: Тема за IT вицове

                А останалите 8 вида?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Тема за IT вицове

                  Програмист се прибира в пет часа сутринта. Жена му изнервена го очаква на вратата:
                  - Миришеш ми на чужди компютри…

                  * * *
                  Диалог между програмист и жена му, вечер след работа..
                  Прибира се той:
                  - Gооd еvеning dеаr, I`m nоw lоggеd in.
                  Жена му:
                  - Купи ли хляб?
                  - Ваd соmmаnd оr filеnаmе.
                  - Нали те помолих сутринта!
                  - Еrrоnеоus sуntах. Аbоrt?
                  - Какво става с новия телевизор?
                  - Vаriаblе nоt fоund…
                  - В края на краищата, дай ми кредитната си карта да отида до магазина
                  - Shаring Viоlаtiоn. Ассеss dеniеd…
                  - Ти мен обичаш ли ме, или обичаш само компютрите, или издевателстваш над мен?
                  - Тоо mаnу раrаmеtеrs…
                  - Защо ли се омъжих за теб.
                  - Dаtа tуре mismаtсh.
                  - Направо си отвратителен..
                  - It`s bу Dеfаult.
                  - Какво става със заплатата ти?
                  - Filе in usе… Тrу аftеr sоmе timе.
                  - Аз на теб каква съм ти?
                  - Unknоwn Virus!
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тема за IT вицове

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    А останалите 8 вида?
                    Не е ли по-коректно: "А останалите 1000 вида?". Сигурно става и с 111 + 1

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тема за IT вицове

                      Я кажи на мама как казва кученцето?
                      -Бау,бау.
                      Ами котенцето?
                      -Мяу, мяу.
                      А мишлето?
                      -Клик,клик
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тема за IT вицове

                        Вие току-що получихте първия албански вирус! Тъй като тук не сме много напреднали с компютрите, ще ви помолим:
                        1 - Да изпратите същото писмо на всичките си познати, които имат e-mail адрес.
                        2 - Да изтриете съдържанието на твърдите си дискове.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тема за IT вицове

                          Фирма търси да назначи опитен хакер.
                          Публикувайте кратко резюме на www.microsoft.com...


                          * * *

                          В едно купе пътуват четирима юзери. Всеки от тях има по един билет. В съседното купе, пътуват четирима системни програмисти. Имат един билет за четиримата. Очаква се да премине контрола. Системните програмисти се скриват в тоалетната на вагона, контрольора проверява билетите на юзерите, стига до тоалетната, тропа, от там се подава една ръка с билет, контрольора го проверява и продължава. Същите две компании се връщат с влака. Този път четиримата юзери имат един билет за всички, а системните програмисти нямат нито един. Отново се очаква контрола. Юзерите, се скриват в тоалетната, системните програмисти тропат на вратата, един от юзерите подава билета, системните програмисти го взимат и се скриват в другата тоалетна. Минава контрольора…
                          Извод: не всеки алгоритъм, разработен от системните програмисти, е подходящ за юзерите!


                          * * *

                          И накрая действителен случай:
                          Някъде в края на 95-а ни попадна целият сорс-код на Windows 95. Коментарите бяха едно от най-забавните неща, които съм чел някога. Например: "Джон написа следващите редове. Никой не ги разбира, а и той не може да си спомни какво точно правят, но ако ги махнем системата се бъгва, така че не ги закачайте!"
                          Последно редактирано от Zahari007; 31-10-12, 13:52.
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тема за IT вицове

                            Не пазя снимката, на която една женица беше помолена да направи скрееншот на пинг до едикъдеси. Обясняваме и какво означава "скрееншот", а именно, че е нещо като "снимка на екрана".. И същата женица се постара да направи снимка с фотоапарата на екрана на монитора в момента, в който вървеше въпросния пинг... За нея беше по-лесно така...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тема за IT вицове

                              Един психиатър няма пациенти и скучае в кабинета си. По някое време вратата бавно се открехва и в стаята пропълзява на четири крака мъж, устата му е пълна с някакви неща от цветна пластмаса, в ръцете си държи странни предмети, от дрехите му се влачат кабели... Докторът, зарадван от посещението, възкликва:
                              - А, какво имаме тука, змийче? Ела при чичко доктор, змийчето ми...
                              Мъжът клати глава.
                              - О, извинявай, не забелязах краката. Ти си гущерче, нали?
                              Мъжът яростно клати главата.
                              - Съжалявам... червейче?
                              Посетителят изплюва пластмасовите фрагменти.
                              - Върви на майната си! Аз съм сисадмина, дойдох да ти сменя LAN кабела!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тема за IT вицове

                                Сисадмин отива на гости на колега, сяда на дивана и до него се качва котка:
                                -О какво сладко котенце, как се казва?
                                -Рокуел.
                                Сисадмина посяга да го погали, а котето съска: "псссссс сссс ссссссссс ссссъъъъъъ"
                                -Охо, 33600


                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Не пазя снимката, на която една женица беше помолена да направи скрееншот на пинг до едикъдеси. Обясняваме и какво означава "скрееншот", а именно, че е нещо като "снимка на екрана".. И същата женица се постара да направи снимка с фотоапарата на екрана на монитора в момента, в който вървеше въпросния пинг... За нея беше по-лесно така...
                                За PrtSc е несеризно да се замени с фотоапарат, ама фотоапарата колко по-бърз ми е от скенера ... (Особенно някой ръчно писан документ го претупвам с фотоапарата без да се замисля).
                                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X