Обява

Свий
Няма добавени обяви.

lift за HILUX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • lift за HILUX

    Колеги някой има ли представа каква е цената на lift kit за HILUX и къде мога да си сложа и дали от ТОЙОТА ще ми отнемат гаранцията.

  • #2
    От: lift за HILUX

    Зависи какво желаеш да постигнеш а относно гаранцията не знам как стоят нещата но можеш да ги попиташ в Тойота в мицубиши знам че няма проблем,но тук как е нямям представа.Попитай ги.А относно окачването мога да провря какво се предлага но има много но.Ако искаш ми звънни да си поговорим.
    ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

    Коментар


    • #3
      От: lift за HILUX

      искам да го вдигна за да мога да слажа по голяма гума в момента съм с 235.45.15 yokohama I/T и не съм пробвал с по - голяма защото ми казаха че това е маскимума. Целта ме е да вдигва малко праговете защото е дълъг и за лов ми качи на места а и решетката на картера я изкривих. Интересува ме колко ще ми струва горе-долу

      Коментар


      • #4
        От: lift за HILUX

        Максимума е 3инча(полуоските са по около 2000лв. за брой ако вдигаш повече), което не е много, струва грубо около 5000лв за качествено окачване. Дифовете така или иначе не търпят повече от 32ки.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: lift за HILUX

          Гуми 235/85/16 което си е 32" си влизат спокойно на джанти +10 до +36 офсет.Аз сложих 32х11.5х15 на джанти -10 и опираха на пълни завъртания на волана на ляво и дясно.Падна и динамиката на колата.Ако приемаш съвети-не го лифтосвай.Както каза колегата Джамбазов,проблеми с дифовете с гуми над 32".Смених вече задния и ми се струва че и предния скоро ще извие.Но мога да споделя полезно "откритие" сложих от пред пружини от TLC120.Те са с 1мм по-дебели и с една витка повече.Предницата стана страхотна.
          Поздрав!

          Коментар


          • #6
            TOYOTA HILUX лифт на окачването - въпрос

            Здравейте колеги,

            Първо искъм да се извиня ако спамвам но неможах да намеря тема дето да ми помогне и затова реших да попитам на нова.
            Положението е следното: Имам Hilux D3-D 2008 година. Реших да го вдигна малко защото ми е нисък и когато ходя на лов закача на по тежък терен. Говорих с един човек дет продава такива неща и прави джипове, но ми каза че ще ми струва около 2500лв. Това са амота, пружини и някакви неща на ресорите отзад както и някакви халки( не разбирам много от тези неща). Въпроса ми е дали това е добра цена и възможно ли е да ме насочите към някой сайт от който мога да си поръчам всичко необходимо за да го повдигна.
            Благодаря предварително!

            Коментар


            • #7
              От: lift за HILUX

              Аз моя го карам със 265/70/17 и това е максимума без лифт даже трябваше да махна каобраните за да не опира за по сериозен off-road трябва лифт ето едно полезно клипче.http://www.youtube.com/watch?v=VrLfVTi0a1M
              Гората ражда хора полето тикви !

              Коментар


              • #8
                Re: TOYOTA HILUX лифт на окачването - въпрос

                Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                Здравейте колеги,

                Първо искъм да се извиня ако спамвам но неможах да намеря тема дето да ми помогне и затова реших да попитам на нова.
                Положението е следното: Имам Hilux D3-D 2008 година. Реших да го вдигна малко защото ми е нисък и когато ходя на лов закача на по тежък терен. Говорих с един човек дет продава такива неща и прави джипове, но ми каза че ще ми струва около 2500лв. Това са амота, пружини и някакви неща на ресорите отзад както и някакви халки( не разбирам много от тези неща). Въпроса ми е дали това е добра цена и възможно ли е да ме насочите към някой сайт от който мога да си поръчам всичко необходимо за да го повдигна.
                Благодаря предварително!
                Лично на мен сумата от 2,500 ми звучи добре . Като алтернатива може да погледнеш Англииския ибей където има оферти за 7 инча лифт .. разбира се и цената е по различна .
                Също така Димо колегата от форума с ник (stargazer) е представирел на Raw4x4 и може да ти даде оферта за твоята тойота !
                Също като ваианти са и trail master , old man emu и др.
                [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: lift за HILUX

                  Защо мислиш, че като са по дебели са и по твърди?
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: lift за HILUX

                    Смених и амовете,които на 120-ка и Хайлукс са идентични(за сведение).Само пружините са различни.Не ми се е втвърдила предницатаа само стана по-стегната и леко се задигна.
                    П.П.Амовете смених по две причини:1) купих ги комплект с пружините ,и 2)....Mаde in Japan!a HE Taiwan,както са оргиналдъ на Хайлукса)

                    Коментар


                    • #11
                      От: lift за HILUX

                      колега ако още не си го "вдигнал".........пикапа де ...не другото !

                      ето виж тук
                      http://www.4x4at.com/product_info.ph...&product_id=51 тук не се ползва ново окачване а само допълнителни високи тампони и планки за ресорите ...

                      мога да кажа само че фирмата е много точна ,правил съм доста поръчки към тях ,ако имаш свой начин да си докараш до БГ поръчката излиза доста на добри цени .Поначало ингилизите имат добри цени за Hilux части и аксесоари .

                      Имай обаче предвид че при над 60 мм вдигане автомобила чувствително намалява устойчивостта при скорости над 130 км- аз си патих малко с едно мици L200
                      Последно редактирано от Yaro; 18-01-12, 17:42. Причина: Простотии. Пишете по същество.

                      Коментар


                      • #12
                        От: lift за HILUX

                        Първоначално публикуван от enikos Преглед на мнение
                        искам да го вдигна за да мога да слажа по голяма гума в момента съм с 235.45.15
                        Този размер е много под стандартния за тази кола,ако сложиш 235/85/16 на джанти стандартни +сови няма да е ниска ,няма да товари трансмисията и не би трябвало да опират.
                        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                        Кольо.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X