Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

    Та, продавам си джипката. Банално и съвсем естествено действие. Звъни един клиент, искал да я погледне човека. Разбираме се, той си харесва джипката и продължаваме по план. Имал познати в Митвас и понеже, Нисанчето е с досие там и почти всички ремонти са извършени в този сервиз, всичко е прекрасно. Още повече, че автомобила беше там преди 1 година или иначе казано 5 000 км и при заявената от мен готовност, всички дефекти да бъдат отстранени, се установи, че единствения проблем е леко напукан маркуч на съединителя. Обаче го нямат и трябва да го поръчваме и да чакаме. За щастие, друг сервиз, на наш съфорумец, се зае с въпроса и в рамките на 2 часа, маркуча беше сменен.

    До тук добре. Отиваме днес с потенциалния клиент, след като той си е уговорил час и качваме автомобила на крик. След кратка инспекция, се оказва, че автомобила едва ли не е пред разпад. Има за смяна тампони на предната и задната стабилизиращи щанги, тампони на вътрешни не знам какво си, тампони на задни амортесиори които обаче вървяли комплект със самите амортесиори и общата сума за тези всичките ремонти щяла да надхвърли 1200 лева. Не стига това, ами и все още не били за смяна, обаче били напукани и маншоните на полуоските, та и тях трябвало да добавим в сметките. Обаче върха на всичко, беше твърдението, че картера бил сменян, понеже имал лепенка с каталожен номер и въобще не се знаело какво ще излезе отвътре??? Какво може да излезе отвътре? Пор? Лисица? Интересното обаче е, че подкартерната защита си изглежда съвсем оригинална? Как се чупи картер без да се счупи подкартерната защита?

    Всичко това ме възмути крайно. Мисля, че днес бях за последен път в този и без друго празен сервиз.

    Искам само да споделя, че автомобила ми е имал късмета, да попадне в няколко добри ръце през живота си, поради което всичко по него е сменяно точно тогава, когато производителя е заложил в плановете си. При преминаване на неравности или павета, единственото, което се чува е съвсем леко проскърцване на пластмасите вътре в купето и нищо друго.

    Все бях виждал сценки от селски вечеринки, но това надмина всички представления на които съм присъствал до сега. Разделихме се с купувача, като му казах, че цената на автомобила, е това което съм му казал и преди това. Да си решава. Жалко за времето което загубих. Днес и без това ми беше супер напрегнат ден.

    Споделете? Може ли едно Терано да се разпадне за 5 000 км или една година, като Джипката не е слизала от асфалта дори и за 10 метра?

  • #2
    От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

    Мисля че не са излъгали. Тампоните на стабилизаторите сигурно са оригиналните.
    Тук никой не им обръща внимание, че даже се кара и без стабилизатори. Нормално е да има и някой леко разбит накрайник. И тампончетата на амортесьорите. В предишния живот като нищо капака на картера може да е ударен и сменен със все защитата. Щом го казват е вярно, имат много опит и познават. Друг е въпроса че ако трябваше да се икономисват пари щеше да е чукано и заварявано.
    Просто хората си гледат под микроскоп, така както гледат бегачка в гаранция, която може да кара с 200 и отгоре. Те не правят разлика между 15г. кола и 2-3 годишна кола.
    Проблема ти е в клиента, който не е оценил тези дребни забележки и търси нещо дето го няма никъде.

    Коментар


    • #3
      От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

      На мен ми е интересно, дори това всичкото да е за смяна, къде ще отидат тия 1200лв. Конкретните тампони на стабилизиращата щанга струват левчета и се сменят от сам човек за половин час. Баси, що нямам сервиз, и някой да ми даде 1200 кинта за изброените неща. Ще го благославям цял живот.

      За тампоните отзад - не, не вървят с амортисьора. Има ги и отделно, с отделен номер, оригинални. Номера им е: 56119-0F000 Тампони по предницата има също всякакви. Външните маншони на полуоските са съвсем обикновени. Специални са само вътрешните, от които обаче във всичките морги, дето съм обиколил, още не съм намерил напукани/скъсани.

