Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейд на лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ъпгрейд на лаптоп

    Здравейте, наскоро се замислих дали да не ъпгрейдна работната машина. Тя е доволно стара, но ми върши работа.

    Processor, Operating System and Memory
    Operating system installed
    Genuine Windows XP Professional SP2
    Processor
    Intel® Centrino® Duo processor technology
    • Intel® Core™2 Duo Processor T5600
    • 1.83 GHz , 2 MB L2 cache, 667 MHz FSB
    • Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g MOW1 mini-pci card, Bluetooth
    Chipset
    Mobile™ Intel® 945GM Express Chipset
    Standard memory
    2 x 512 MB
    Memory Upgrade
    Upgradeable to 4096 MB maximum
    Memory slots
    2 SODIMM slots

    System features
    Internal hard disk drive
    120 GB
    Hard disk drive speed
    5400 rpm

    CD-ROM and DVD
    DVD/CD-RW
    Multi-bay devices
    Optional External Multibay II devices
    15.4 inches diagonal
    Connectivity
    Wireless Technologies
    Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g MOW1 mini-pci card, Bluetooth
    Network interface
    Broadcom (10/100 NIC) Ethernet PCI Express Controller
    Expandability
    Expansion slots
    Slots available for additional devices: 1 Type I/II PC Card slot supports both 32-bit CardBus and 16-bit cards
    3 USB 2.0 ports, VGA, headphone, microphone, AC adapter, RJ-11, RJ-45, Firewire (1394a)
    Intel® Graphics Media Accelerator 950

    И така вариантите са няколко :

    1. Да сложа повече РАМ - 2 GB например
    Какво бихте ми препоръчали като марка/вид, идеи от къде мога да си купя на нормална цена и т.н. са добре дошли.

    2. SSD - доста скъпо, но предполагам и доста добро. Тук си мисля за нещо от рода на 64 ГБ, като стария диск ще стане външен и в него ще се слагат по-безмислени неща.

    3. Външен SSD - Express Card - тук е голямата въпросителна - виждам, че имам някакъв слот отстрани, който предполагам е за тази цел. Какви са плюсовете и минусите на едно такова решение?

    Процесора ми е достатъчен и не смятам да го пипам. Основно срещам проблеми с недостиг на РАМ и съм се насочил към такова решение.
    Александър

  • #2
    От: Ъпгрейд на лаптоп

    От дадената от тебе информация не ми стана ясно какъв е лаптопа като марка и модел, а оттам и не е хич ясно каква точно ти е паметта

    Харда също не се знае какъв е - PATA или SATA. Ако е SATA добре, защото можеш да си сложиш двойно или тройно по-голям харддиск например, за не много пари (това ако е сата, ако е пата е по-сложно, защото там няма избор, ако въобще има ...)

    В заключение - аз бих направил следното:
    1. Вариант 1
    (добавяне на памет - цяла платчица 2GB, макар, че е по-добре 2 х 1 гигабайта, ако дъното ти поддържа двуканален режим);

    2. Смяна на харддиска с по-голям (SSD-то е сравнително скъпо все още, мисля си, че не си заслужава за този лаптоп ...);

    Ако питаш мене, най-добре го занеси в някой сервиз или магазин, да ти видят каква е паметта (като работна честота и вид), какъв е харда, и да ти предложат нещо подходящо
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      От: Ъпгрейд на лаптоп

      Поддържам колегата!
      Всичко, надминаващо увеличаване на паметта, води до дисбаланс съотношението вложени средства/постигната производителност.
      Добре е там, където ти предлагат паметта, да осигурят и монтажа и, за да няма двусмислици с гаранцията.

      УСпех!

      Коментар


      • #4
        От: Ъпгрейд на лаптоп

        И с увеличаване на паметта няма да има кой знае каква разлика. Ако ти е малък харда - външен преносим. Не си разваляй компютърчето. Цените им паднаха и най-добре нов.
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


        • #5
          От: Ъпгрейд на лаптоп

          Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
          И с увеличаване на паметта няма да има кой знае каква разлика. Ако ти е малък харда - външен преносим. Не си разваляй компютърчето. Цените им паднаха и най-добре нов.
          И за какво да купува нов, ако този работи и му върши работа. Така или иначе най-вероятно няма да може да го продаде за някакви смислени пари, а едно добавяне на памет и по-голям диск не са кой знае колко и могат да му удължат живота още известно време. Пък после и да засменя лаптопа - дискът пак може да се използва - ръга го в една кутия и става външен.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-01-11, 17:21.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Ъпгрейд на лаптоп

            Машината е HP Compaq nx 7400, пусто CTRL+c.

            http://www.stantek.com/37618.html
            http://www.stantek.com/39423.html

            Това май става
            Последно редактирано от axlastro; 27-01-11, 17:07.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Ъпгрейд на лаптоп

              Аз също бих подкрепил колегата HD. Този модел е с твърде малко RAM памет (1ggb). Колкото до външният харддиск... мисля, че винаги е добра идея, ако имаш нужда от още пространство. Гледай да е само USB2 съвместим и да е с реално по-висок трансфер. Добър вариант е WD Passport.

