Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен болгар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верижен болгар

    За иглените лагери 0876133793 Руди. Лагерите на мотовилката пише че са от стомана залята с оловен бронз, в такъв случай възможно ли е да бъдат направени или отремонтирани от специалист?

    Коментар


    • Въпрос за посока на верига

      Един въпрос:

      Какво е значението за посоката на веригата при монтирането и? Може да се сложи и по двата начина, но кой е правилния начин и защо?

      Гледам почти всички верижни машини са с монтирани вериги като на втората снимка.

      Аз уж гледах снощи нета, четох книгата и какво стана, оказа се че нещо не съм разбрал и ги сложих като на първата снимка (прясно боядисаната).
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:366.0 КБ
ID:5734763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:32.7 КБ
ID:5734764
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • От: Верижен болгар

        Някой да има за продаване кожуха за съединителя (корпусната част, която съединява двигателя към коритото на трансмисията) за ТЛ-30? И тя еднаква ли е на ТЛ-30 и ТЛ-45?

        Тъкмо притегнах почти всичко, карах напред назад, завивах и т.н. Но се огледах в това, че вала на съединителя има много голямо биене, разглобих, смених лагера на входящия вал на ск. кутия, конуса, всички центриращи диаметри, на съединяващото каре и тъкмо се гласях да правя втулка, за да набия самонагаждащ се лагер в маховика, да води вала на съединителя, оказа се че въобще няма съосност - има голямо радиално изместване някъде 8, 10мм сигурно. Реших да сглобя отново без този самонагаждащия лагер да видя как ще е - еми не е добре, има биене. Ще трябва да вадя и двигателя да видя тази самоделно направена част как мога да я пригодя, така че да получа съосие. Но по-лесно ще е да намеря оригиналната част...
        Без блокажи си за никъде. :D
        Без лебедка, хептен...

        0887 731062 - Цецо

        Коментар


        • От: Верижен болгар

          Направих нова плоча за свързване на двигателя със скоростната кутия. Всичко е ток.
          Сега се загледах, че на дюзите на двигателя има резбови отвори като за система за излишна нафта, но едно че няма никакви тръбички на тях, нито тапи, нито пък излиза нещо от малките отворчета... Този двигател има ли такава система? И също къде се намира датчика за налягане на маслото?
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • От: Верижен болгар

            Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
            Не можах да се стърпя и да не направя една снимка .Подредени по надежност от ляво на дясно [ATTACH=CONFIG]754679[/ATTACH]
            Стара е темата ама аз карам (мое лично) това най от дясно.
            Не бих го заменил в Н И К А К Ъ В случай за това от най-ляво .
            И с него съм работил и със средното и с много други . Нито по надеждност нито по работа нито по разход.
            Моите пет пари.
            Да се приеме като спам - не е за верижни ....
            То и това не е верижно ама е отговора за верижните "батковци"
            https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...6707036715.jpg
            Последно редактирано от Rachido4x4; 04-12-16, 22:32.

            Коментар


            • От: Верижен болгар

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161205_095624.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5736281Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161205_095657.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5736283 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161205_103541.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5736284Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161205_103424.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5736288Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161205_103740.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5736290 Надявам се да са достатъчно ясни снимките, на първите две е показано връзването на манометъра за масло, вторите са за ислишната нафта. Успех, качи клипче като го разхождаш.

              Коментар


              • От: Верижен болгар

                Стара е темата ама аз карам (мое лично) това най от дясно.
                Не бих го заменил в Н И К А К Ъ В случай за това от най-ляво .
                И с него съм работил и със средното и с много други . Нито по надеждност нито по работа нито по разход.

                Това най от дясно е един от най "слабите" модели на Дойц Агротрон 260 МК3 по трошлив трактор не съм виждал.Вече 14г. се занимавам с ремонта им и мога по моточасове да ти кажа кое кога ще се счупи .

                Коментар


                • От: Верижен болгар

                  Здравейте колеги!!!
                  Отскоро стягам един ТЛ 30 и закъсах със разпръсквачите не ги намирам никъде а не ми се иска като едно време да ги шлайфам и притривам или не знам си какво беше там, въобще операция със съмнителен краен резултат....
                  Това дето извадих от дюзите е надпис D 1 MK 110/3 и DO 110S235-29
                  Предварително благодаря на всички отзовали се...
                  основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                  Коментар


                  • От: Верижен болгар

                    ..проблема е решен и за сведение и на други стават следните разпръсквачи: Бош 0433 250 037 или DL 110S916,
                    Ифа SD 2n0,35х110,Перкинс 31 990, лично аз сложих Делфи V 5611650
                    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                    Коментар


                    • От: Верижен болгар

                      Тези разпръсквачи късите с капката на върха ли са?

                      Коментар


                      • От: Верижен болгар

                        ако имаш предвид тези дето впръскват под ъгъл 110 градуса и наистина изглеждат като че ли имат капка на върха, да същите са и сега виждам че тези производство ИФА малко съм ги сбъркал - SD 2x0,35x110 са точните
                        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                        Коментар


                        • От: Верижен болгар

                          Благодаря за информацията. Точно тези имах на предвид.

                          Коментар


                          • От: Верижен болгар

                            колеги помагайте..не мога да намеря шарнирните лагери от двете страни на ресьора/на номера посочен в началото на страницата вече се обаждах/По направените измервания размера излиза 22-23х52х32 но това явно е стар руски стандарт който вече не съществува, затова сметнах че по сегашният стандарт/без лично да съм видял такъв лагер и да съм го слагал на мястото му/ с малки преправки би следвало да стане лагер с размери 25х52х28 или това лагери 2ШМ25, 2ШС25 или 2ШЛТ25.
                            справка тук - http://www.inpo.ru/library/reference/brs#.WZ_Ijk2Qwzs
                            .Обадих се в доста фирми които продават лагери но не ги намирам
                            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                            Коментар


                            • От: Верижен болгар

                              здравейте колеги!
                              Подкарах болгарчето смених и лагерите на фрезата, фрезата е българска карловска ФН 125.
                              Нещо не се получават нещата със кардана, преправян я и идва по дълъг.
                              Някой да може да каже какви са размерите му минимална- максимална дължина.
                              Благодаря за отзовалите се
                              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                              Коментар


                              • От: Верижен болгар

                                Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
                                здравейте колеги!
                                Подкарах болгарчето смених и лагерите на фрезата, фрезата е българска карловска ФН 125.
                                Нещо не се получават нещата със кардана, преправян я и идва по дълъг.
                                Някой да може да каже какви са размерите му минимална- максимална дължина.
                                Благодаря за отзовалите се
                                Основния дефект е зад патериците!!!
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X