      Та, кажи им че ако не им се занимава, за 1200лв аз с голямо удоволствие ще сменя всичко това в рамките на един ден, и ще ти върна ресто едно левче, да си го харчиш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

        Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
        ... Споделете? Може ли едно Терано да се разпадне за 5 000 км или една година, като Джипката не е слизала от асфалта дори и за 10 метра?
        Дупките по асфалта често пъти са по-гадни, отколкото тези по черните пътища. Ако става въпрос за тампони, напълно е възможно да са станали за смяна, дори и да са били нови. Кога за последно са били сменяни?
        Що се отнася до картера, там също нищо не се знае. Освен ако ти не си първи собственик на колата, обикновено няма как да си сигурен какво се е случвало в предишния й живот. Нищо чудно някой преди тебе и да е сменял картер.
        Това със смяната на амортисьори заради заминали тампончета не е патент само на този сервиз ...

        За цените не бих се учудвал толкова. "Митвас" вероятно калкулират оригинални части, чиито цени често са с пъти над другите. Като си сложат в сметката и еди-колко си часа х съответната тарифа - ей ти ги 1200.

        Разбира се, напълно е възможно и наистина да си присъствал на театрална сценка. Ако кандидат купувачът е имал познати в сервиза, нищо чудно да са се разбрали предварително да се намерят повече кусури на джипката, та да те накарат да смъкнеш цената.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

          Най-готиното от цялата работа, беше момента в който аз кротичко попитах, а не трябва ли да се чува все пак нещо при каране по неравностти ако цялото това нещо не е изправно. Дългия служител започна да ми се кара на висок тон и да ми крещи, че щом те казвали така, значи било така. Не ми се разправяше, че закъснявах за среща. Иначе щях да му дам 2-3 повода за размисъл, относно клиентите и отношението към тях. Както и да е. Да са живи и здрави.

          Амортесиорите са на 15 000 километра след смяна. То бива бива, ама това Терано започва да ме плаши.

          Спарки, дали пиеш бира или пък уиски през уикендите? Така разглеждайки разни автомобили? Би ми била интересна твоята оценка за цялостното състояние на автомобила, че си останах без сервиз. Тъкмо ония дни мислех да им дам около 800 лева за пълно обслужване на Джипката... Ама нямали късмет завалиите. Сега ще си останат с 2 заети крика от 8...

          Коментар


          • #6
            От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

            Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
            ... че си останах без сервиз. ...
            Можеш да отскочиш и до Андро. Има си и подемник, та може да си вдигне джипката и да се огледа спокойно.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

              Това им е хубавото на подобни сервизи,един посреща клиента,втори върши работата,трети взима парите...Дори да има подобни проблеми,информацията може да бъде поднесена по друг начин и отношението към клиента трябва да бъде съвсем друго.
              Моята кола я карам душмански,без поддръжка пък пак изкарва спокойно година година и нещо,и е лека кола.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                Добре де..... В един и същ сервиз при два поредни огледа констатират диаметрално различно техническо състояние на колата..... Или един от двамата майстори е пълен лаик, или ти играят театро. Аз залагам на второ.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                  Kalinkata, Просто са ти направили едно бързо театро - "ако мине - мине".
                  Есента си продавах старата кола - исках и около 2500 (за 17 годишна кола)
                  То не бяха форумни майстори - то не беше чудо, та един сервиз та друг за второ мнение.
                  Мериха ми сходимост със строителна рулетка от гумата до калника при завит волан.... мммммууауаахахахах.
                  ...леле момче, ти как си карал до сега тая кола - ми тя помляна отдолу бе...
                  После яростни пазарлъци за цената - е, не им я дадох разбира се, но се забавлявах :-)
                  Един съвет от мен - видиш ли че "клиентите" са прекалено мнителни - не си струват нервите да им угодиш, пожелаваш им приятен ден и чакаш следващите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                    Най-готиното от цялата работа, беше момента в който аз кротичко попитах, а не трябва ли да се чува все пак нещо при каране по неравностти ако цялото това нещо не е изправно. Дългия служител започна да ми се кара на висок тон и да ми крещи, че щом те казвали така, значи било така. Не ми се разправяше, че закъснявах за среща. Иначе щях да му дам 2-3 повода за размисъл, относно клиентите и отношението към тях. Както и да е. Да са живи и здрави.

                    Амортесиорите са на 15 000 километра след смяна. То бива бива, ама това Терано започва да ме плаши.