              Коментар


              • #8
                От: Ъпгрейд на лаптоп

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Добре е там, където ти предлагат паметта, да осигурят и монтажа и, за да няма двусмислици с гаранцията.

                УСпех!
                Не само е добре, ами е задължително
                Направо там ти слагат паметта и да видиш, че всичко работи с новата памет, че понякога стават изненади ...

                Оу, НР 7400, един от любимите ми, с добрия стар дизайн.

                Така, според:
                http://h18000.www1.hp.com/products/q.../12440_div.PDF

                имаш два слота за памет, като в момента май са ти заети и двата.
                Значи взимаш 2 гигабайта, и я слагаш на мястото на едната 512-ка. Няма да работи в двуканален режим, ама голям праз.
                Лаптопчето поддържа 533 и 667MHz памет (пак според файла от горния линк), така че тази, която си си харесал ще стане (то 533MHz 2GB може и да не намериш вече ...), можеш също да погледнеш марката Apacer - гарантирам, че е много читава


                Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                И с увеличаване на паметта няма да има кой знае каква разлика. Ако ти е малък харда - външен преносим. Не си разваляй компютърчето. Цените им паднаха и най-добре нов.
                ГЛУПОСТИ - защо лъжеш колегата?
                Точно с добавянето на например 2 гигабайта памет лаптопчето ще работи осезаемо по-бързо, все едно е току-що преинсталиран
                Какво значи да не си разваля компютърчето, какво ще му развали?

                Стария ми лаптоп беше HP Compaq nx6325 (същия дизайн, но по-стар от този), след време му добавих памет (и той беше май с 1 гигабайт, дали не беше и с 512МВ даже, не помня вече), сложих му 2 гигабайта и заработи по-пъргаво. И на него му подмених после харддиска, щото оригиналния ми омаля.

                Искам да кажа, че съм минал точно по тоя път, и то с подобен лаптоп, така че колега axlastro - взимай памет и хард и ти си човека
                Далеко си ми, иначе щяхме да свършим работа.

                И паметта, и харддиска са ти отдолу под едни капачета, можеш и сам да ги смениш, няма нищо сложно. Но по-добре да ти я сложат в сервиза, за да видиш, че лаптопчето работи нормално с новата памет.

                УСПЕХ

                (само за инфо - не си спомням на този модел, и двете ли памети бяха отдолу под капачета, или само едната, а дугата памет е от горната страна, но под клавиатурата)
                Последно редактирано от HD; 28-01-11, 14:23.
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  От: Ъпгрейд на лаптоп

                  да не пускам нова тема:

                  имам един IBM R50 , смених му диска, но RAM паметта е само 768МБ, кажете колко може да поеме и от къде да си намереря на прилична цена, че по тел. ми обадиха едни неприлични суми
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ъпгрейд на лаптоп

                    Memory
                    64-bit Double Data Rate (DDR) non-parity SDRAM memory
                    PC2700 at 333MHz
                    Two 200 pin SO-DIMM memory slots, one slot is pre-populated with 256MB or 512MB, leaving one socket available
                    Supports up to two 1GB SDRAM SO DIMMs
                    Supports maximum memory up to 2GB

                    http://cgi.ebay.co.uk/2GB-2x1GB-DDR-...ht_2043wt_1140

                    Доста е скъпа. Не знам защо, но винаги по-старите памети са по-скъпи.

                    Благодаря ви за отговорите, бяхте много полезни. А относно паметта - Kingston предполагам е сигурен вариант. Със сервизи как не ми се занимава само - иска ми се да си я взема и да си я сложа, преди сам си правех конфигурациите и нямах проблеми.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ъпгрейд на лаптоп

                      Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                      Далеко си ми, иначе щяхме да свършим работа.
                      Ами всъщност не съм ти токова далеко, поне веднъж в месеца съм ти на 30 километра, а понякога и направо до Стара Загора ходя. Ако имаш магазин/сервиз за такива неща можем да се разберем, само да се организирам.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ъпгрейд на лаптоп

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Ами всъщност не съм ти токова далеко, поне веднъж в месеца съм ти на 30 километра, а понякога и направо до Стара Загора ходя. Ако имаш магазин/сервиз за такива неща можем да се разберем, само да се организирам.
                        Може, няма проблем.
                        Ще ти драсна ЛС по някое време.

                        Ходенето в сервиз да ти сложат паметта е единствено и само още там да видиш, че няма проблем с паметта и всичко работи. Иначе за важенето на гаранцията това няма общо - купуваш си я и гаранцията си ти важи - иначе наистина най-добрия вариант е да си вземеш паметта и харда и да си ги сложиш ти.
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ъпгрейд на лаптоп

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Доста е скъпа. Не знам защо, но винаги по-старите памети са по-скъпи.
                          Ако визираш по-горният линк, то тази памет е за PowerBook (MAC) и естествено е по-скъпа, да. По въпроса за по-старите памети... Ами просто е - едно, че са по-малки и е трудно да намериш по-големи, второ, че когато са били актуални са били още по-скъпи и трето, че вече не се произвеждат и трудно се намират нови. Като цяло от това следва, че можеш да намериш само памети, които никой не е купил, а това обикновено са най-скъпите модели

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          А относно паметта - Kingston предполагам е сигурен вариант. Със сервизи как не ми се занимава само - иска ми се да си я взема и да си я сложа, преди сам си правех конфигурациите и нямах проблеми.
                          Моят съвет отново се припокрива с колегата HD - най-добре в сервиз и то с проба! В този тип машини сигурни марки няма, а за теб най-добре ще е паметта да е HP, но нещо не ми се вярва вече да намериш подобна. Нейсе - с Kingston-а шанса ти е поносим.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ъпгрейд на лаптоп

                            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                            Ходенето в сервиз да ти сложат паметта е единствено и само още там да видиш, че няма проблем с паметта и всичко работи.
                            Ице, докато работех във фирмата в която и ти работиш в момента /ако си все още там де, че не сме се чували скоро / на всички HP преносими компютри на които се добавяше памет, независимо дали при покупката или след това слагахме само и единствено Apacer. Едно че тази марка се внасяше от гореспоменатата фирма и второ, че в каталозите за заместители на памети за HP има като марки Apacer, Kingston и Transcend. Смело мога да заявя, че по мое време сме добавили Apacer памети на над 100 лаптопа HP и проблем не е имало никога. Иначе може да се поръча и "оригинална" HP /в повечето случаи производство на Samsung, с добавена лепенка HP отгоре/, но цената е поне 3 пъти по-висока от заместителя и се чака поне 3 седмици доставка тъй като не се държи на склад. Същото се отнася и за паметите при HP сървъри, настолни компютри и работни станции. Аз предполагам тия неща ги знаеш де, ама да си кажа .......
                            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                            2007 HOMDA FMX 650

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ъпгрейд на лаптоп

                              Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                              Ице, докато работех във фирмата в която и ти работиш в момента /ако си все още там де, че не сме се чували скоро / на всички HP преносими компютри на които се добавяше памет, независимо дали при покупката или след това слагахме само и единствено Apacer. Едно че тази марка се внасяше от гореспоменатата фирма и второ, че в каталозите за заместители на памети за HP има като марки Apacer, Kingston и Transcend. Смело мога да заявя, че по мое време сме добавили Apacer памети на над 100 лаптопа HP и проблем не е имало никога. Иначе може да се поръча и "оригинална" HP /в повечето случаи производство на Samsung, с добавена лепенка HP отгоре/, но цената е поне 3 пъти по-висока от заместителя и се чака поне 3 седмици доставка тъй като не се държи на склад. Същото се отнася и за паметите при HP сървъри, настолни компютри и работни станции. Аз предполагам тия неща ги знаеш де, ама да си кажа .......
                              Оо, здрасти Цецо,

                              да да, знам го това естествено (и все още работя в същата фирма ). Просто не исках да рекламирам Apacer, всеки си има предпочитания, но както и аз казах по-горе, гарантирам, че тая марка е читава, и малко по-евтина от другите бих казал.
                              Да, оригинална НР памет ще е минимум 3 пъти по-скъпа (а и колко е НР, щото НР памети не произвеждат ... ), няма смисъл просто.
                              Аз писах ЛС на колегата, ако идва към Стара Загора ще оправим работата

                              Поздрави!
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X