                    Спарки, дали пиеш бира или пък уиски през уикендите? Така разглеждайки разни автомобили? Би ми била интересна твоята оценка за цялостното състояние на автомобила, че си останах без сервиз. Тъкмо ония дни мислех да им дам около 800 лева за пълно обслужване на Джипката... Ама нямали късмет завалиите. Сега ще си останат с 2 заети крика от 8...
                    Да, Андро е твоя човек.

                    Чавдаре, и аз го смятах с оригинални части. Невъзможно е да излезе толкова при нормални цени. Точно тия части ги поръчвам вече сигурно за трети-4ти път за кой ли не. МОже да не стигнат само ако ги поръчват в Нисан България. Ама то ако поръчват частите от там, най-добре направо да си караш джипката там, все пак.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Да, Андро е твоя човек.

                      Чавдаре, и аз го смятах с оригинални части. Невъзможно е да излезе толкова при нормални цени. ...
                      Що да не може? Примерно за Патрула тампончетата на стабилизиращите щанги са по 28 лв/брой и то в Технолинк, а не по цени официален дилър. Ей ти ги едни 120 лв за 4 бр. Примерно сайлент втулки на задни носачи - 4х55 (пак не по дилърски цени) - ей ти още 200 и кусур. 2 амортисьора - още едни 200-300 лв. ТУри в сметката разни маншони на полуоски (за тях нямам представа как вървят) ... Колкото пъти съм проверявал, при "Митвас" цените са, общо взето по-високи, отколкото при другите.
                      Към всичкото това добави н'ам си колко часа х (примерно) 50-60 лв/час и ще я докараш сметката. Друг е въпросът колко е реален разходът на време.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Що да не може? Примерно за Патрула тампончетата на стабилизиращите щанги са по 28 лв/брой и то в Технолинк, а не по цени официален дилър. Ей ти ги едни 120 лв за 4 бр. Примерно сайлент втулки на задни носачи - 4х55 (пак не по дилърски цени) - ей ти още 200 и кусур. 2 амортисьора - още едни 200-300 лв. ТУри в сметката разни маншони на полуоски (за тях нямам представа как вървят) ... Колкото пъти съм проверявал, при "Митвас" цените са, общо взето по-високи, отколкото при другите.
                        Към всичкото това добави н'ам си колко часа х (примерно) 50-60 лв/час и ще я докараш сметката. Друг е въпросът колко е реален разходът на време.
                        Те и цените в технолинк са.... Само за пример - предна голяма кормилна щанга (между кутията и паразитния хебел) в технолинк - над 600лв. Аз си я намерих за под 400. Имаме двама съфорумници, дето внасят оригинални части. За какво ни е технолинк?

                        Това със задните амортисьори го забрави. Има ги като отделна част, и не вярвам да е много над 15лв.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                          Колите без проблеми или с малки проблеми се купуват от магазин и то нови. Продавачът си определя цена а купувачът решава. От него зависи да ли да закара автомобила в сервиз по избор за преглед и си поема разходите. Тия лапешки номера да се търсят кусури за сваляне на цена поне на мен не ми минават и такива пишман купувачи ги отрязвам веднага а пък и тон да ми повишават автомонтьорите. То почти излиза да ми държат сметка за моя си автомобил. Такива купувачи не са сериозни хора. Като си търсиш кола на старо при всички случаи се набутваш, трябва да ти е ясно и е напълно естествено. Продавача, може и да направи преглед в друг сервиз и да помисли върху цената, но не е задължително. Стара кола трудно се продава и трудно се купува.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                            Здравей Колега,
                            Моя съвет е да не се впрягаш толкова много - все пак продаваш употребяван автомобил или бъркам.
                            Нормално е да има някакви дребни бплежки, някое напукано маншонче, тампонче и т.н.
                            Ако на някой не му харесва - прав му път, ама ако хванеш за всяка забележка да вкарваш пари в колата - ами по добре си я карай, тя ще е по здрава от каквото и друго да си купиш.
                            Успех
                            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                            Opel Campo 3,1 TD '99
                            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Митвас или как се разпада Терано за 5 000 км

                              Митвас е официален сервиз на Нисан.
                              Дадоха ли ви някакъв писмен документ, относно откритите недостатъци в автомобила, някакво листче с печатче и дата, име на майстора установил дефектите и прочее ?

                              А, защо ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X